• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
i jako visoko dignuta ljestvica za buduće sezone.
Eto, idem i ja slijedeće godine malo saditi papriku. Letvica još nije postavljena (jer još nisam sadio papriku) ali kako je bilo za redom dva sušna ljeta; slijedeće bi moralo biti kišovito, a to je onda za papriku prava stvar 8).
Naravno, nisam konkurencija Sikiju, ali malo za po doma i šire... :D
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Eto, idem i ja slijedeće godine malo saditi papriku. Letvica još nije postavljena (jer još nisam sadio papriku) ali kako je bilo za redom dva sušna ljeta; slijedeće bi moralo biti kišovito, a to je onda za papriku prava stvar 8).
Naravno, nisam konkurencija Sikiju, ali malo za po doma i šire... :D

Emoj doture je*eš a nemoraš. Samo ti sadi ako trebaš poslat ću ti sjeme da ti lakše muke budu a kako su ove dvije godine bile sušne nagodinu možda se i pustinja napravi kod nas.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@outlander pitam da vidim jel mogue u sušnoj godini dobiti 15 - 20 t po jutru tržnih plodova. Nekako mi se čini ne moguća misija pa da me netko razuvjeri. Nagodinu skroz malo ajvarice ima i boljih kultura za manje vode i hrane...
@siki ta paprika ima fantastični okus, odlična za pečenje, opće nije tipa babure, jedino što je sjeme skupo za vanjsku proizvodnju.
@bobostar svi mi sa malim količinama vode volimo kišnu godinu ;) Jer onda kvalitet dođe do izražaja ;)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
@outlander pitam da vidim jel mogue u sušnoj godini dobiti 15 - 20 t po jutru tržnih plodova. Nekako mi se čini ne moguća misija pa da me netko razuvjeri. Nagodinu skroz malo ajvarice ima i boljih kultura za manje vode i hrane...
@siki ta paprika ima fantastični okus, odlična za pečenje, opće nije tipa babure, jedino što je sjeme skupo za vanjsku proizvodnju.
@bobostar svi mi sa malim količinama vode volimo kišnu godinu ;) Jer onda kvalitet dođe do izražaja ;)



Evo da si malo bliže ja bi ti rekao ljudi dnevno voze po jednu tonu ali svaki dan kultura koja ne zahtjeva mnogo a daje puno pitaj na pp.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
@outlander pitam da vidim jel mogue u sušnoj godini dobiti 15 - 20 t po jutru tržnih plodova. Nekako mi se čini ne moguća misija pa da me netko razuvjeri. Nagodinu skroz malo ajvarice ima i boljih kultura za manje vode i hrane...

Pokušavam izračunati. Čini mi se da sam imao nešto manje od kile prve klase po biljci. Podatak uzeti s dosta rezerve.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...kako su ove dvije godine bile sušne nagodinu možda se i pustinja napravi kod nas.
Ja stavljam ulog od 1.000 jedinica da je slijedeća godina kišna :p; jer ako bude i treća godina za redom sušna, možemo svi skupa "zatvoriti trgovinu". :butthead:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja stavljam ulog od 1.000 jedinica da je slijedeća godina kišna :p; jer ako bude i treća godina za redom sušna, možemo svi skupa "zatvoriti trgovinu". :butthead:

Za sada višemjesečne prognoze do ožujka daju prosječne oborine, u ožujku čak i nešto iznadprosječne, za dalje nema prognoza. Svi ti podaci su tek orijentacijski, ali i ove godine su prognozirali sušu do rujna pa tako je i bilo. Ja sam se pripremao prema toj prognozi i ispada da je dobro da jesam. Jedino ne prognoziraju katastrofalan let kukuruznog moljca;)
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Za sada višemjesečne prognoze do ožujka daju prosječne oborine, u ožujku čak i nešto iznadprosječne, za dalje nema prognoza. Svi ti podaci su tek orijentacijski, ali i ove godine su prognozirali sušu do rujna pa tako je i bilo. Ja sam se pripremao prema toj prognozi i ispada da je dobro da jesam. Jedino ne prognoziraju katastrofalan let kukuruznog moljca;)


Sjećam se kada sam pročitao to što si napisao. Prenio sam informaciju kolegama na tržnici koji su mi se smijali i rekli su da je nemoguće da cijelo ljeto prođe bez kiše. Eto ti ga na 8)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sjećam se kada sam pročitao to što si napisao. Prenio sam informaciju kolegama na tržnici koji su mi se smijali i rekli su da je nemoguće da cijelo ljeto prođe bez kiše. Eto ti ga na 8)

Sad te molim lijepo da tim kolegama kažeš da ne prave od pametnog čovjeka budalu:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Iskreno ne vjerujem ni ja baš slijepo tim prognozama, ali ipak nekog vraga znaju, pratim to od one kišne preklanjske godine i stalno dobro pogađaju.
Evo trenutne slike za slijedećih 6 mjeseci, koji nama povrtlarima ipak ne igraju jako značajnu ulogu
e87r5u.gif
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Sad te molim lijepo da tim kolegama kažeš da ne prave od pametnog čovjeka budalu:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Iskreno ne vjerujem ni ja baš slijepo tim prognozama, ali ipak nekog vraga znaju, pratim to od one kišne preklanjske godine i stalno dobro pogađaju.
Evo trenutne slike za slijedećih 6 mjeseci, koji nama povrtlarima ipak ne igraju jako značajnu ulogu
e87r5u.gif

Nije niti da ja slijepo vjerujem ali svakako uzmem u obzir svaku informaciju o vremenu, posebno one koje najavljuju neke ekstreme, kao ovogodišnju sušu jer onda znam šta me čeka i mogu se barem malo prilagodit. Kažu uvijek da dugoročne prognoze nisu pouzdane ali do sada, ono što pratim na inozemnim stranicama, pokazalo se dosta točnim.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dobro ako bude točno. Na ovoj karti Jugoslavije Vojvodina i moja regija ima ponešto kišice u 10 mj i 3 mj. Vidit ćemo za dalje, ja inaće volim više kišnu godinu za papriku :)
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Svaka prognoza duža od 3 dana je nesigurna a na onu preko 7 dana se ne obazirem.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Svaka prognoza duža od 3 dana je nesigurna a na onu preko 7 dana se ne obazirem.

To je i kod mene tako i ja kad vidim neku prognozu dulju ne vjerujem previše, no ipak valjda vide neka strujanja zraka koja uvjetuju vremenske uvjete kakve uvjetuju.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A kakve su to oborine u trećem mjesecu jeli to kiša ili snijeg.

Nebitno, važno je da temperatura bude u plusu, kiša i snijeg padaju u plusu. Ali zato drugi mjesec će biti leden...brrr

Inaće ova moja paprika samo buja, nikako da počne sazrijevati :(
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nebitno, važno je da temperatura bude u plusu, kiša i snijeg padaju u plusu. Ali zato drugi mjesec će biti leden...brrr

Inaće ova moja paprika samo buja, nikako da počne sazrijevati :(



Jako je bitno kakva je oborina zbog same sadnje kako misliš nešto posadit ako pada snjeg.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
U svakom slučaju bolje kiša prije nego što se posadi a onda može lagani snjeg.
U trećem vani se sadi salata i kupusnjače kako bi se mogle skinuti najkasnije do sredine petog.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E točna ona prognoza :) Krenio 10 mjesec evo kiše, bogami kako tutnji biti će ovo i 60 litara na sat ponegdje.

E ovaj Slak mi je strašan :)
Uvijek na je*e :)
slakipaprika.jpg

slakt.jpg

slakipaprika3.jpg

slakipaprika2.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ovo mi nije nikada bilo jasno, kako paprika koja ima vrh zabijen u zemlji nikada ne istruni niti boluje? Tko da uzima hranu iz zemlje prkeo pora...
ajvaricafenomen.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh