• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
44
Da malo se ubacim u temu imam prijatelja od kojeg ja uzimam ajvar papriku slonovo uho i majkovačku mislim daje sada 200gr. neki 180-200kn.Ne znam dali ima gdje jeftinije
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja ću od preksutra.Nek se još noć - dvije strpe - sutra punim kontejnere,a onda ide presadnja - valjda će do toga konačno i sunce granuti,tako da se i biljčice malo rastegnu i istegnu - i nasmiješe.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
niš od moje Ruže...
Hoya tek od sljedeće godine legalno kod nas...
kontam :(wait)::(happy):!!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Isto kak i @darijus - kontam,:icon_pray:

Za majkovečku sam dobila kontakt - javio mi se jedan stari forumaš - @siki - i uskočio informacijom.@siki - hvala.
 

manja

Novi član
Tu od
30 Pro 2013
Poruka
23
Postovanje.Postoji li mogucnost da se moze dobiti sjeme majkovacke paprike u BIH.Unapred zahvalna
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
niš od moje Ruže...
Hoya tek od sljedeće godine legalno kod nas...
kontam :(wait)::(happy):!!!
Koliko ti treba?...
Stigle su ljepotice Mirica i Ružica...
006.jpg
Evo jedna slikica za Johabicu,da joj malo sline cure...:(envy):
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
No,i ako bih ja sada na koljena predtobom pala i jedno tristo - četristo - petsto sjemenki Ruže molila - naravno,onak ,za trampu - ti meni sjemenke,ja tebi valutu,bil to hoadlo,ilitiga držalo vodu?Il da konkretnija budem - bil ti to meni prodao?

Istinabog da sam ja Majkovečku naručila i čekam svaki čas da stigne,ali volim ja tako i tu Ružu probati malo.

Nevolim ti ja inače sliniti,i uvijek sebi velim da neću - al me život naučio onu staru - nikad ne reci - nikad.:icon_weed:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
kojote,kad si zadnji puta imao poplavlejne prstiče?Odavno? - ajd mi priđi malo bliže- imam nešto da ti šapnem.:biggrin::icon_blackeye::icon_razz:
 

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
44
dali mi netko može savjetovat od slonova uha i kraljica,koja je bolja i jeli znate možda neke druge koje su bolje
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
pitanje nemogu nigdje naći slike i opis novosadskih sorti paprika na njihovom katalogu toga nema
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
dali mi netko može savjetovat od slonova uha i kraljica,koja je bolja i jeli znate možda neke druge koje su bolje

Sve su približno iste, nema puno razlika. Svi bi nešto bolje, meni je to pokazalo da traženje boljeg ne igra neku ulogu nego samo nervozu. Ja recimo sadim jednu baburu 10 godina i meni je ona najbolja zato jer odgovara mojem terenu i znam je u dušu. Ako je jedne godine super, ne znači da će druge biti isto tako. Uglavnom to su moja iskustva. Od prošle godine prestao sam brinuti i tražiti nove sorte.
Evo recimo npr. neki kažu da paradajz Cinto nije nešto, a meni je nešto najbolje. Trebaš isprobati jednom sve sorte koje ti se sviđaju pa nakon recimo dvije godine sam sebi izabrati koja odgovara tvojem terenu!
Evo još jedan primjer, Srpski forumaši hvale paradajz Kazanovu i Maraton. Hvale ga neki i ovdje, meni je bio najgori koji sam imao...
To ti je isto kao recimo pitanje koji je softver najbolji za ovo ili ono...Znaš koji?, Onaj sa kojim potpuno znaš raditi i koji odgovara tvom hardveru...:icon_kidra:
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
119.jpg

Ovo su hibridne varijante rog paprika...
Jedino na Balkanu se još traže mega velike paprike,a nažalost mi baš i nismo neko zanimljivo tržište za sjemenske kuće...
Zato jedino sortno sjeme sa ovog područja može dati velike plodove...
 

Najnoviji postovi

Na vrh