• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Malo smo se raspisali o ajvarici pa evo nešto od prošle godine. Mislim da hrvatska selekcija od supružnika Matotan stvarno zaslužuje puuuuno više pažnje!
grmicpaprikaslavonka2.jpg

grmicpaprikaslavonka.jpg


Niska, rodna, ukusna, fantazija...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Malo smo se raspisali o ajvarici pa evo nešto od prošle godine. Mislim da hrvatska selekcija od supružnika Matotan stvarno zaslužuje puuuuno više pažnje!


Niska, rodna, ukusna, fantazija.
..

Ako misliš na Stelu onda barem kako kažu zaista rodna. Tako kažu proizvođači iz male Črešnjevice gdje se proizvodi sjeme te paprike izuzetno dobro pokriva plod tako da nema izgorenih a raste iz sredine prema van. Barem kako kažu da ju je dosta teško obrat koliko ima plodova na njoj ali ima jednu manu koja i nije baš mala a to je krupnoća plodova a ti nebi bio kontam kad nebi to dobro nakitio da izgleda kao da svaki plod ima barem pola kilograma.
Oproizvodnji stele puno bolje i više može reći cabage.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ma jok. Supružnici Matotan su prijavili Podravku i Slavonka. Ovo na slici je Slavonka. Stella je iz Banja Luke. Radio sam ju dobra je ali je sitna skroz na skroz. Mađarskog hibrida začinske paprike naguram na tu gramažu ;) Siki nije pol kile već 3 puta više ;)
metarpaprike3.jpg

metarpaprike5.jpg

metarpaprike4.jpg


Sjeme također ima i osječka Oranica. Da se nabaviti, recimo da je ona vrečica od 3 grama čini mi se 3,8 kn u maloprodaji. Tu papriku sam prošle godine prodavao za 3 kn i otišla je kao alva.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ma jok. Supružnici Matotan su prijavili Podravku i Slavonka.
.

Pogrešno napisano mislio na slavonku a napisao stelu ali ostalo sve stoji.
Slavonka niskog rasta a Podravka visokog.
 
Posljednje uređivanje:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pogrešno napisano mislio na slavonku a napisao stelu ali ostalo sve stoji.
Slavonka niskog rasta a Podravka visokog.

I ja se nemalo zagledao u monitor, di ja i stella. Slavonka da i to je prvoklasna paprika za industriju. Tko želi tone i tone kvalitetne sitnije paprike slobodno neka sadi slavonku, meni je lani dala cca 50 t/ha. Oprostite, ove godine, to mi već ko lani jer je već slijedeća u pripremi.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Podravku bi još malo valjalo doraditi ili bacati prvu papriku, srlja previše u grane...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Podravku bi još malo valjalo doraditi ili bacati prvu papriku, srlja previše u grane...

Ne znam, meni se nekako nije svidjela, što ne znači da nije dobra, no eto. Imam nešto novo od podravkinog sjemena pa ćemo vidjeti što to može pokazati. Kažem, sa slavonkom sam potpuno zadovoljan što se tiče paprike za industriju.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ima li gdje za kupiti Majkovačka paradajzerica!, Ne mogu je nabaviti već 2-3 godine!!
Mislim na 50-gr pakiranje. Također da li ima i Slavonke u slobodnoj prodaji!?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ima li gdje za kupiti Majkovačka paradajzerica!, Ne mogu je nabaviti već 2-3 godine!!
Mislim na 50-gr pakiranje. Također da li ima i Slavonke u slobodnoj prodaji!?



Imaš u Majkovcu bilo je sto grama sto kuna.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A kupiti neki hibrid, mađarski recimo? Tko ima sjeme za ovu godinu trebalo bi biti dobre kvalitete, nije bilo kiša pa vjerujem da nisu prenjeli bakteriozu. Poz
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
A kupiti neki hibrid, mađarski recimo? Tko ima sjeme za ovu godinu trebalo bi biti dobre kvalitete, nije bilo kiša pa vjerujem da nisu prenjeli bakteriozu. Poz

Kod mene samo Majkovačka dolazi u obzir. Meni je ona najbolja.
 
M

Milica

Guest
sadnja feferona na ugovor

Dobro veče, nova sam na forumu, čitam vas već duže vrijeme, te imam jedno pitanje za vas pošto se o tome nije nigdje pisalo. Naime u Podravci su mi ponudili sadnju feferona uz krastavce koje radim za njih, ali nigdje nisam našla ništa o feferonima(recimo onim ljutima, žutim). Dali netko od vas sadi iste te može li nešto napisati općenito o njima? Ili možda poznate nekoga tko sadi feferone? Dali jeto išta isplativo za raditi ili bolje da radim neku drugu vrstu paprike?Lijepo vas pozdravljam i nadam se da će mi netko pomoći. :heart:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Poljovrt je nema za ovu sezonu. Znači kupnja samo od male privrede.

treba Anu malo stisnut, i nama stalno uvaljuje Osječku, a baš bi htjeli majkovačku...:twisted:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Dobro veče, nova sam na forumu, čitam vas već duže vrijeme, te imam jedno pitanje za vas pošto se o tome nije nigdje pisalo. Naime u Podravci su mi ponudili sadnju feferona uz krastavce koje radim za njih, ali nigdje nisam našla ništa o feferonima(recimo onim ljutima, žutim). Dali netko od vas sadi iste te može li nešto napisati općenito o njima? Ili možda poznate nekoga tko sadi feferone? Dali jeto išta isplativo za raditi ili bolje da radim neku drugu vrstu paprike?Lijepo vas pozdravljam i nadam se da će mi netko pomoći. :heart:



Nije nikako isplativo i bježi od toga veliko je to sranje.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Nije nikako isplativo i bježi od toga veliko je to sranje.

Baš tako dok sam radio krastavce za Orahovicu i meni su nudili ali je prijatelj uletio godinu prije i pozvao me da mu pomognem počupao on dvije tri prikolice sjedili mi pod šupom i kidali na jednoj stabljici ima 50 i više kom mislim da je cijena bila 2,7 kn tako da me spasio muke što kaže kolega Siki bjež od toga .
Pozdrav!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sam općenito razmišljanja da treba bježati od bilo čega što se sitno bere, kornišoni, feferoni, začinska paprika i slični, matovilac....

Za mene je kila zakon, 5-6 babura kila i opet ista cijena ko i te feferone, glava kupusa 2-3 kile pa može bit i ispod kune, pa opet neka zarada. Gurali su meni kornišone uz rogu, hvala nebi. Te sitne kulture su za gospodarstva gdje ljudi sami beru i ne zapošljavaju radnu snagu, a mi koji ne radimo ništa već sve rade drugi umjesto nas više volimo krupne stvari:weedman:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dobro veče, nova sam na forumu, čitam vas već duže vrijeme, te imam jedno pitanje za vas pošto se o tome nije nigdje pisalo. Naime u Podravci su mi ponudili sadnju feferona uz krastavce koje radim za njih, ali nigdje nisam našla ništa o feferonima(recimo onim ljutima, žutim). Dali netko od vas sadi iste te može li nešto napisati općenito o njima? Ili možda poznate nekoga tko sadi feferone? Dali jeto išta isplativo za raditi ili bolje da radim neku drugu vrstu paprike?Lijepo vas pozdravljam i nadam se da će mi netko pomoći. :heart:

Kako nema? 194 stranica ove teme prvi post #1931.
Poz
 

Najnoviji postovi

Na vrh