• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
E to je pravi mirisni borić :lol:

Vidim da se dosta žalite na moljca. Ja sam išao oko 05.07 prvi put s matchom, a onda za mjesec dana opet s njim ponovio. Šteta ne prelazi 20% s tim da moj susjed već valjda 10 godina na parceli uz našu sadi kukuruz,a kukuruzovinu zaorava u proljeće :mad:

Ja isto tvrdim da smo kasnili sa prvom zaštitom od moljca i to dosta, mislio sam da je to 5-7 dana ali očito nije. Sve što je prskano dalje nema novih gusjenica, već samo one koje su se ubušile prije prvog tretiranja, to su sada već stvarno hibridni primjerci.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo i od kolege misrisni borić ;) Sijano 07.05 zbog onog glupog supstrata i već stiglo, ali je udarao kalija...
ajvarpaprika2.jpg

ajvarpaprika.jpg

Kasna sadnja, šteta od moljca 0.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Evo i od kolege misrisni borić ;) Sijano 07.05 zbog onog glupog supstrata i već stiglo, ali je udarao kalija...
ajvarpaprika2.jpg

ajvarpaprika.jpg

Kasna sadnja, šteta od moljca 0.


Dobro izgleda ali za ovu reklamu (boca) moraš platiti gajbana piva.
Pozdrav!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Koja je ovo sorta?

To ne znam, to sam dobio lani par paprika od prijatelja da uzmem sjeme i posadim. On to sjeme ima godinama i sadi samo tu, ni jednu drugu, vjerojatno ima veze sa slonovim uhom, kaže da svaku godinu uzima samo ovakve plosnate i najveće paprike.
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
To ne znam, to sam dobio lani par paprika od prijatelja da uzmem sjeme i posadim. On to sjeme ima godinama i sadi samo tu, ni jednu drugu, vjerojatno ima veze sa slonovim uhom, kaže da svaku godinu uzima samo ovakve plosnate i najveće paprike.
Nije valjda da te trebam vuć za uši da nešto uradiš?

Lijepo suši sjeme i prodaji. Nije novac samo u plodovima.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo nešto iz vlastite selekcije;)
kcf2qg.jpg

Cabage daj molim te ako možeš presjeci jednu papriku popreko da se vidi debljina mesa ili ju stavi na vagu isto važi i za kontam pošto na slici izgleda da meso i nije baš debelo ili mene vid baš dobro ne služi.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nije valjda da te trebam vuć za uši da nešto uradiš?

Lijepo suši sjeme i prodaji. Nije novac samo u plodovima.

Sjeme se suši:supz:

Za sada nema sjemena za prodaju, no možda nagodinu stavim u plastenik za sjemensku proizvodnju....

E sad za debljinu mesa moraš pričekati slijedeću berbu, onaj drugi tjedan. Ove smo vagali dok smo rezali, ovakve bez sjemena idu 4 u kilogram.
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Sjeme se suši:supz:

Za sada nema sjemena za prodaju, no možda nagodinu stavim u plastenik za sjemensku proizvodnju....

E sad za debljinu mesa moraš pričekati slijedeću berbu, onaj drugi tjedan. Ove smo vagali dok smo rezali, ovakve bez sjemena idu 4 u kilogram.

Zezaš me. Ja sam sjeme svojih ljutih odvojio od mesa i stavio na komad papira da se osuše, a svaki dan bi ih dva tri puta prošao rukom da ih promiješam. Tako dobivam čisto sjeme bez zalijepljenih jedno za drugo, a takvo je bilo i ono što sam dobio od ekipe koja se bavi uzgojem kao i ja.
Kakva je situacija kod vas koji kupujete tvorničko na veliko nije mi poznato.

Inače sam sasvim ozbiljno mislio o prodaji. Ako imaš kvalitetnu papriku i sjeme dobre klijavosti svakako da će ti doći mušterija umjesto da kupuju ono smeće čije slike su bile stavljanje na početku klijanja gdje je pola bilo za baciti.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Siki eto ostao sma ti dužan sa debelo meso paprike.
Mirisni borić kaliran...
fotografija1550.jpg

Mora imati mesa ;)
fotografija1567z.jpg

fotografija1551.jpg

fotografija1568.jpg

fotografija1570.jpg

Meni su ove picolo najzanimljivije, ako tko kuži zašto ;)
fotografija1575.jpg

fotografija1576.jpg

Ima tu još i bijele ajvarice koaj prelazi u crvenu...
fotografija1566.jpg

Ove godine opako kasnim sa berbom. Dobro ste Siki i Cabage napisali batali tu rasadu i da idem na kapiju neku sitniju da stignem brati. Još nisam imao pravu berbu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nije ti to loše samo????

Ja danas završio sa berbom paprike zadnje 2,5 tone otišle i gotovo.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ej Siki vidi ovo prošle godine je bila sitnija ali mesnatija, ne znam jel to do sorte ili vodotopivih gnojiva :(
ajvar4ukilu.jpg

Ja tek planiram slijedeći tjedan berbu malu izdašniju. Kakva je cijena ajvarici?
E da i ove godine mirišiiiiiiii :) Prošle niššš miris ali curi karamela iz nje.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Koliko sam čuo u Osjeku je 4-5kn u Zagrebu nešto malo bolja ali paprikamora biti zaista. A miris to možemo radit samo za sebe na to nitko više ne gleda gledaju samo veličinu a manje debljinu miris nikako to ih ne zanima a paprika koja ima miris je ona prava. Ove godine se puno žale na ožegotine kojih je kod mene bilo malo dali zbog načina uzgoja ili zbog načina na koji sam ju terao da raste neznam ali bilo je zanemarivo. Iduće godine to sam već odlučio sadim rogu puno gušće nego ovo do sada ali opet neću mjenjat sortu ostaje Amfora i Palanačko.

Koja ti je ova tupasta što su dvije na vagi.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Tupasta ti je Arcano F1 prošle godine iz Izreala došlo sjeme specijalno na razvaljivanje genetike ;) Šala došla je iz Izreala ali su se ispričavali za kasnu isporuku i nisu mislili da će uspijeti. Došao je on i jedna odlična babura koja kreće slijedeće godine u prodaju, čini mi se.
Inaće imaju i Semenarne...
http://www.semenarna.si/podrobnosti...emena-za-vrtickarje/article/paprika-arcano-f1

Jel ti je palanačko čudo ispalo ovako?
palanakoudo.jpg


Sa gustim sklopom roge možeš dobiti samo sitniju papriku. Ja sam prošle godine sadio 40x40 cm, ove je razmak oko 70x30 cm.
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Imao je jednu mini berbu i sad čeka pravu. Za povaljanu je rekao da je nešto i preživilo sunce, jer ima neki drvored. Mislilm da ide Ethrel i slijedeći tjedan krajnja berba, sad se super naliva paprika, voli oblake više nego išta, svaki dan tonica ;) Kakav si ti imao prinos po jutru?
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Kakav si ti imao prinos po jutru?

Počeli smo s berbom oko 10.08, a ovih dana završavamo. Pošto imamo puno različite robe teško je za sve računati prinose. Sezona nam traje od 01.01 do 31.12 i svaki dan bilježimo prihod ili ti utržak i svaki rashod. Na kraju mjeseca sve zbrojimo i oduzmemo, podvučemo crtu i vidimo koliko nam taj mjesec odstupa od tog istog mjeseca prethodnih godina. A na kraju godine zbrojimo sve mjesece i dobijemo konačnu cifru koja nam određuje uspješnost sezone.Majka je glavni prodavač, blagajnik i knjigovođa i to radi fantastično. Konzultirao sam se sa blagajnikom :) i već sad reći da će ovo biti debelo najuspješnija godina od kad se bavimo uzgojem povrća i voća i jako visoko dignuta ljestvica za buduće sezone.

PS: Samo da se Linić ne dočepa naše male crne knjige :axe:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Još nisam oborio prošlogodišnji rekord...
ajvarpaprikarekord.jpg


Šta ti znači ova paprika to uzgajaš samo za dušu kad svi traže žutu a palanačko je bilo zadovoljavajuće u odnosu na uslove. Hajde nabavi orginalni dukat da i to probamo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh