• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pukli bunari, nema vode, sada kreću drame sa paprikom. Inaće hvala aktivnim članovima i članovima koji samo čitaju što su mi pomogli oko navodnjavanja dok sam ja u kvaru i udaljen 450 km od paprike. Ajme meni tko zna što će me dočekati sutra kad je vidim... Na ovim toplotnim udarima sa minimalnim količinama vode.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Neće biti SIki. Boja paprike govori da je neuhranjena i žedna, da je ožegotina imala bi otisak i na peteljci. Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ovo me zabrinjava :scratch
p1070133medium.jpg

p1070134medium.jpg

p1070137medium.jpg

Dugo me zanimalo što se desilo ovoj paprici i onda sam otkrio, jedno izostaklo naslonjeno na voćku je reflektiralo sunce i palilo papriku :) Ovo vam je prava ožegotina od sunca :) Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Paprika
Zaštita paprike od bolesti i štetočina
09.07.2011
Prisustvo bakteriozne plamenjače se smanjilo. Preporučuje se ... U većini useva paprike prisutne su vaši u većem ili manjem obimu. Treba obaviti pregled paprike da bi se ustanovio broj vaši i prirodnih neprijatelja, jer je u nekim poljima prisutna velika brojnost bubamara, zlatookih i stenica koje značajno smanjuju brojnost vaši. Preporučuje se.... Na listovima paprika je registrovano prisustvo jaja sovica, a brojnost je oko jedno jaje na 30 biljaka. Preporučuje se...(samo za preplatnike Ukoliko želite da postanete...

Eto ipak postoji ta bakterioza kamuflirana u plamenjaču...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Neće biti SIki. Boja paprike govori da je neuhranjena i žedna, da je ožegotina imala bi otisak i na peteljci. Poz

Neuhranjena i žedna ali neće dobiti ovakve ožegotine zbog tog nego samo zbog sunca koliko znam seva nebi dopustio da paprika bude žedna. A boja paprike nije pokazatelj neuhranjenosti zato što ja u polju imam u rogi nekoliko strukova svjetlozelene roge neznam otkud i zašto ali tu je i razvijena kao sve ostale samo boja nije tamna.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Neuhranjena i žedna ali neće dobiti ovakve ožegotine zbog tog nego samo zbog sunca koliko znam seva nebi dopustio da paprika bude žedna. A boja paprike nije pokazatelj neuhranjenosti zato što ja u polju imam u rogi nekoliko strukova svjetlozelene roge neznam otkud i zašto ali tu je i razvijena kao sve ostale samo boja nije tamna.
Žedna nije sigurno,a hranim je redovno folijarno i neki dan sam je zasuo sa KAN-om.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ekipa,šta ovde fali..kalcijum ili voda,ili nešto treće?? ili sve zajedno?


Uploaded with ImageShack.us

U največoj žegi da koliko navodnjavaš mogu se pojaviti ovakvi simptomi, kao nedostatak kalcija. U biti radi se o tome da na velikim temperaturama paprika nema sposobnost povuči dovoljno vlage iz tla da bi prehranila list, premda je ima dovoljno, biljka tada vlagu povuče iz ploda i nastanu ovakve fleke na plodu. Ja toga hvala bogu imam u izobilju na Vedrani u plasteniku, premda joj je na raspolaganju vode po volji, a ph tla 7,3 u KCl. Menta nema tih problema. Na avarici vani se isto nađe, no čim padnu temperature neće dolaziti do novih ožegotina.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Ja toga nemam na vedrani u plasteniku,hvala bogu,samo na ovoj vanjskoj ajvarici.
Sutra će dobiti kalcijum folijarno.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja toga nemam na vedrani u plasteniku,hvala bogu,samo na ovoj vanjskoj ajvarici.
Sutra će dobiti kalcijum folijarno.

Folijarno moraš ići sa kalcij-oksidom,jer je kalcij-nitrat isključivo za prihranu preko korijena...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Folijarno moraš ići sa kalcij-oksidom,jer je kalcij-nitrat isključivo za prihranu preko korijena...

a i zbog toga što bi dobio bjele fleke po plodu da ide folijarno sa kalcij nitratom.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
bolje dajte čovjeku savjet šta i kako a ne 100 posto i 200 posto,dok se vi dogovorite propade pol nasada. znate kako je to čekati savjet na forumu,svaki dan gledaš jel netko šta napisao,pomagajte,ja da znam ja bih mu rekao ali neznam.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja sam mu rekao, očito nitko ne shvaća ozbiljno dok se ne stavi slika, eto isti slučaj.
p1110774medium.jpg

p1110773medium.jpg

p1110772medium.jpg

p1110771medium.jpg

p1110770medium.jpg

p1110775medium.jpg


Inaće nasad paprike je katastrofa, doslovce vegetira samo, danas je priprema za 60 litara/m odrađena i čeka se mrak, to je za pola onda sutra drugu polovicu ako bunar ne presuši...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Savjet je ako je mala paprika otkinuti i baciti ako je dobra ostaviti. Rekla mi jedna žena što ima kupine da oni rado to kupe po 2 kn. Kaže ionako guli i vadi peteljku, malo još ovo okruži i za ajvar joj je dobra, eto sad...
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Cabage Care :)

Kad sam stavio sliku svojih paprika napisao si kako ti to sliči na nešto između kužnjaka i crne pomoćnice. Nakon što su se cvjetovi pretvorili u grozdove malih bobica bilo mi je jako sumnjivo ali sam mislio da tako treba biti jer se radi o egzotičnoj paprici ali kad su mi neki dan te bobice počele crniti na netu sam potražio slike kužnjaka i crne pomoćnice.

Bingo! Pun balkon brižno njegovane, zalijevane, pažene i mažene crne pomoćnice:rolfer::rolfer::rolfer:

 
Posljednje uređivanje:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sam mu rekao, očito nitko ne shvaća ozbiljno dok se ne stavi slika, eto isti slučaj.

Inaće nasad paprike je katastrofa, doslovce vegetira samo, danas je priprema za 60 litara/m odrađena i čeka se mrak, to je za pola onda sutra drugu polovicu ako bunar ne presuši...

Nema nasada paprike koji nema ovakve simptome na plodovima. Obišao sam par dobrih proizvođaća i kod svih ima. Posljedica je to ovih žega, zašto me ljudi ne slušate. Paprika na ovim vručinama gubi strahovito puno vode iz lista, skoro pa je klapava a pod korjenom samo što nije blato. Jednostavno ne može usvojiti tu vodu jer je prevruče, pa vlagu i hranjiva vuče iz plodova i zato se javljaju ove pjege po plodovima. Nema pomoći, eventualno možda bi vrijedilo napraviti folijarnu prihranu kalcijom.

Čekao sam da se ispostavi da je crna pomoćnica:partyman:
Pazi samo da te netko ne prijavi za uzgoj sumnjivih biljaka na balkonu.
 
Posljednje uređivanje:

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Nije ožegotina od sunca 200%. ;)




Govorimo li o istoj slici....????

Ako da, onda sam sebe demantiraš u postu #1149:
"....Na avarici vani se isto nađe, no čim padnu temperature neće dolaziti do novih ožegotina."
pozz.
 
Na vrh