• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Miladin naravno da sam to odradio, knock down efekt ubije leptiricu, ne ubija baje i gusjenicu. Za njih treba match 050 ako ćemo već komercijalna imena od Sygente. Dobru prognozu ima Sygenta taman sam uhvatio njihov termin i udario sa calypsom. Za tri dana planiram Match jer više ne mogu sa Baturadom.

BATURAD WP je smijesa živih spora i proteinskog toksina neživih spora,serotipovi H1,H3a i H3b,

Baturad WP je močivo prašivo- koncentrat za suspenziju WP na bazi aktivne tvari: Bacillus thuringiensis var.kurstaki.

Djeluje na ciljane štetočine u larvalnom stadiju.

Baturad WP biološki insekticid suzbija gusjenice štetnih leptira KUPUSOVOG BIJELCA (Pieris brassicae)- doza 0,4-0,6 kg na ha ili u koncetraciji (40-60 g u 100 l vode).

Kukuruznog moljca (Ostrinia nubilalis) na PAPRICI doza 0,5-1,5 kg na ha ili 50-150 g u 100 litara vode.

Vrlo dobar je za suzbijanje gusjenica štetnih leptira na PAPRICI, RAJČICI i KORABICI (žuta kukuruzna sovica-Heliotis armigetra) doza 0,5-1,5 kg na ha,suzbija i lisnu sovicu (sovica gama).

Jeste li vidjeli kako nastaje svinjska i ptičja gripa? He he udariš leptirice sa Baturadinom i one uđu u biljku i proteniše je. Onda poljoprivrednik kad je mala cijena i kad ne može prodati povrće baci ih svinjama i kokoškama, onda svinjama i kokošima udari protein u glavu i bude zaraza :) A ako ode kod susjeda na sjeno i on hrani krave onda budu i krave lude :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Inaće paprika ti je dobra, cakli se dati će se čuvati. Samo žutu robu u žute vreće ;) Poz
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Zasad je dobro a kako će biti dalje vidjećemo jer uvijek ima prilika za promjene.
 
N

niki11

Guest
Savjet

Poštovani,
ja sam Nikolina i nova sam na forumu pa se ne snalazim dobro.Potreban mi je savjet vezano za uzgoj paprike.Naime posadili smo oko 8000 struka slonovo uho,u polju i naravno krenula je trava po parikama,Pošto prvi put sadimo ne znam čime da tretiram travu,a da ne naškodim paprici.
Hvala unaprijed.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bez prskanja samo okopavanje i pjevljene. Ukoliko baš hoćete prskati Fusilade forte cca 80 KM/lit.
 

Skal

Član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
31
fusilejd a moze i azil,pantera ili tome slični a za širokolisno nema ,ima al pre rasadivanja paprike:weedman:
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
zdravo svima .novi sam na forumu a tako i u uzgoju paprike pa me zanima uzgoj paprike .zasadio sam 10000 struka slonovog uha .nema sistem za navodnjavanje pa me zanima prehrana preko lista sta korititi .paprika je u fazi zametanja plodova.ne mogu sliku ubaciti pa cu probat sutra
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Poludile mi paprike i ne prestaju rasti u visinu. Ima li neki način da ih usporim/zaustavim?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hombre sa ovim temperaturama i navodnjavanjem teško. Još kad vjetar piri, kontam da bi ju valjalo folijarno sa 12+52+5+TE, prošle godine sam sa time jednom pošpricao to je nevjerovatno. Neće usporiti vegetativni porast samo će ga drukčije raporediti, imat ćeš više cvjetnih izboja na nižem redu grana, dosta energije će otići na taj razvoj tako da neće divljati u visinu. Poz

Gore navedeno ne vrijedi za Shemmo, ti bi trebao zatvorit lisne "pore" (ne znam kako se stručno kaže, možda doktor uskoći) da ne gubi vlagu, čini mi se da ti profert mare rade, jer sam vidio da se kristalizira u kanisteru i da se ljudi žale kao da čepi dizne. Vjerovatno će napraviti neku zaštitu na listu da ne bude isparavanja, da sačuvaš vlagu. Mislim da mogu ići i greenovi koje kakvi. Poz
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
Jeli ovo možda početni stadij plamenjače ili ? Ove točkice na listu.A kako zalivate kad nemate sistem za navodnjavanje?

nema plamenjace ,gdje uzgajam papriku zemlja je tokom cijele godine vlazna ne ovisno dal dugo nema kise takva je struktura a i polozaj zemljista ima dosta vlage pa tako nije potrebno dodatno zalivanje dosta je kad malo kise padne
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo malo se radio da Vinci koktel na ZKI hibridu :) Malo da mu promjenimo genetiku :)
fotografija0099medium.jpg

fotografija0101medium.jpg

fotografija0094medium.jpg

fotografija0102medium.jpg


Koji preživi koktele imat će poprilično jak genetski potencijal, naravno da se ovladalo tehnikom vađenja sjemena iz hibrida ;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
E Kontam Kontam, tebe će morati zaposliti kao inžinjera za genetiku. Dobro ovo izgleda, jedino je problem polijeganje u prvim kišama. Ja svoju vanjsku papriku još nisam prihranjivao, raste i ovak ko mutava, a morat ću krenuti i to.

Evo kak ofucano izgleda babura nakon orezivanja, no vrlo brzo opet ima lisne mase. Danas sam baš prskao jedan plastenik u kojem je pola orezano, a pola nije. Toliko je lijepo i lagano zaštiti takvu papriku, svuda zalazi magla iz atomizera.


Uploaded with ImageShack.us
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
E Kontam Kontam, tebe će morati zaposliti kao inžinjera za genetiku. Dobro ovo izgleda, jedino je problem polijeganje u prvim kišama. Ja svoju vanjsku papriku još nisam prihranjivao, raste i ovak ko mutava, a morat ću krenuti i to.

Evo kak ofucano izgleda babura nakon orezivanja, no vrlo brzo opet ima lisne mase. Danas sam baš prskao jedan plastenik u kojem je pola orezano, a pola nije. Toliko je lijepo i lagano zaštiti takvu papriku, svuda zalazi magla iz atomizera.


Uploaded with ImageShack.us

na koliko grana vodis ovu papriku 2 ili 3
 

Najnoviji postovi

Na vrh