• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Mislim da je sorta Slonovo Uvo, ovaj hibrid paprike je za otvoreno a evo i mog sjemena kojeg sam ostavio za iduću godinu.

Slonovo uvo!
Ko je zadovoljan sa 4-5 plodova od oko 250g. po biljci onda je dobra :mrgreen: S tim da ono što zametne poslije treće račve mo'š komotno potrgati da ne visi bezveze :mrgreen:

edit: ustvari, najbolje bi bilo dići kakvu kosilicu na tu visinu i proći traktorm odn. ostaviti još jednu račvu zbog lišća da zakloni plodove od sunca jer ako slučajno ugledaju direktnu sunčevu svijetlost možeš ih odma' dati krmcima :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Mislim da je sorta Slonovo Uvo, ovaj hibrid paprike je za otvoreno a evo i mog sjemena kojeg sam ostavio za iduću godinu.

Ja sam siguran da nije slonovo uho,jer nema tako dugi period plodonošenja sa takvom kvalitetom plodova...u pitanju je bio neki hibrid F1...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ne znam koji bi hibrid bio da ima takve plodove. Ja je nisam vidio, ali po vašem pisanju prije bi bilo da je slonovo ili ljubov, pa da je kasnije sađeno. Ja sam isto krajem devetog imao na ljubovom strašne plodove, druga berba. Sađena je početkom lipnja. Nedostatak toga je što velik dio plodova uopće nije dozorio.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Srbija nema niti jedan hibrid u tom tipu dvokomorne slatke paprike za ajvar. Ima tzv hibride ali niti jedan nije registrirani hibrid. Dvokomorne paprike su od kapije, a rast je od lamuyo ili dolme. Tu su neke kombinacije... Vidio sam jako dobre hibride talijanskih proizvođača, ali ne znam kako ih uvesti.

Jel ovakva bila?
nepoznatapaprika.jpg
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Ja sam siguran da nije slonovo uho,jer nema tako dugi period plodonošenja sa takvom kvalitetom plodova...u pitanju je bio neki hibrid F1...

nije slonovo uho, bila je bitno manje crvena, skoro onako mliječno crvena...i ja sam je zapazio, pogotovo kaj je paralelno s ostacima moje paprike postizala cijenu od čak 4 kune na štandovima...grrrrr....:rolleyess:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel to ona što se teško guli i nema okusa? Ta se prodavala jedne godine na gradskoj tržnici 2 kune ispod naše cijene, ode prvo naša pa onda ta.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
kakva je paprika bagoli, kad se uporedi sa vedranom? majviše me interesuje da li je rana kao vedrana i kakvi su plodovi?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
kakva je paprika bagoli, kad se uporedi sa vedranom? majviše me interesuje da li je rana kao vedrana i kakvi su plodovi?

Nešto malo iza vedrane ali krupnija
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Bilo je ali nije joj bilo ništa u plasteniku.

Onda je kod nas bio jači. Meni da je ostala paprika ili paradajz u plasteniku bilo bi svašta, a ima i još jedna fora kod mene i mog položaja, inače plastenici su mi u blagoj kotlini tako da se uvijek hladniji zrak spušta niže i struji preko sjeverne strane. Na visinskoj razlici od cca 4m mjerio sam i 3 stepena višu temperaturu u večernjem periodu.
 
Na vrh