• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

G

Goran81

Guest
Paprika mi je mala i sva nikakva, mada je na kvalitetno zagnojenom zemljištu i redovito se zalijeva. Jel bi koristila kakva dodatna gnojidba sad?
 

pacman

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
38
Paprika mi je mala i sva nikakva, mada je na kvalitetno zagnojenom zemljištu i redovito se zalijeva. Jel bi koristila kakva dodatna gnojidba sad?

pošprisaje sa ureom... 1deci ureje na 10l vode... i da vidis kako ce zivnuti i dobiti lisnu masu
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Paprika mi je mala i sva nikakva, mada je na kvalitetno zagnojenom zemljištu i redovito se zalijeva. Jel bi koristila kakva dodatna gnojidba sad?
Zamor tla. Vjerovatno preveliki broj nematoda i ostalih štetnika u tlu. Teško da će sada pomoći neka gnojidba (ali svakako probaj sa UREOM kako je savjetovano).
Razmisli o plodoredu za slijedeću godinu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Na zelenoj u ZG 5,00 kuna(na veliko)


pišem pismo tinta mi se proli, gdje je ona koja mene voli?

Plastenička a koliko je vanjska i ona sitnija plastenička.
 

pacman

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
38
pozdrav ekipa, imam problem

evo sta mi se pocelo pojavljivati na paprici:

P1000492.jpg
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
pozdrav ekipa, imam problem

evo sta mi se pocelo pojavljivati na paprici:

P1000492.jpg
Nedostatak kalcija. No nije nužno riječ o nedostatku kalcija nego o nedostatku vlage. Kod mene Vedrana ima hrpu takvih plodova, Menta skoro pa nijedan. Koliko god da se zalijeva, previsoka je temperatura da bi paprika vukla vlagu iz tla pa je vuče iz ploda da bi prehranila list i zato se pojavljuju ovakve pjege.
 

pacman

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
38
Nedostatak kalcija. No nije nužno riječ o nedostatku kalcija nego o nedostatku vlage. Kod mene Vedrana ima hrpu takvih plodova, Menta skoro pa nijedan. Koliko god da se zalijeva, previsoka je temperatura da bi paprika vukla vlagu iz tla pa je vuče iz ploda da bi prehranila list i zato se pojavljuju ovakve pjege.

znasi nikakva zastita ne pomaze nego kalcij + voda
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
pošprisaje sa ureom... 1deci ureje na 10l vode... i da vidis kako ce zivnuti i dobiti lisnu masu
Koliko grama uree na 10 litara vode?
 
Posljednje uređivanje:

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
nisam nikad vagao.

nego uzmes casu od 1 deci i to je to....

lagano oprskasi za 2-3 dana raste ko luda
Imam vanjsku slonovo uvo,nije loša,ali imam 3 reda(negdje oko 240 stabljika) koje nisu dobre kao ove druge. ispočetka su te bile najbolje,a sad su malo požutjele i nisu onako bujne kako bi trebalo,a start im je bio ekstra,pa ću večeras da ih poprskam ureom. Koliko često treba ponavljati ili je dosta jednom-dvaput? malo im fali da se trgnu.Sad se pojedoh živ kako nisam ranije znao za ureu!!??
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Opet problem:confused:
Protiv lisnih uši kupio sam Actara 25 WG ali imam bizaran problem jer nemam uputstvo za upotrebu. Ima ga na internetu ali se sve radi o hektarima dok je u mene 10 biljaka u saksijama i neznam koliko insekticida staviti u niti litar vode (boćica prskalica od nekog sredstva za pranje prozora koju sam dobro oprao) jer me strah da ne stavim previše pa da mi se ne osuše biljke.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Opet problem:confused:
Protiv lisnih uši kupio sam Actara 25 WG ali imam bizaran problem jer nemam uputstvo za upotrebu. Ima ga na internetu ali se sve radi o hektarima dok je u mene 10 biljaka u saksijama i neznam koliko insekticida staviti u niti litar vode (boćica prskalica od nekog sredstva za pranje prozora koju sam dobro oprao) jer me strah da ne stavim previše pa da mi se ne osuše biljke.

Actara wg ide 0,4 grama na litru vode ili 4gr/10l kako ćeš to izvagati neznam. A biljke od actare se neće osušiti i da staviš puno više.
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Actara wg ide 0,4 grama na litru vode ili 4gr/10l kako ćeš to izvagati neznam. A biljke od actare se neće osušiti i da staviš puno više.

Baš ti hvala care! Počeli su mi se kovrčat listovi na još dvije pa da to što prije sredim. Danas sam vidio osu kako se zavlači pod taj list kao da se hrani ušima.

Za izvagat je lako. Odeš do zlatara ili dilera, zavisno koji je bliži :lol:

Imam digitalnu kuhinjsku vagu koja važe na grame pa ću razmutiti 4gr/10l i onda uliti u prskalicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh