• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Ili ima zamlju (supstrat) koja odgovara paprici.

Mislim da je to jedan od glavnih razloga,ili čak najbitniji!!! ovaj plavi je za sjetvu. Švabo kad nešto napravi,nema da ne valja.
 

Prilozi

  • DSC00079.jpg
    DSC00079.jpg
    50.6 KB · Pregleda: 122
  • DSC00080.jpg
    DSC00080.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 113
  • DSC00081.jpg
    DSC00081.jpg
    48.5 KB · Pregleda: 119
Posljednje uređivanje:

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ipak mi tu ništa nije jasno, ja imam Klasman i mislim da je to sve slično. Kod tebe je karakteristično da ti paprika brzo raste a nema znakova izduživanja, to što koristiš neonke za dodatno osvjetljenje neznači ništa ako su to obične neonke koje se koriste u kancelarijama jer na takvu svjetlost biljke ne reaguju. Takav brz rast bez izduživanja je moguć samo pri optimalnoj temperaturi i osvjetljenje od 30000 luksa, ja na mojim sijalicama tu jačinu svjetlosti imam samo 20cm ispod same sijalice. Sve u svemu svi vidimo da tvoja paprika brzo raste ali nikom nije jasno kako.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ipak mi tu ništa nije jasno, ja imam Klasman i mislim da je to sve slično.... ali nikom nije jasno kako.
Gle Miladine, lijepo Seva kaže, koristi Gramoflor.
Evo, nađi 10 ljudi koji koriste Gramoflor i da nisu zadovoljni... a ja ću ti samo tu na forumu naći 20-tak koji su koristitili XXXXXX, pa onda YYYYY, pa onda ZZZZZZ.... i na kraju popušili rasad :mad:: ... i sada tebi nije jasno :cool2:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Dobro, mene interesira koliko košta taj gramoflor. Ja floragard plaćam 49+pdv i zadovoljan sam. Morao bih probati da vidim razliku, ali mislim da kod mene u blizini nema za kupiti.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Dobro, mene interesira koliko košta taj gramoflor. Ja floragard plaćam 49+pdv i zadovoljan sam. Morao bih probati da vidim razliku, ali mislim da kod mene u blizini nema za kupiti.


A ja baš razmišljam koga da nađem da zajedno naručimo, pošto to ide iz Splita. Meni treba za salatu sredinom šestog mjeseca jedna paleta za probu. Cjena je ista samo treba dogovorit prevoz.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A ja baš razmišljam koga da nađem da zajedno naručimo, pošto to ide iz Splita. Meni treba za salatu sredinom šestog mjeseca jedna paleta za probu. Cjena je ista samo treba dogovorit prevoz.

Juj split. Meni će isto trebati za salatu u 6.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Juj split. Meni će isto trebati za salatu u 6.


Kad gledam papriku od seve a znam da čovjek govori istinu onda mi nije teško otić i do splita da to isprobam.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kad gledam papriku od seve a znam da čovjek govori istinu onda mi nije teško otić i do splita da to isprobam.

Ali u suštini to je samo rasad, može biti dobar, ako dalje ne napraviš uvjete nema proizvoda. Baš je stara neki dan dovezla 7-8 vreća brilla za svoju papriku pa ću vidjet ima li razlike u odnosu na floragard.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ali u suštini to je samo rasad, može biti dobar, ako dalje ne napraviš uvjete nema proizvoda. Baš je stara neki dan dovezla 7-8 vreća brilla za svoju papriku pa ću vidjet ima li razlike u odnosu na floragard.

Ove godine brill ima puno smeća i nije baš dobar. Grana i grančica ko u priči. Točno da je to samo rasad ali znaš da od toga sve kreće.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Čuj grana i grancica? Kod mene nema nikakvih grancica ali svejedno ja to prosijavam sve i za pikirat i sijati jedino ima onih kuglica to izbacujem van na njivu ...
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Kod mene ima Gramoflor ja ga nisam uzimao jer sam navikao na Klasman, ali nije problem da isprobam i Gramoflor zajedno sa Klasmanom pa ćemo vidjeti ima li to neke veze.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jedna lasta ne čini proljeće. No vedrana sijana 16.03 ujutro, zalivena, na sunucu iza izo stakla iznad radijatora.
vedrana.jpg

vedrana2.jpg

Jel njeno sjeme prenaklijano ili je to sad slučajno jedna krenula?

Evo start domaće vs NS Seme.
domacesjeme.jpg

Slikano 13.03 sada je sve sjeme niklo domaćeg (tri reda). Ns seme razvija klicu dole ali ništa gore, vjerovatno jako isušena.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kontam bez ljutnje ali moram te pitat. Zar ništa nisi naučio od prošle godine.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nema ljutnje na što misliš? Nemrem se ja na tebe naljutiti he he. Prije ćeš ti na mene :)
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Jedna lasta ne čini proljeće. No vedrana sijana 16.03 ujutro, zalivena, na sunucu iza izo stakla iznad radijatora.


Evo start domaće vs NS Seme.
domacesjeme.jpg

Slikano 13.03 sada je sve sjeme niklo domaćeg (tri reda). Ns seme razvija klicu dole ali ništa gore, vjerovatno jako isušena.

He he, joj kak je voda skupa.....
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nema ljutnje na što misliš? Nemrem se ja na tebe naljutiti he he. Prije ćeš ti na mene :)

Ja se ni na koga ne ljutim. Mislim na školu koju si prošle godine platio samo što je tad bio u pitanju supstrat.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@ siki što je sada u pitanju? Kontejner od mačuhica ili?
@ plevak skupa skupa , nego šta ;)
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Rog paprika

Može pitanje, kada je najbolje posaditi rog papriku i one feferone velike kao rog paprike? Prošle godine smo malo rano posadili pa su mi bili zreli početkom i sredinom 8 mjeseca. I na kraju nisam za ajvar ništa imala od paprike. Kada je optimalno vrijeme za sadnju tako da budu barem krajem 8 mjeseca?

Unaprijed hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh