• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Šmbžkžmbš grrr .... Kud mi onaj glupi supstrat spržo papriku, kud sam kasno sadio, kud je malo imam i sad još neka neman prolazi. Što je to srna?

polomjenapaprika.jpg

polomjenapaprika2.jpg

polomjenapaprika3.jpg

polomjenapaprika4.jpg

polomjenapaprika5.jpg

polomjenapaprika6.jpg

polomjenapaprika7.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Je upravu si :) Vidio na drugim forumima da je srna parnoprstaš :) Kerovi kolo vode, nisam ni znao da imaju tolike šape mali štenci... A povijat ću ja njih ;) A zašto puca tako lako? Piše u Petrokemijnoj brošuri da fali kalcija, ali tu baš udaram hiper dozu 10 kg kalcinita na 1000 m2. Nije mi jasno nikako, a što je tek kana ulupanao...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Je upravu si :) Vidio na drugim forumima da je srna parnoprstaš :) Kerovi kolo vode, nisam ni znao da imaju tolike šape mali štenci... A povijat ću ja njih ;) A zašto puca tako lako? Piše u Petrokemijnoj brošuri da fali kalcija, ali tu baš udaram hiper dozu 10 kg kalcinita na 1000 m2. Nije mi jasno nikako, a što je tek kana ulupanao...


Ja znam kad isforsiram flance da su krhki i pucaju na dodir vjerovatno je i kod tebe isto tako paprika previše brzo raste da bi imala vremena da očvrsne.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
I meni se čini da raste brzo hm... I nema onu koru sa obzirom kolika je. Čini mi se da joj fali malo kvalitetnijih gnojiva. Sutra stiže nova tura vodotopivih. Malo prije kiše, na satelitu neki stotinjak litara u 5 dana. Na gorivu ušteda 800 kn ali zato ode na zaštitu...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Siki imaš za prav. Prebrzo sam napucao sa kanom biljku, krhka je i lomi se. Također silina duđšika bez kalcija je prouzrokovala tanko tkivo ploda i nedostatak kalcija. Ovo je plod sa 49 dana paprike od rasađivanja. To ne štima i to nije dobro, sad me malo frka :) Izguralo se tih plodova masa, kao gljive poslije kiše,sad treba pucat kalcija i vode ili ne bude niššš.
paprikakalcij.jpg

paprikakalcij2.jpg

paprikakalcij3.jpg


Jel mrtva ova kosa?
paprikavilinakosa.jpg

paprikavilinakosa2.jpg
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jel ti to imaš navodnjavanje ali bez folije. Ako uspiješ nabrzinu očvrsnut biljku ti lijepo napiši šta si uradio i vjerujem da ćeš time pomoć mnogima koji mudro šute a ja ih znam koji imaju ogromne paprike ali jako tanjušne.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Siki imaš za prav. Prebrzo sam napucao sa kanom biljku, krhka je i lomi se. Također silina duđšika bez kalcija je prouzrokovala tanko tkivo ploda...
A jel' vi gazda imate kalija? :mrgreen:
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
A jel' vi gazda imate kalija? :mrgreen:

Mislim da su kod mene paprike bile pale u hibernaciju zbog ekstremnih dnevnih i noćnih temperatura pošto su dnevne išle preko 37 dok noćne nisu padale ispod 26 pa biljke jednostavno nisu bacale cvijetove niti su plodovi htjeli sazreti. Od kada je prekjučer temp. pala za par stupnjeve (i sada je kod mene na balkonu 24,7) pojavilo se par cvjetova i dva ploda su počela dobivati boju ali koja je to munjevita promjena bila nije za vjerovati. Jučer je bila mala flekica žute boje

Jutros sam ufotkao plod i bio je do polovine žut



Navečer u zalaz sunca kad sam papriku izvukao iz zaklona od prejakog sunca taj plod je bio već skoro skroz žut.

 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A jel' vi gazda imate kalija? :mrgreen:

He he zna doktor što ju "pumpa" i čvrsne :) Nemam, trebalo je doći jučer ali nije, tako da tek u ponedjeljak. Rekao da probam te kristalone, treba doći label bijeli čini mi se, ali kaaasni... Kristalon zeleni specijal dobro dobro, zadovoljan sam :) To mi vratilo rasadu iz mrtvih, sad da vidim bijeli label.

@siki očvrsnću ja nju kako tako ;) Bila je udarna doza kalcija 10 kg / 1000 m2 prije 3 dana, i sad baš fali kalij prije kiša kad se počne nalijevati plod. I dalje mislim da sa obzirom na kasnu sadnju da je veliki plod.Totalna greška kod balansiranja ishrane. Forsao sam lisnu masu da odstartam, ali nije mi ni na kraj pameti bilo da će plod tako bukniti :( Navodnjavanje su izrealski rasprskvači i da ne ovisim o radijusu navodnjavanja podebljao sam sa kap na kap. Za sada generalno nema razlike u bolestima, jedino ispod rasprskivača svaki vrag bježi :) Ispod preklapanja rasprskivača su alge a ispod crijeva hrđa. Kap na kap navodnjavaš kad god hoćeš a sa rasprskivačima ako nema vjetra do 11 h i navečer pola noći. Jedino sam jučer primjetio da preko dana zemlja izgleda jako suho, dok navečer vlaga počne izbijati gore i bude sve ponovo mokro. To je ono kretanje vode u tlu u oba smjera. No naravno da ispari voda iz zemlje. Kakav sam panglu uspijem i diznu od rasprskivača začepit ha ha a nije mala ;)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vilina kosica ti je jako,jako živa.Krepati će tek kada isisa sve iz paprike i napravi sjeme.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kažu da Kerb uništava vilinu kosicu.

Da,to sam i ja rekla.Problem je samo što Kerb ide u salati i neznam čemu još,osim lucerne,a u paprici-čisto sumnjam.Problem.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Da,to sam i ja rekla.Problem je samo što Kerb ide u salati i neznam čemu još,osim lucerne,a u paprici-čisto sumnjam.Problem.

Ide i u šećernoj repi ali još veći problem je njegova cjena.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Da,to sam i ja rekla.Problem je samo što Kerb ide u salati i neznam čemu još,osim lucerne,a u paprici-čisto sumnjam.Problem.
Može još u kupusnjačama, drvenaste kulture u jesenskoj primjeni (jabuka, kruška i vinova loza); i svem ostalom lisnatom povrću. Paprika, rajčica i sl. nažalost ne.
8)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bobostar,zahvaljujem na informaciji,ali isto tako kao što kaže Siki,baš ga neću koristiti niti tamo gdje ide zbog bezobrazne cijene.(malo drugačije razmišljam kada sam stjerana u kut pa namam izbora:rolleyess:).Što se tiče paprike,malo sam ljuta.Otišao moj suprug jučer na Žitnjak u Zg sa rajčicom i paprikom.Rajčicu je prodao isti čas kada je stigao po 6 kn jednoj osobi"na veliko",iliti sve,a 750 kila paprike kilavi od jučer do danas ujutro po 5 kn i praktički moli da je uzmu.Svi je hvale,te je lijepa,te je krasna,ali je prevelika.Bem ti život,trudiš se priozvesti dobru robu,paprike od 250-350 g,sada bi oni male.Imaš li male,oni bi velike.Jedino da cijenu spustiš ispod gležnjeva,bila bi dobra kakva god da je.Figu.:twisted:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Svi je hvale,te je lijepa,te je krasna,ali je prevelika.Bem ti život,trudiš se priozvesti dobru robu,paprike od 250-350 g,sada bi oni male.Imaš li male,oni bi velike.Jedino da cijenu spustiš ispod gležnjeva,bila bi dobra kakva god da je.Figu.:twisted:

E kada ljudi bi filovanu u nju stane pola kile mesa,preskupo.
Kada bi salatu puno važe a malo ima,opet manje;)
Zato što je manje u modi(recesija)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Babura u ovo vrijeme uistinu treba biti sitnija zbog razloga koji je Njoko naveo. U jesen idu đombe na vreće ;)
Nego ovo još nisam doživio da preko noći odluči biti žuta, da joj pucaju listovi... Kao da je prebrzo narasla? Ja neznam što se ove godine događa!!!
paprikaproblemzutilo.jpg

Ove godine imam puno otpalih cvijetova, može biti da je od rasprskivača...

Također zanima kolegu što je ovo?
s7301539g.jpg

s7301537.jpg

s7301532.JPG
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kontam,imaš mi nekako prečiste nokta za jednog ozbiljnog poljoprivrednika.:!::rolleyess:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ah, to je od kolege slika i njegovi nokti. Imam ja čiste nokte ali zato rana po rukama i nogama još više :) Dva puta sam letio u bunar 5 m dubine, jednom sam se zaustavio na lojtrama pa je fasovala kočnica (šaka) razderala se. Drugi put lijevo koljeno i desni gležanj, nisam se uspio zaustaviti na mokrim stepenicama i fiju... Ta slika kod kolege gdje je i nokat jel to viroza ili neka hiper turbo brza plemenjača? Pepelnica sumnjamo jer smo tukli sa signumom. On je to imao prije kiše, ja sam to dobio odmah poslije kiše. Nemam pojma što je. Doduše dobio sam i neko nalivanje ploda hiper, u životu nisam imao goru papriku, sva je neka na ho ruk, raste pa stane, i onda kad se nalije.... Užas na što liči.
Dobro evo nađe se i metar paprike dobar :)
paprikaosijek.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh