• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nije to moja paprika ja neznam ni kuda bi sad sa tom i tolikom paprikom. Samo sam sliku prebacio da se vidi paprika.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,669
Kad već pitaš koliko belog uva trebaš? Darijusu je otišla vrečica 5 grama. Nije mi se dalo vaditi 200-300 komada.

Evo paprika došla i danas se sije...hvala Kontam, međutim sad sam ti dužan...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ništa nisi dužan i nemoj se tako osjećati ;) Valjda će ispasti dobra. Prošle godine sam imao strižanku nije dobro ispalo :(
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A trebalo je ispasti paprika kao dlan, prodaje se žuta kad ima dobru cijenu, kasnije crvena u ajvar. Fino miriše što je je. Jedan prijatelj što je dobio malo sjemena tražio je 200 grama za ovu godinu ali...
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
e,tako je to kod mene...21. dan od sjetve
 

Prilozi

  • DSC00076.jpg
    DSC00076.jpg
    84.8 KB · Pregleda: 172
  • DSC00078.jpg
    DSC00078.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 155
  • DSC00071.jpg
    DSC00071.jpg
    61.4 KB · Pregleda: 161

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Znači 15 dana od nicanja, i nikako mi nije jasno kako je uspjela stvorit dva lista za 15 dana.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja svoju uopće ne grijem, ovo tmurno vrijeme je katastrofa za rasad, dogrijat ću tek kad krene hladno vrijeme
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
HMMMMMMMMMMM
mislim da malo loži,liči mi na paljevinu:drink:

Varaš se!

Ja svoju uopće ne grijem, ovo tmurno vrijeme je katastrofa za rasad, dogrijat ću tek kad krene hladno vrijeme

Sad će i zahladiti ne sekiraj se :icon_wink:

Kod nas bude i sunca, a noću je super temperatura za sad. Baš mi odgovara jer sam posadio krastavc pa mogu malo šparat' na energentu. Al' ne vijerujem da će ovako dugo (kažu i meteorolozi) nisam ja te sreće. :icon_eyes:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sad će i zahladiti ne sekiraj se :icon_wink:

Kod nas bude i sunca, a noću je super temperatura za sad. Baš mi odgovara jer sam posadio krastavc pa mogu malo šparat' na energentu. Al' ne vijerujem da će ovako dugo (kažu i meteorolozi) nisam ja te sreće. :icon_eyes:

Ma ne sekiram ja za loženje, bit će još svega. Više me brine što su mi plastenici pretrpani a treba rogu sijati. Salatu sam posadio van, nekih 30 tisuća, ostavio sam još 15-ak tisuća u kontejnerima, brokula mi je za sadnju i znam da green magicu neće biti ništa ako bude i -8, ali naxos mi lani primio narančaste tonove nakon niskog minusa pa ga sad čuvam u plasteniku.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
HMMMMMMMMMMM
mislim da malo loži,liči mi na paljevinu:drink:

HMMMMMMMMM
Drugar,sad sam se ja naložio na ovu tvoju izjavu! Bavim se ovim poslom dovoljno dugo da znam proizvesti najbolji mogući rasad i ne dozvoljavam da me jedan početnik naziva lažovom!
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Znači 15 dana od nicanja, i nikako mi nije jasno kako je uspjela stvorit dva lista za 15 dana.
17 dana od nicanja.
Miladine,već sam pisao o tome....vedrana mi niče četvrti dan,a već drugi dan od sjetve proklija....temperatura u plasteniku ( tačnije zemlje)mi je KONSTANTNO 25-28 stepeni. Znači,nikada ispod 25 i nikada preko 28!! grijači su mi ispod kontejnera,tj. grijem korijen biljke.Sijem i presađujem isključivo u gramoflor--fantazija supstrat. ništa više.
 
Posljednje uređivanje:

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
HMMMMMMMMM
Drugar,sad sam se ja naložio na ovu tvoju izjavu! Bavim se ovim poslom dovoljno dugo da znam proizvesti najbolji mogući rasad i ne dozvoljavam da me jedan početnik naziva lažovom!

Izvini ako sam bio malo skeptičan ako je stvarno takav nakon 21 da n SVAKA ČAST:cool2:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
17 dana od nicanja.
Miladine,već sam pisao o tome....vedrana mi niče četvrti dan,a već drugi dan od sjetve proklija....temperatura u plasteniku ( tačnije zemlje)mi je KONSTANTNO 25-28 stepeni. Znači,nikada ispod 25 i nikada preko 28!! grijači su mi ispod kontejnera,tj. grijem korijen biljke.Sijem i presađujem isključivo u gramoflor--fantazija supstrat. ništa više.

E prijatelju onda malo provjeri termometar.....
kod mene grijanje 27-29 i nicanje točno peti dan. Temperatura ti je sigurno viša od tih 25-28. Naročito ako imaš analogni termostat, on nikad baš ne kaže točno onako kako piše. Ja reguliram sa senzorima preciznošću od 0,01C tako da su ove temperature i vrijeme 100% točne .
poz.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Paprika i paradajz----24. dan od sjetve
 

Prilozi

  • DSC00092.jpg
    DSC00092.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 210
  • DSC00093.jpg
    DSC00093.jpg
    70.8 KB · Pregleda: 205
  • DSC00094.jpg
    DSC00094.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 206
  • DSC00100.jpg
    DSC00100.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 147

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Seva dobro si se opremio sa termometrima, nego da ti nemaš kakve sijalice za rasadu pa su tako brzo izgurale a nisu se izdužile. Ja sam pikirao moju papriku 24 dana od sjetve i u momentu pikiranja imala je tek potjerana dva stalna lista, nicanje je počelo peti dan od sjetve, temperatura substrata je bila stalno 28-30 stepeni, posle nicanja temperatura vazduha je bila noćna 14 a dnevna 20 stepeni. Na 8m2 rasade gorjele su dvije natrijumove sijalice za rasadu 400w od 07h do 23h, znači osvjetljenje pun kapacitet i pored svega toga nije mi rasada od 24 dana od sjetve imala 4 lista. Da kod tebe nije neka turbo paprika ili imaš neku tajnu.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
bome slažem se s kolegom miladinom i ne mogu vjerovat da je za toliko dana napredovala toliko :^):
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Seva dobro si se opremio sa termometrima, nego da ti nemaš kakve sijalice za rasadu pa su tako brzo izgurale a nisu se izdužile. Ja sam pikirao moju papriku 24 dana od sjetve i u momentu pikiranja imala je tek potjerana dva stalna lista, nicanje je počelo peti dan od sjetve, temperatura substrata je bila stalno 28-30 stepeni, posle nicanja temperatura vazduha je bila noćna 14 a dnevna 20 stepeni. Na 8m2 rasade gorjele su dvije natrijumove sijalice za rasadu 400w od 07h do 23h, znači osvjetljenje pun kapacitet i pored svega toga nije mi rasada od 24 dana od sjetve imala 4 lista. Da kod tebe nije neka turbo paprika ili imaš neku tajnu.



Ili ima zamlju (supstrat) koja odgovara paprici.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Vidim da ste svi pomalo sumnjičavi,ali....jedan naš forumaš bio mi je u gostima 15.02. i paprika nije bila posijana....
osvjetljavam papriku običnim daylight neonkama,i imam dvije neke crvene (zalutale), zalijevam je vodom koja je približna temperaturi supstrata...nikada ne prihranjujem papriku i paradajz dok je u rasadu,a koristim gramoflor fantaziju supstrat.držim temp. u optimumu. Nema tajne!! Svjetlo je upaljeno do 11 sati uveče.....sve sam do sada napisao šta radim. Nema nikakve tajne. nije mi jasno da kod Miladina tako sporo ide.... usporedite slike na prošloj stranici kad sam slikao papriku,tj. prije tri dana i ove slike danas.
Miladine,vjeruješ li sad da ću brati papriku oko 20.05.,ako sve bude išlo kako treba?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh