• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

J

Joplin

Guest
:scratch A kako su jaja i punoglavci uspjeli proči kroz rupice na dripovima:scratch:scratch

Pa nisu nojeva jaja da ne bi prošla kroz rupice a sad za punoglavce nezz,i oni su jako mali u početnom stadiju razvoja ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A ne, nisu punogavci, njih je pojeo som. Jajašca prođu bez imalo problema. Ove žabe su boje zemlje, čak su neki primjerci počeli poprimati boju crne folije oko očiju, a one žabe iz kanala su zelene. Samo da ne dođu zmije.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
A ne, nisu punogavci, njih je pojeo som. Jajašca prođu bez imalo problema. Ove žabe su boje zemlje, čak su neki primjerci počeli poprimati boju crne folije oko očiju, a one žabe iz kanala su zelene. Samo da ne dođu zmije.

Nisu one počele poprimati crnu boju one su se samo našminkale da budu ljepše da se lakše raspoznaju od drugih:supris::gitarist::lol:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
:scratch A kako su jaja i punoglavci uspjeli proči kroz rupice na dripovima:scratch:scratch

E baš si ti seljak:eek: nisu one prošle kroz sito dripa one su ga zaobišle pa valjda su to pametne žabe.:lol::mrgreen:
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234


Šta bi sad ovo moglo biti? da ovo nisu neke grinje ? inače,vanjska paprika, ajvaruša
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Napisao ti je Plevak odgovor + vodotopiva papica. Nego jel ta rasada rasla u kontenjerima većih rupa od 104?

@siki jako sito dripa u joj joj ;)

Evo zanima me što radi ovakovu štetu? Nije se ubušilo, kao da gricka (glođe), zemišlji insekicid je stavljen prije frezanja kao i trifender, ne vidim trulež, niti ubušivanja od kukaca, Inaće je to paprika u prvom redu prva, nešto ranije zasađena čisto eksperimentalno. Rasla je na krtičnjaku, jer je krtica izbušila ispod folije krtičnjak, znači ima nešto insekata. Da li je moguće mehaničko oštečenje pošto je jedina ovakova. Hvala

dsc01560medium.jpg

dsc01561medium.jpg

dsc01562medium.jpg

dsc01563medium.jpg

dsc01565medium.jpg


Paprika je začinska.
 
Posljednje uređivanje:
M

moj kutak

Guest
rupe po listu paprike

evo ja bih jos jednom zamolio ako neko ima slicno iskustvo da mi pomogne u plasteniku na listovima paprike se pojave zute flekice a zatim se list postepeno susi a na drugima rupe kao kad cigaretom busis novinu spricao sam nekim TONUSOM to su mi dali u poljo apoteci ali nista
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
evo ja bih jos jednom zamolio ako neko ima slicno iskustvo da mi pomogne u plasteniku na listovima paprike se pojave zute flekice a zatim se list postepeno susi a na drugima rupe kao kad cigaretom busis novinu spricao sam nekim TONUSOM to su mi dali u poljo apoteci ali nista

Slika govori više od tisuću riječi. Daj koju sliku!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Ovo je menta. Prvi put je sadim, do sada sam samo vedranu, no nekako mi se menta čini bolja. Trenutno ima manje ploda, ali nema puno abortiranih cvjetova, a vedrana ima dva-tri ploda više na sebi a gore sve abortirano. Uvjeti proizvodnje su isti.


Uploaded with ImageShack.us


Usput, kakva je trenutno cijena paprike na zelenoj tržnici u Zagrebu, al da se prodaje a ne samo da se cijeni.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Danas je cijena bila 8,00kn i poslije 9,00h nije bilo niti jedne paprike na zelenoj...
 
J

Joplin

Guest
Danas je cijena bila 8,00kn i poslije 9,00h nije bilo niti jedne paprike na zelenoj...

Meni su ovce upale na plantažu i popapale 300 paprika i 100 pomidora :(

Sad moramo zagrađivati žicom a taj trošak mi sad ne triba :x
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ovo je menta. Prvi put je sadim, do sada sam samo vedranu, no nekako mi se menta čini bolja. Trenutno ima manje ploda, ali nema puno abortiranih cvjetova, a vedrana ima dva-tri ploda više na sebi a gore sve abortirano. Uvjeti proizvodnje su isti.


Uploaded with ImageShack.us


Usput, kakva je trenutno cijena paprike na zelenoj tržnici u Zagrebu, al da se prodaje a ne samo da se cijeni.

cabage jeli to obavijaš papriku na kanapu na jednu ili dvije grane.Ako može koja slika sa strane reda.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Danas je cijena bila 8,00kn i poslije 9,00h nije bilo niti jedne paprike na zelenoj...

Zanimljivo,a bio sam jučer cijeli dan sa paprikom na zelenoj prodaja je bila srednja ujutro 8,00kn,pa9,00kn,pa 8,00kn,a popodne bi je bio dao i po 7,00kn, predveće mi dođe lik i nudi 6,00kn nisam dao i ostalo mi 100kg za danas,što riješim do 8 sati ujutro po 8,00kn.Bilo je paprike i jučer i danas.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ovo je menta. Prvi put je sadim, do sada sam samo vedranu, no nekako mi se menta čini bolja. Trenutno ima manje ploda, ali nema puno abortiranih cvjetova, a vedrana ima dva-tri ploda više na sebi a gore sve abortirano. Uvjeti proizvodnje su isti.


Uploaded with ImageShack.us


Usput, kakva je trenutno cijena paprike na zelenoj tržnici u Zagrebu, al da se prodaje a ne samo da se cijeni.

Sadim mentu već nekoliko godina, a posadio i berem ju i ove godine.Mogu reči da menta prije nekoliko godina i sada nije ista sve više liči na istru.Vedranu sam isto sadio unazad nekoliko godina i zadovoljan sam sa njom,malo je ranija od mente,te je žute boje dok je menta zelenija.Menta ima veče internodije pa naraste visoko,puno više od vedrane.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Da li je bibic paprika ranija od vedrane i bolja?
Usput,ovo cabage dobro izgleda
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ovo izgleda kao klinika, ne da je dobro ;) Svaka čast. Sviđa mi se što nije zažbunjala i ispreprela plodove.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Ovo izgleda kao klinika, ne da je dobro ;) Svaka čast. Sviđa mi se što nije zažbunjala i ispreprela plodove.

Ovdje doktorat završava trenutno šestero ljudi, plus dvoje kao asistenti:rolfer: Ima 14 tisuća komada paprike i 500 betonskih stupova i posla da se ne mičemo odatle.

Imam bibic u drugom plasteniku, kao i bagoly i bobitu, plus još dva hibrida pod šifrom od vilmorina, no bili su jako mali flanci dok sam ih dobio, a moji su imali po 6-9 pupova na sebi tak da nije reprezentativan uzorak. Uglavnom vidjet će se barem kakva je koja.
 
Na vrh