• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Možda bi čupani rasod imao bolji korijen na foliji. Teže se biljka primi Al kasnije korijen bude jači ili šta...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Znam, znam.. nagledao sam se njiva bez špalira i sve u redu. Mene je, u svakoj od prve tri godine bavljenja paprikom, spucala oluja da su mi sve polegale i posle sve izgorele. Sad vežem i ne razmišljam. Ne radim velike površine pa mogu.

Tko kaže da nema problema? O itekako ima, ali jednostavno je to neizvedivo na 6-7 hektara. Negdje je dobro, negdje nije. Sve ovisi o vremenu ili nevremenu
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ima jako puno načina ovaj s snimka je dosta brz i efikasan ili mi se cini...
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Moja prva ovogodišnja paprikica.
Prošlogodišnju papriku koju držim na na balkonu sam krajem godine porezala do pola. Ponovo narasli listovi. Procvjetala i jučer je prva beba ugledala svijet. Vidjeti ćemo kako će napredovati.

19524
 

Ante2

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
161
Dali je netko narucivao sjeme iz srbije i dali je bilo kakvih problema, narucio bi za sebe sjeme ATRIS F1 za probat kod nas ga nazalost nema, ili ako mozda netko ima to sjeme pa mu bude visak neka se javi na PP.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ja sam lane imao baš kaptur i slonovo uho.
kaptur je prebujan raste nenormalno za razliku od sl. uha.
Sl. uho su bile nešto manje paprike veličinom al su bile deblje i skoro i iste težine.
Zadovoljni sam bio s sl.uhom s obzirom na cijenu i kvalitetu.
Kaptur više ne sijem jer mi je sl.uho sasvim ok.
Radi se o plasteničkoj proizvodnji.
Ovo je moje osobno viđenje.........možda drugi imaju drukčija iskustva.
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Zašto su bar codovi isti brojevi 2 vrećice jel to tako treba biti? Kupio 2 vrećice da oprobam
 

Prilozi

  • IMG_20190319_135603.jpg
    IMG_20190319_135603.jpg
    90.7 KB · Pregleda: 32

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa normalno da su isti bar kodovi kad je isti artikl. To je ko da ideš pitati u dučanu zašto dva ista paketa keksa imaju isti bar kod.
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Jel netko stavljao kolce za papriku Al na foliju? Svako koliko je najbolje stavljati kolac? Zabija li se u foliju ili kraj folije? Ako netko ima slike nek stavi
 

Dominik2712

Član
Tu od
29 Ožu 2019
Poruka
55
Pozdrav svima, novi sam član ovog foruma i imam pitanje za one koji uzgajaju flance za vanjsku proizvodnju paprike (roge) na foliji. Naime ovo mi je prva godina i posijao sam papriku u kontenjere i utorak, srijedu i četvrtak sam ju ispikirao u plitice i stavio u plastenik preko dana mi je temp oko 30-38 s otvorenim vratima od plastenika. A preko noci ga grijem jer je zadnjih par dana bilo mraza ali je temp od 4 do 6 stupnja. Mene zanima jedna stvar koja znam da nije u redu, ujutro kada se probudim oko 8 pola 9 ju krecem zalijevat jer vidim da je zemlja suha i paprika mlitava. Voda mi odstoji preko noci da izade klor iz vode kolko tolko ali voda je hladna i to me brine da necu nastetit paprici a opet ne smijem ni nositi vodu iz kuce (na toplu mislim) jer je puna klora. Pa me zanima kako vi to rijesavate i da li cu ju mozda ostetiti. I može neke preporuke da li ju trebam prihraniti i kada?
 

Prilozi

  • C624FD3E-423A-4835-87EE-82D4FE7FD8D1.jpeg
    C624FD3E-423A-4835-87EE-82D4FE7FD8D1.jpeg
    160.7 KB · Pregleda: 32
  • 05CE1243-F584-4371-811E-18B83BFFCBD9.jpeg
    05CE1243-F584-4371-811E-18B83BFFCBD9.jpeg
    228.6 KB · Pregleda: 32

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Nemaš straha, možeš je ti i predvečer zaliti ali bolje ujutro. Probaj zalijevati dok još nije prevelika razlika u temperaturi zraka i vode, pola 9 je već malo kasno. Znači nemoj čekati da u plasteniku pređe preko 20 stupnjeva. Što se tiče prihrane još nemaš potrebe za tim, možeš kasnije kada razvije prave listove ali pazi, ne pretjeruj da ti se ne izduži rasad jer to ti ne treba.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dominik2712

Član
Tu od
29 Ožu 2019
Poruka
55
Hvala vam na odgovoru, danas sam ju zalio oko 8 ujutro, a sutra budem jos ranije onda.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh