• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Bridger

Član
Tu od
16 Pro 2014
Poruka
79
Ne znam koliko se vidi na slici, ali pogledajte. Na papricici se nalazi rupica i tako sam naso par komada. E sad nije mi jasno jel je to od cvijeta ostalo ili je neka zvijer piknula. U svakom slucaju idem sutra s mospilanom i avauntom ili laserom da ih smrdam. Bilo mi zao otkinuti i otvoriti.:(blush):
 

Prilozi

  • IMG_20150503_115209.jpg
    IMG_20150503_115209.jpg
    49 KB · Pregleda: 128
  • IMG_20150503_115051.jpg
    IMG_20150503_115051.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 108

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
taj sam slucaj i ja imao lani,nestalo samo od sebe,nitko nije znao sta je. ne moras je trgati i otvarati,nema nikoga unutra,samo ta rupica :)
 

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
45
Dali je netko imao problema sa rasadom paprike da neke biljke imaju zuto svijetle listove a prihranjivo sam sa zeljezom
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Imao sam ja dok je bilo jako hladno negdje u u drugom mjesecu ali sad nebi trebalo biti problema, osim ako nije previše vode u pitanju...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vjerojatnoo je blokada dušikaili magnezija u pitanju - sklona sam vjerovati magnezija ako uje bilo previše željeza.

Meni se to događa redovito jedanput na par kontejnera gdje omaške rasijem dušik sa mikroelementime - između ostalih, ima dosta visoku dozu željeza.
Ako nije to, drugi razlog ne znam.
Ali, u svakom slučaju blokada magnezija bi morala biti, ako ti na listovima ostaju žile zelene, a plojka lista požuti, i na kraju sasvim pobijeli.
 

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
45
Blijeda je ne znam cime daju sada zalijem ili pospricam stami vi predlazete jer ona je vec za saditi samo je moram priviknut da ojaca
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Sto volim kada se komplicira

koji supstrat i koje plitice su u pitanju

ako je već za saditi onda imaš nedostatak osnovnih hraniva, preporučam ti da kupiš jedinicu u yare 2kg i zaliješ je time,, velika jušna žlica na 10l
 

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
45
Supstrat clasman a plitice su 209 rupa jer imam stroj koji sije samo te stiropore i ostavio sam svoje sijeme
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
eto sve sam rekao

a prije su bile ok boje jeli? male su to plitice kako god, mora brzo u presadnju što nije nužno loše ali ako moraš čekat nemaš lufta
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Supstrat clasman a plitice su 209 rupa jer imam stroj koji sije samo te stiropore i ostavio sam svoje sijeme
Plitice sa 209 rupa supstrata nemaju skoro ništa, ja za iduću sezonu izbacujem čaše od 9cm i prelazim na 12 cm za pikirane presadnice.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Imaju supstrata isto ko i plitice od 170 rupa, samo što imaju tanju stjenku između rupa. Znači da supstrata ima sasvim dovoljno, no prostora je premalo. Ja sav rasad kupusnjača radim u 170 i ispadne fenomenalno. Također veliku večinu rasada paprike za industriju radim isto u 170. I taj rasad sutra ide u sadnju i više je nego dobar. Imam papriku i u 104 i izgleda bolje nijansu, ali mislim da po kvaliteti ovaj prvi ništa ne zaostaje. Ja kažem da je flanac idealan za sadnju kad ga primeš za vrh i omotaš dva puta oko kažiprsta da dođeš do supstrata i da pri tome ne pukne. E takav je upravo moj i zadovoljan sam i rasadom i prinosom koji takav rasad u konačnici daje.

Druga je stvar kad se neke stvari u proizvodnji rasada fulaju. Tada ima mnogo načina da se okrivi ili supstrat, ili kontejneri, ili sjeme.... no možda je stvar sasvim druge prirode.

A pikiranje je sasvim neka druga priča. Pikirani rasad se koristi uglavnom za plastenike i stoji puno dulje u rasadniku nego onaj za otvorenu proizvodnju. Tako da, prijatelju, nemreš raditi usporedbu. NHF:(y):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
45
Mislim da nije u supstratu i stiroporima greska jer od kupusnjaca i patlidana nisam imao problema jedino eto paprika ta za industriju malo zuti i prozirne su boje listovi
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Napravi jednu prihranu preko lista, naprimjer folifertil t da malo živne ima ga u svakoj poljoapoteki.
Radio sam ja papriku u 170 rupa ali do pikiranja zato sam rekao da ima malo supstrata ali ako se pokazalo da može do sadnje sve super.

Kod mene u 170 presadnica se nemože dovoljno razviti neznam kako se kod vas uspije.
Slikano 20-02-2015.

@zetor dali možeš postaviti neku sliku ..?

 
Posljednje uređivanje:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
A čuj, svakako nije prvoklasna ko iz konejnera s manje rupa, no treba voditi računa da je to paprika namijenjena za industriju i da je ima puno. Radim i u 104 rupe i u konačnici nisam primjetio razliku kod prinosa, osim što je flanac ljepši u startu. Sada je u 170-tki već žuta, ali takvu ju želim. Bitno da je visoka bar 15 cm.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Dali je netko imao problema sa rasadom paprike da neke biljke imaju zuto svijetle listove a prihranjivo sam sa zeljezom

Ja imam ponegde takve strukove ali samo papriku koja mi je u kontejnerima,sejao sam u stiropor kontejnere sa 209 rupa plasim se da nema dovoljno hraniva u supstratu iako redovno prehranjujem. Tamo gde sam nalagao i sejao je extra ima tamno zelenu boju.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Pozdrav.Trebam pomoč.Imam čudni problem sa paprikom.Sorta apollo od Zki.Lijepi veliki cvijetovi veličine 1 kune.Kada se oplodi i paprika počne rasti,latica ne odpadne do kraja,suši se na plodu i tu plod počne truliti.Nadam se da nije sortna karakteristika.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@sanja9479

Jako cesto ne znam odgovore na pitanja, ali znam koga da pitam.. I pitao sam jednog iskusnog povrtara i on mi je rekao je problem nedostatka hemijskog elementa Bor. Pokusaj, pa nam javi. :)
Tretman wuxall boron-om. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh