• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Jednostavno nismo stigli nositi to van. Sad kad je krenuo otkup za industriju morat ćemo malo drugačije. Ovak miris dočarava da se ipak radi o paprici:weedman:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Jednostavno nismo stigli nositi to van. Sad kad je krenuo otkup za industriju morat ćemo malo drugačije. Ovak miris dočarava da se ipak radi o paprici:weedman:

Ako nije tajna koliko ti plaćaju papriku za industriju kada je za konzumiranje 2,50kn.
 
J

Joplin

Guest
Ako nije tajna koliko ti plaćaju papriku za industriju kada je za konzumiranje 2,50kn.

Jeli to 2,5 kn otkupna cijena u otkupnim centrima?
Koliko je na veletržnicama u Zagrebu,Rijeci,Splitu?
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ako nije tajna koliko ti plaćaju papriku za industriju kada je za konzumiranje 2,50kn.

Znači u Istri paprika 2,50kn,u ZG na zelenoj isto plastenička 1 kl 2,50 i jedva se proda(katastrofalno niske cijene)
 
J

Joplin

Guest
Znači u Istri paprika 2,50kn,u ZG na zelenoj isto plastenička 1 kl 2,50 i jedva se proda(katastrofalno niske cijene)

Katastrofa:supris: Pa šta se to događa?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Za industriju je uvijek bila 1,50 kn. Proći će i ovo sranje, svaku godinu se dogodi ovakav zastoj sa paprikom, ove godine nešto prije nego inače. Ima puno babure posađene, tržište je loše i td.
 
I

ihorzic

Guest
Ja sam novi u povrtlarstvu i ove godine imam ugovor sa kornišonima , sad mi nude za slijedeću godinu uzgoj paprike i slatkih i ljutih feferona .
Slušajući Vas , uz tako nisku otkupnu cijenu ,....
Koje bi to količine trebale biti pa da mogu reći "DOBRO JE".
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam novi u povrtlarstvu i ove godine imam ugovor sa kornišonima , sad mi nude za slijedeću godinu uzgoj paprike i slatkih i ljutih feferona .
Slušajući Vas , uz tako nisku otkupnu cijenu ,....
Koje bi to količine trebale biti pa da mogu reći "DOBRO JE".

Tko ti nudi proizvodnju za sledeću godinu.
 

pacman

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
38
zato posadis za industriju po 1,5 a malo bolje naberes i prodas po 3 kn prekupcima-svercerima
 
I

ihorzic

Guest
nude mi u podravci da sadim
a sve mi se čini da je najbolje od svega otvoriti neki štand i fino na veliko dilati robu
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Zamrla nam paprika:mrgreen:
Od toliko dobrih cijena ostali smo jednostavno bez teksta, pa i bez slika. Mene je prošla nervoza i sad dalje filam da raste. Sav trud sada ostaviti da dalje propada nema smisla, krenut će to kroz par dana pa će se valjda i cijene stabilizirati.
Evo čega ima kod mene. Ova se nekako zaletila među Mentu. Bile su najprije 4 po 300 grama, pa sam otkinuo dvije i ostavio druge dvije da rastu. Kad su počele crvenit otkinuo sam i njih i prva je bila 460 grama, a ova vidi se koliko.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
kako jufilas da raste....


kako povečati plod na paradajz paprici

Iskreno ja si nekak mislim da je paradajzerica dosta izbirljiva što se tiče tipa tla. Ja je imam na laganom aluvijalnom i na tvrđem tlu. Ova na tvrđem je dosta sitnija od ove na laganom, a ista je gnojidba, navodnjavanje, prihrana, zaštita, doslovno sve isto. Zračne linije su udaljene jedna od druge 150 metara!!!
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
46
Evo i cabageove Vedrane spremne za berbu...Prava je!!!

slika1664.jpg


slika1666.jpg


Nažalost, mnogo je stradalo u ovim vručinama...vidi se dolje pobacano.

Vedrana izgleda dobro, ali je ipak pregenerativna te nema lisnu površinu koju treba imati za najtopliji dio godine u tunelskim plastenicima! Koji ti je način prihrane?
Pozdrav
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Svaka čast Cabage jel to neka paprika bell tipa? Inaće slijedeći tjedan opet 32,33 i 35 temperatura za Osijek. Pa gdje će više proračun?! Imamo par aduta za borbu a vidit ćemo da li pali. Bili smo malo na ruti paprike kod frendova od D. Miholjca pa do iza Virovoitice, nema paprike (ajvar) za komercijalne količine, najviše za industriju. Nema robe, cijena mala, a nemreš naplatiti ulaganja koliko su velika ove godine. I cijena goriva je bezobrazno visoka sa obzirom da je crude oil 83 dolara.
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
46
pozdrav novi sam na ovome forumu imam nekih problema pa molim vas ako znatae o čemu se radi da mi pomognete, postavili samo plastenik oko 20m u njega smo posadili papriku rajčicu, krastavce sve je bilo u redu do prije nekih tjedean dana onda je sve oboljelo razlog ovo nam je tek prva godina ono učimo iz knjiga ali nema boljeg knjige od iskusnog poljoprivrednika ako tko zna o čemu se radi molima vas da mi pomogne usput nagodinu mislimo širiti proizviodnju pa ako ima netko zainteresiran za pružanje savjeta naravno uz naknadu neka se javi hvala

paprika1.jpg

paprika2r.jpg

paprika3.jpg

Na slikama mogu primjetiti kumulativni nedostaci željeza, magnezija mangana (na svjetlijim listovima), glavni problem je neodgovarajuća gnojidba!

Na slikama na kojima je list "sfrkan" tj. isisan jedini mogući problem je trips!!

Pozdrav
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
46
kako jufilas da raste....


kako povečati plod na paradajz paprici

Za tzv. povečanje plodova za rast uglavnom se koristi kalij!

Kombinacija Multi K (13:0:46) preko sistema za navodnjavanje "drip fertigacija" ili 9:12:36+ 3MgO također kroz sistem za navodnjavanje!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Za tzv. povečanje plodova za rast uglavnom se koristi kalij!

Kombinacija Multi K (13:0:46) preko sistema za navodnjavanje "drip fertigacija" ili 9:12:36+ 3MgO također kroz sistem za navodnjavanje!

Koliko je meni poznato ova gnojiva mogu ići i folijarno 250gr/100l vode +okvašivač a 9-12-36 je gnojivo koje ja koristim u proizvodnji rajčice a za papriku je bolje 16-8-32+2MgO+ME a folijarno u paprici 16-8-34+ME.
 

Najnoviji postovi

Na vrh