• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nema spasa za ove temperature koje su bile i za ove koje još dolaze...
paprikaoegotina001.jpg
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Svaka čast Cabage jel to neka paprika bell tipa? Inaće slijedeći tjedan opet 32,33 i 35 temperatura za Osijek. Pa gdje će više proračun?! Imamo par aduta za borbu a vidit ćemo da li pali. Bili smo malo na ruti paprike kod frendova od D. Miholjca pa do iza Virovoitice, nema paprike (ajvar) za komercijalne količine, najviše za industriju. Nema robe, cijena mala, a nemreš naplatiti ulaganja koliko su velika ove godine. I cijena goriva je bezobrazno visoka sa obzirom da je crude oil 83 dolara.

To je Menta koju prvi puta sadim ove godine. Pokazala se uistinu dobra i već lagano važem oko toga što će slijedeće godine biti izbor br. 1. Nemoj se zavaravati što se tiče ajvarice, glavnina proizvodnje za tržište se nalazi između Virovitice i Pitomače, a sela poput Rogovca, Okrugljače imaju fantastiče roge ove godine. Trenutno je ima na bacanje jer tržište sada ne traži rogu, trebat će je od početka 9. mjeseca a tada će lagano jenjavati berbe zbog vručina koje spominješ. Vidim da će u slijedečih 2 tjedna biti nagla zrioba paprike, treba joj davati vode. Bojim se samo kiše nakon visokih temperatura.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne liči na mentu F1, vjerovatno joj je to roditeljska linija? Evo i kolega pronašao u hibridu tipa dlana...
fotografija0178medium.jpg

fotografija0179medium.jpg

Taman poizbacam skuhane paprike i ove polegnute, nađem čak i kupca za sataraš po dvije kune i sad opet zatopljenje...
fotografija0175medium.jpg

Kad je suho nevalja, kad je mokro prine vjetar i opet ne valja, ispada plastenik jedino riješenje...
fotografija0176medium.jpg

fotografija0177medium.jpg
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Gledao sam sinoć u trećem dnevniku reportažu o nevremenu koje je pogodili Viroviticu i Suhopolje. Strašno, tuča veličine jajeta potukla je velike površine uglavnom povrća. Prikazali su jednu obitelj koja se bavi proizvodnjom u vanjskoj proizvodnji na 2ha i još im je otkrilo sve plastenike. Nemaju šta brati, katastrofa. Žao mi je i suosjećam sa svima koji su stradali u nevremenu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
To sam ja prošao prošle godine na 3Ha ali na foliji. Katastrofa, ovo kod Sikija ne bi nikom zaželio. Da bi ironija bila veća osiguravatelj bi rekao vidite da nije otpala paprika :) Oporavit će se ona :) Kako je rekao Cabage ako nije kvalitet osiguran teško se tu što može dokazati. To državna tvrtka Croatia Osiguranje tako gleda, dok neke manje privatne slučajno nisu naveli kvalitet ili nisu mogli pa se da riješiti. Inaće ja sam još na sudu od prošlogodišnje ledotuće. Poz
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
46
To sam ja prošao prošle godine na 3Ha ali na foliji. Katastrofa, ovo kod Sikija ne bi nikom zaželio. Da bi ironija bila veća osiguravatelj bi rekao vidite da nije otpala paprika :) Oporavit će se ona :) Kako je rekao Cabage ako nije kvalitet osiguran teško se tu što može dokazati. To državna tvrtka Croatia Osiguranje tako gleda, dok neke manje privatne slučajno nisu naveli kvalitet ili nisu mogli pa se da riješiti. Inaće ja sam još na sudu od prošlogodišnje ledotuće. Poz

Kako bi rekli količinu imate, a kvalitetu niste osigurali!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Teško da se može imati količina ;) Kad ovo počne truniti i smrditi a njihov vještak ne dođe 30 dana na vještaćenje :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Cabage opet si bio TV star ;) Baš cijena zeza ovu godinu, ja razmišljam da skinem papriku sa Haife na KAN. Oko kupuje a kupci pretežno ovce, gledaju dugačke od jedva 170 grama, a male buce preko 200 grama baš ako nema velikih :) Naravno većinom žene kupuju i sad neka netko kaže da veličina nije bitna ;)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Cabage opet si bio TV star ;) Baš cijena zeza ovu godinu, ja razmišljam da skinem papriku sa Haife na KAN. Oko kupuje a kupci pretežno ovce, gledaju dugačke od jedva 170 grama, a male buce preko 200 grama baš ako nema velikih :) Naravno većinom žene kupuju i sad neka netko kaže da veličina nije bitna ;)


A zašto nebi malo kombinirao pa dobio veličinu i težinu pa bi i žene koje kupuju bile zadovoljne. Nikad se ne treba držati samo jednog.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Baš sam sretan reportažom, moš si misliti. Uvijek nekome moraš raditi usluge, ponekad neugodne.
Nego, babura mi je ove godine stvarno odlična, evo u tri dana smo sa 2000 m2 skinuli 3,8 tona što je stvarno dobro, a roba više nego milina. Baš iz onog koji je sniman. Sad će opet pustinjske vručine zavladati pa se opet pitam kako će preživjeti. Roga će naglo zreliti...
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Teško da se može imati količina Kad ovo počne truniti i smrditi a njihov vještak ne dođe 30 dana na vještaćenje
__________________
Lakše poljoprivrednik postane gospodin, nego gospodin poljoprivrednikom!




Kontam,na ovoj tvojoj prvoj slici vidim papriku koja super izgleda i sličnu ću ja posaditi iduće godine. Nabavio sam iz inostranstva sjeme DENVER F1,pa ću posaditi jedan plastenik. Ne znam samo kako bi prolazila na tržištu. Trenutno ih nema,a u maju i junu. su bile 2 eura,a zimi budu od 5-7 maraka kilogram(2.5-3.5 eura). Imao sam prošle god. nešto slično,ali samo malo tj.za kuću. ovako je to izgledalo,a sjeme sam izvadio iz jedne paprike koju sam kupio u trgovinskom centru.


Uploaded with ImageShack.us
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
arcanof13.jpg

arcanof12.jpg

arcanof1.jpg

Ove Cabage zna garant ;)
Ova bi mogla biti Slavonka nje mi je niklo svega 50 biljčica iz istog tolikog broja kontenjera :-(
Ovo sjeme ostavljam...
grmicpaprikaslavonka2.jpg

grmicpaprikaslavonka.jpg

grmicpaprikaslavonka3.jpg

Preko 10 plodova, puni, teški...
Kraljica...
kraljicaf12.jpg

kraljicaf1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Naravno da sam odustao od prihrane KANom samo vodotopiva gnojiva od Haife. Neka je mala ali je teška i slatka. Kad tad će oko prestati kupovati, a onda će kvalitet možda doći do izražaja. Danas mi jedna trgovkinja kaže da takvu papriku može kupiti za 2 kn. Neka neka moju neće ;) Ova godina sa sušom mi probila samo tako proračun, ali ne želim izgubiti kvalitet. Ako već masno plaćam eurosuper 95 onda mi je cijena Haife zanemariva.
 
N

niki11

Guest
Pomoc

Prvi put smo posadili papriku na otvorenom i sve je bilo super dok se prije neki dan nisu pojavili neki crvi i one zelene smrdljive bube kao na paradaizu od kojih ostaju žute fleke po paprici.Poprskali smo ih nekim otrovom protiv insekata,a ove koje je crv probušio i položio jaja u njih odstranili.Ali smrdljive bube su ostale i nakon otrova.Šta da radim?U pitanju je slonovo uho i baš je dobra i počela je crvenit.Sad više ne znam šta je požutilo od sunca,a šta od buba.Molim za neki savjet.
HVALA VAM UNAPRIJED
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Prvi put smo posadili papriku na otvorenom i sve je bilo super dok se prije neki dan nisu pojavili neki crvi i one zelene smrdljive bube kao na paradaizu od kojih ostaju žute fleke po paprici.Poprskali smo ih nekim otrovom protiv insekata,a ove koje je crv probušio i položio jaja u njih odstranili.Ali smrdljive bube su ostale i nakon otrova.Šta da radim?U pitanju je slonovo uho i baš je dobra i počela je crvenit.Sad više ne znam šta je požutilo od sunca,a šta od buba.Molim za neki savjet.
HVALA VAM UNAPRIJED

E prijatelu sada je već prekasno, na špricanje si morao misliti od 10 - 13 osmog. tada je došlo do izlijeganja jaja kukuruznog moljca. A za to ti je trebao match ili karate zeon.
Sada ti više ništa neće pomoći jer su gusjenice već u paprici.
 
Na vrh