• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Evo ovo je četvrta godina kako radim papriku u plastenicima i još nijednom nije mrzla ali krastavac nekad izmrzne.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Evo ovo je četvrta godina kako radim papriku u plastenicima i još nijednom nije mrzla ali krastavac nekad izmrzne.

Sve zavisi od položaja :scratch Nije isto u ravničarskim krajevima i u mješovito brdskim. Na nepravilnim terenima su veća kolebanja temperatura u zavisnosti od položaja i nepravilnije strujanje zraka. Ja ti strujanje zraka pratim upaljačem :mrgreen: plamen je najlakši i može osjetiti i najmanje pomjeranje.
 

Cornacum

Novi član
Tu od
29 Stu 2012
Poruka
6
Bok forumaši,

Ja sam novi koji se misli baviti paprikom ajvaricom! Nabavio sam sjeme Ljubov dlan i Dukat! Što mislite da li sam dobro odabrao sjeme?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ljubov dlan će ti rano doći u brebu,međutim mana mu je,ta što je sklon usitnjavanju u daljnjoj vegetaciji.To je moje iskustvo,što ne mora biti da se isto događalo i kod drugih proizvođača.Ja sam prije nekoliko godina imala novosadsku Amforu,sa kojom sam bila jako zadovoljna,i iako je slonovo uho imalo krupnije i teže plodove,opet bih se odlučila za nju u proizvodnji,jer puno brže i lakše ulazi u fazu crvenjenja,pa je tako i kasna jesenska berba,ona zadnja izglednija i sigurnija nego kod slonovog..Eto,nadam se da će ti oni pravi proizvođači roge reći nešto više.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ljubov dlan sam samo jednom sadio i nije mi se svidio a Amforu sadim svake godine i palanačko čudo i zadovoljan sam sa ove dvije sorte a ovo ljubov i dukat to je skoro ista paprika samo što ljubov i nije baš nešto rodan.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Hm, sad je gotovo što imam imam!! Sadit ću u razmaku od 10-tak dana pa ćemo vidit!

Ma nije potrebno pravit razmak ali moraš znat kako i kome prodat onda tek određuješ vrijeme sadnje.
 

Cornacum

Novi član
Tu od
29 Stu 2012
Poruka
6
Ma nije potrebno pravit razmak ali moraš znat kako i kome prodat onda tek određuješ vrijeme sadnje.

Ma svejedno moram jer planiram posaditi 1kj tako da mi ne dođe sve odjednom
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ma svejedno moram jer planiram posaditi 1kj tako da mi ne dođe sve odjednom

Fino je to jedno jutro 20000 presadnica ali paprika se bere u više navrata tako da i nije moguće da dođe sve odjednom a to je ajvarica koja bez problema može stajat i više dana da ju ne ubereš zato slobodno posadi sve odjednom a berba bi ti trebala biti skoro svakih deset do petnajst dana.
 

Cornacum

Novi član
Tu od
29 Stu 2012
Poruka
6
Fino je to jedno jutro 20000 presadnica ali paprika se bere u više navrata tako da i nije moguće da dođe sve odjednom a to je ajvarica koja bez problema može stajat i više dana da ju ne ubereš zato slobodno posadi sve odjednom a berba bi ti trebala biti skoro svakih deset do petnajst dana.

Hvala Siki, svaki savjet mi je potreban
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
kad bih morao odlučiti između slonovog uva i amfore,uvijek bih izabrao amforu!!
sadio sam obe na njivi i uvo izgori,sunce ga sprži samo tako,a amfora samo poneka..
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Onda ju budem probao, uz nju još Bibic f1 i bagoly f1, iz priče sa ljudima koji ju rade i koji su prezadovljni.pozz

Ja sam imao barbi i bagoly zajedno obadvije dobre za bibic neznam.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kao i dosta njima se Vedrana pokazala najboljom. Stranica 181 post 1802. Enza pravi novi hibrid kao Vedrana ali mali sitnija. Sirotinjski smo narod pa nemremo platiti kvalitet...
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Nemojte se zeznuti,pa posaditi niritovu KT1 F1, a joj smeća .......
 
Posljednje uređivanje:

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
E sad si me, ja baš mislio da probam da vidim šta je to.

Vidio sam ja kod njega, a da sam imao šta za vidjet, pa i nisam.;)
Probaj ti jedno stotinjak komada nećeš propast'. Nikad se ne zna, ima ljudi kod kojih je i Vedrana u nekoj od sezona bila krš pa se opet iduće godine pokazala drugačijom.
 
Na vrh