• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
No daleko je to od profesionalaca. Put me nanjeo u Otrovanec kod Pitomače. Ajme vidite ovo ;) Ja sa svojim harmonikama moram čekati da poberu prvo on 5 kn a onda ja stidljivo :)
paprikaotorvanec.jpg

paprikaotrovanec2.jpg

paprikaotrovanec3.jpg

paprikaotrovanec4.jpg

paprikaotrovanec5.jpg


Kaže čovjek!!! DUhansko gnojivo 0 20 30 500 kg/jutro niti jedna jedina prihrana!!!! Samo voda. E tako se šparaju kune :)

Vedrana u plasteniku uopće mu nije ni na kraj pameti da mjenja sortu!
vedranaplastenik.jpg
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kaže čovjek!!! DUhansko gnojivo 0 20 30 500 kg/jutro niti jedna jedina prihrana!!!! Samo voda. E tako se šparaju kune

Sve je to u redu samo jedan mali detalj si zaboravio, uz ove slike i ovo napisano trebao si staviti i analizu zemlje pa da se vidi sve ovako niš neće paprika narast skoro metar bez ičeg sama od sebe ili samo od fosfora i kalija i vode.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
U pravu si Siki. Doduše jedan podatak! Zemlja mu je žuta nije pijesak, bunar mu je dubine 37 m a nivo vode 11,5 m. Kaže na pijesku nije tako dobra paprika. Ta je zemlja slična mojoj, a tu je opskrbljenost dušikom vrlo dobra bez obzira na mali humus. On sigurno ima jak dušik i humus.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...Kaže čovjek!!! DUhansko gnojivo 0 20 30 500 kg/jutro niti jedna jedina prihrana!!!! Samo voda. E tako se šparaju kune :)
Al jel' čiča ima lovački ispit?
Ja sam jučer kod mene upucao zeca; krc zeca, zekonju i to kakvog. Kada sam ga oderao i izvagao imao je ravno 27 kg :cry::cry::cry:
E to je trebalo vidjet; susjed mislio da je koza :lol:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ha ha dobar si dokture, ali koliko sam ja vidio, električna pumpa uronjena kako kaže na 27 metara, na izlazu nigdje nisam vidio venturia niti neki sličan drugi sustav injektiranja gnojiva. Ako laže mene ja lažem Vas sve skupa. Izašao je rano u petom mjesecu. Možda je folijarno prihranjivo poslije onih nižih temperatura ili nek stimulator koristio.

@Miladin ono gore je pepelnica.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kaže čovjek!!! DUhansko gnojivo 0 20 30 500 kg/jutro niti jedna jedina prihrana!!!! Samo voda. E tako se šparaju kune :)

Možda on sipa gnojivo u bunar pa tako prihranjiva ko će ga znat a možda si trebao lijepo pitat čovjeka.

Vedrana u plasteniku uopće mu nije ni na kraj pameti da mjenja sortu!

Ajde ako možeš da mi objasniš ovo svi se žale poslušaj samo cabage koji ju mazi i pazi pa se žali jedino ovaj tvoj nebi mjenjao nizašt.

Šta tu neštima.
 
Posljednje uređivanje:

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
Al jel' čiča ima lovački ispit?
Ja sam jučer kod mene upucao zeca; krc zeca, zekonju i to kakvog. Kada sam ga oderao i izvagao imao je ravno 27 kg :cry::cry::cry:
E to je trebalo vidjet; susjed mislio da je koza :lol:

Nemoj se sprdat nikome, dođi na naš virovitički kraj i malo pogledaj papriku i ostalo povrće pa se onda sprdaj. bez ljutnje molim.! pozdrav
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Nemoj se sprdat nikome, dođi na naš virovitički kraj i malo pogledaj papriku i ostalo povrće pa se onda sprdaj. bez ljutnje molim.! pozdrav
Ma nije bila sprdnja; ali takva paprika ne može biti samo od 500 kg 0-20-30 i vode.... :rolleyess:.
Pa pogledaj samo list (zanemari što je plod zelen); pa nemože takav list bit od 0 kg dušika :supris:
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Evo kolege ista pjesma i ove godine, krenula svijetlo zelena i svijetlo žuta boja listova, moje neko mišljenje je da je ovo viroza, šta vi mislite o ovome.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nikakva viroza nego si pretjerao sa kalijem ;) Viroza je gadno nešto, vidiš je na kilometar. Kod tebe je neki antagonizam između dušika i kalija. No doktur će to bolje, Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Eh sad, nisu to isti simptomi. Ovdje ti je nedostatak kalija! Gore si ga imao viška. Viroza nije garant. Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Uh da su ovak grmov, ne bi mi falilo n gornjih etaža :)
ljubindlan.jpg

Jedan grm rodi drugi zašteka, kakav prosjek...
ljubindlan3.jpg

A jedan do drugog, pa ti budi pametan...
 
D

Dejan Krusevac

Guest
Moze li jedna strucna pomoc.. Paprika slonovo uvo sorta, ne jedno pola hektara otprilike je jako puno rodila, ali plodovi nisu sve iste krupnoce..Sta sada da uradim da poboljsam kvalitet ploda? Veliko hvala...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
najvjerojatnije je zametnula previše plodova pa ostaju sitniji...to kod mene hoće raditi paradajz paprika, jednostavno je treba otrgati višak i sve je onda ok.
 
D

Dejan Krusevac

Guest
Jeste, bas je puno zametnula roda..Da li nije kasno sada da skinem visak roda?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
pa ako je počela crveniti kao moja, onda je i prošli mjesec bilo prekasno...:mrgreen:
 
D

Dejan Krusevac

Guest
Nije jos pocela da crveni, posadjena je na otvorenom 26.05..Ima je jako puno na strukovima, ali ja bih da bude malo jos krupnija, pa me zanima sta da uradim, a od djubrenja i prihrane sve sam radio kako treba....Veliko hvala na savetu..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
pa ako je počela crveniti kao moja, onda je i prošli mjesec bilo prekasno...:mrgreen:

Jel si ju počeo brati?
Kod mene tu i tamo neka počinje smeđiti. Da vidim koliko dana treba. Za sada je u 67 danu od presađivanja. Poz
 

Najnoviji postovi

Na vrh