• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Lepi plodovi. Koja je sorta/hibrid?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
Pitanje za znalce.

Uzgajam papriku za svoje potrebe. Zadnjih 20tak dana od korijena joj žuti lišće. Nije u pitanju plamenjača. List požuti i otpadne. Ne osuši se nego onako pod opipom je isti kao i onaj zeleni samo što je promijenio boju i otpao. Svakih 2-3 dana jedan list otpadne. Urod je i dalje dobar. I dalje cvate.

Da li je to neka bolest, nedostatak nečega u zemlji ili nešto treće? Redovito je zalijevam.


Ovo je slikano prije nego je počelo žutiti lišće, nemam novije slike, ali sve izgleda isto osim što na dnu ima žutih listova.

52yngz.jpg
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
Super izgledaju obožavam paprike, što slatke što ljute, baš izgleda lijepo,ove godine sebi sam zasadio za svoje potrebe nekih 100 sadnica, za sada izgledaju super, ali im se veselim, koliko sam primjetio nekako mi ljute papričice imaju više ploda na stabljiki nego slatke, sad ne znam u čemu je stvar, jel do zemlje ili do sorte
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ima vise faktora sorta, oplodnja,ranija-kasnija, krupnoca ploda itd...
Sada je jos rano reci sta ce biti do kraja ...
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
a da samo da nebi kakvo nevrijeme udarilo tuča, led i gotovo,toga me najviše strah za moju najomiljeniju deliciju,a ove godine vrijeme promjenjivo,šta bog da
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Paprika od semena koje sam dobio od Johabice.
Rodila kao da je grožđe
 

Prilozi

  • DSC_0560.jpg
    DSC_0560.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 128
  • DSC_0558.jpg
    DSC_0558.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 100

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Laca, nisam htjeo ništa na privatnu poruku odgovarati već ovako transparentno. Onako kako si nam i ti svoje slike pokazao, nesebično!

Ova paprika ti je čudo :(nod):

U uvijetima gdje je zemlja bila kamen, posađeno nabrzaka i nije baš puno brige vodilo jer se nije ni vezala ni ništa. Samo je klonula od težine pa je izgorila malo. Ali nebitno.

lacino_udo.jpg
[/url]free photo hosting[/IMG]
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Drago mi je da si zadovoljan.
Dao Bog da svi imaju takvu.
I ja cu na parceli koju zalivam direkrno iz Save imati sigurno preko 100t po hektaru.
Postavicu slike paprika je neverovatna.
Svaki dan dolaze da je vide i slikaju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Krasna paprika! :icon_eyes:

Laca- vidim da si mnogo puta naglasio to zalijevanje iz Save.
Da li zalijevaš i iz bušotina pa ima neke razlike,ili ostale parcele ne zalijevaš uopće?
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
U tom ataru niko nikad nije radio papriku a tamo nam je najkvalitetnija zemlja baš iz razloga što je u tom ataru jako teško naći vodu mi smo udarili 3 cevi na 10 metara i nije bilo vode i na četvrtom mestu skoro 30metara i opet slab izvor. tako da sad vučem vodu iz Save kroz šumu do njive 400 metara.E sad razlog što je paprika vanzemaljska može biti zbog savske vode.Može biti zato što tu nikada niko nije radio papriku. može biti zato što je to zadnja njiva do šume pa je zaklonjena sa dve strane i sunce kasnije izlazi a ranije zalazi već oko 18h cela njiva je u senci.A možda je samo ta zemlja ekstra pogodna za papriku. I na ostalim parcelama paprika je extra ali na ovoj je nešto neviđeno do sada. Sledeće godine cu raditi još jednu njivu nedaleko od ove koja baš izlazi na Savu i oko koje nema šume oko 75 ari pa ću videti rezultate.
I još nešto moje seme je svake godine sve kvalitetnije i kvalitetnije jer kao što sam već objašnjavao u ranijim postovima ja to radim na mnogo višem nivou i sa mnogo više pažnje nego što se radi na institutima,jer ja radim male količine i mogu da garantujem kvalitet. Zato sam i rekao da je klijavost mog semena 99,99% i tako je i bilo.Svi koji su posejali moje seme su za sada jako zadovoljni
Početkom septembra ćemo imati prve prave impresije.
Na svim ostalim njivama imam cevi 110mm na dubini od 6-12m.Prošle godine sam zalivao oko 20 puta ove godine duplo manje. Naravno koristim sistem kap po kap i sadim gusti sklop 120.000-140.000 biljaka po hektaru.
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Imas li problema sa bolestima u tako gustom sklopu?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Oprosti prijatelju ali tvoje sjeme nije baš toliko kvalitetno koliko ti to toliko javno iznosiš. Šutio sam zbilja dugo ali sad mi je dosta.

Znači laca i ja smo dogovorili razmjenu sjemena kojih 50 grama svaki svakome. U samom rasadu lacina paprika je bila izrazito bolesna. Toliko da se to vidjelo ko nožem odrezano kontejner do kontejnera. Na polju tih 6 gredica je od prvog dana u jako lošem stanju. Dio je od bolesti propao, a ostatak se bije i nikako ne napreduje. Sklop je prorijeđen 30 posto. Na 50 posto biljaka nema ploda uopće, a na ostalima tek se sada neki vrag zametnuo, ali bolest ne staje.

Dakle, da ne bude zabune, sve sam radio isto, rasad od svojeg i njegovog sjemena, isti uvjeti za sve. Jednake zaštite, isti dan sadnja, jednako navodnjavanje... Ili je laca meni poslao nešto što ne šalje drugima, zbog nekih meni nepoznatih interesa, ili općenito sva paprika nije baš onakva kakvom je predstavlja. Mogu i poslikati u polju ako je potrebno.

Svi na ovom forumu me znaju jako dugo i valjda svi znaju da nikad ne bih iznosio neistine i izmišljao nebuloze. Uvjek sam savjetima pomagao drugima i uvijek to nastojim raditi kad god imam vremena. Možda će se ovo činiti bezobraznim od mene, no morao sam napisati svoje iskustvo s lacinim sjemenom. Toliko. Volio bih da i on napiše pokoju za papriku koju je dobio od mene.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
A dobro što se tiče klijavosti meni je bila na nekih 90+% a takl klija i hibridna. Meni to nije nikakav problem. Bitno je poslije.

Čudi me da kod tebe ne valja, evo ja sam od početka lijepio ovdje fotke i vidi se napredak. Nisam ni tražio najlijepšu biljku već odmah prvu.

Zalijevam direkt iz vodovoda.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
@ Laca
Na svim ostalim njivama imam cevi 110mm na dubini od 6-12m.Prošle godine sam zalivao oko 20 puta ove godine duplo manje. Naravno koristim sistem kap po kap i sadim gusti sklop 120.000-140.000 biljaka po hektaru
Nije valjda da si zalio samo 20 puta?
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Prošle godine zalio sam oko 20 puta ove godine oko 10 zalivanja jednom nedeljno jer je bilo dosta kiše, sad u petak sam je zalio prvi put posle 15 dana jer nije bilo potrebe. Kada se previše često zaliva hoće bolesti.Zašto ti je čudno koliko si ti puta zalivao.
 
Posljednje uređivanje:

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Oprosti prijatelju ali tvoje sjeme nije baš toliko kvalitetno koliko ti to toliko javno iznosiš. Šutio sam zbilja dugo ali sad mi je dosta.

Znači laca i ja smo dogovorili razmjenu sjemena kojih 50 grama svaki svakome. U samom rasadu lacina paprika je bila izrazito bolesna. Toliko da se to vidjelo ko nožem odrezano kontejner do kontejnera. Na polju tih 6 gredica je od prvog dana u jako lošem stanju. Dio je od bolesti propao, a ostatak se bije i nikako ne napreduje. Sklop je prorijeđen 30 posto. Na 50 posto biljaka nema ploda uopće, a na ostalima tek se sada neki vrag zametnuo, ali bolest ne staje.

Dakle, da ne bude zabune, sve sam radio isto, rasad od svojeg i njegovog sjemena, isti uvjeti za sve. Jednake zaštite, isti dan sadnja, jednako navodnjavanje... Ili je laca meni poslao nešto što ne šalje drugima, zbog nekih meni nepoznatih interesa, ili općenito sva paprika nije baš onakva kakvom je predstavlja. Mogu i poslikati u polju ako je potrebno.

Svi na ovom forumu me znaju jako dugo i valjda svi znaju da nikad ne bih iznosio neistine i izmišljao nebuloze. Uvjek sam savjetima pomagao drugima i uvijek to nastojim raditi kad god imam vremena. Možda će se ovo činiti bezobraznim od mene, no morao sam napisati svoje iskustvo s lacinim sjemenom. Toliko. Volio bih da i on napiše pokoju za papriku koju je dobio od mene.

Izgleda da te Laca nije čuo!! :(
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Prošle godine zalio sam oko 20 puta ove godine oko 10 zalivanja jednom nedeljno jer je bilo dosta kiše, sad u petak sam je zalio prvi put posle 15 dana jer nije bilo potrebe. Kada se previše često zaliva hoće bolesti.Zašto ti je čudno koliko si ti puta zalivao.

Ja zaljevam svaki dan samo je kod mene u plasteniku i već sam je jednom obrao.
 
Na vrh