• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Par pitanja u vezi drva općenito

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
:confused:ja sada nista ne razumijem :scratch:?::?:
Meni se vidi da ovi dva tebe zavlače, a sokovi su več krenuli i ti se buš nakraju grijal na kupovna drva ili buš drhtal na plin :?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Meni se vidi da ovi dva tebe zavlače, a sokovi su več krenuli i ti se buš nakraju grijal na kupovna drva ili buš drhtal na plin :?

ako nisi krenio rušiti kreni već u ponedjeljak jer je vegetacija već krenila,naruši si koliko misliš da ti je dosta za zimu kad narušiš tek onda reži u furke ili metrice i cjepaj
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
:confused:ja sada nista ne razumijem :scratch:?::?:

rođeni slušaj ovako:razlika je u drvetu istog imena (npr.hrast) di raste dali u nizini ili na brijegu dali iz kamena kao što je to kod tebe na primjer ili u ilovači kao što je večinom ovdje kod nas oko ZG. Moja mama nije pitu nikad pekla bez graba ili bukve al ti nečeš pitu peč več se grijat .Moj ti je savjet nareži pola sad pa nek se sušne do zime a drugi dio u jesen kad list pane malo ih prosuši i mješaj sa ovim sad a po noči guraj samo ta jesenska i ujutro če biti žara.

Otac radio u šumariji cijeli život pa i ja dok nisam MOGO reč DOSTA :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ja siječem za sebe onda kada imam vremena , ne gledam ni u šta drugo :lol:
obično za sebe dovozim ogranjke kada radim šumu ili siječem međe oko imanja koje mi zaklanjaju njivu i voće
u principu kod mene važi parola ''sve gori'' :p
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja siječem za sebe onda kada imam vremena , ne gledam ni u šta drugo :lol:
obično za sebe dovozim ogranjke kada radim šumu ili siječem međe oko imanja koje mi zaklanjaju njivu i voće
u principu kod mene važi parola ''sve gori'' :p

gori ali kako se griješ u tome je problem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ma imam peć što može i kamen da sagori tako da sa time nema problema :prayer:
uglavnom se grijem na ugalj , drva su mi samo dopunsko sredstvo ali opet ode nekoliko prikolica , čak i za ljeto ode dosta drva jer pečemo hljeb i kuvamo na drva
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
brate mili, danas sam rusio nesto i ni iz jednoj nije isao onaj sok? je to dobro ili lose?

a od jednog imam črnicu. ben mu, hehe
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma tako je savo nema kruha do domačega i ako je po mogučnosti iz krušne peći, slike što sam ti obečao-nisam zaboravio!
i ja u principu doma vozim ogranke ali padne i koja gula za svaki slučaj, ma gori sve ali bukva, grab, hrast a agacija da trenutnu toplinu i fino pucketa u otvorenom kaminu ali žara ni za cigar upaliti
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
gori ali kako se griješ u tome je problem

znaš , ako si kada bio zimi u šumi kada sjekači nalože vatru na snijegu i one friško narezane cjepanice lože to pucketa sve u 16,a onda jeger na prut i udri...
onda kad oni završe dođemo mi pa ta drva (metricu) čarimo do lagera ili ti ceste pa ista ta drva založimo u lugarnici ili nekom lovačkom domu u šparet pa skuvamo lončinu graha sa kranjskim pa ope udri...sve teška hrana al nemoš to na Mcdonalds-u radit,da skratim sve ispečeš i skuhaš a još se i ogriješ
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
e to mi je nostalgija, ali više to ne prakticiram-rad po snjegu, a ako je zima onda me ms660 za koji časak prokrvi i zagrije
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
motorna pila stihl ms660-7.3kg, 7.1ks

aha nism ti ja od tog zanata mene su cijepanice dok sam ih nabacivo grijale tu i tamo sjekirom sam koji grabić odsjeko ako smeta za prolaz, al nisko da lugar nevidi pa zatrpaš panj ma znaš kak to več ide
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
brate mili, danas sam rusio nesto i ni iz jednoj nije isao onaj sok? je to dobro ili lose?

a od jednog imam črnicu. ben mu, hehe

Slusaj jarane, ovi sto ti kazu da si zakasnio ne pricaju ti bezveze vjeruj, tocno je da sve gori i grije ali je pitanje kako i koliko .
Drvo se sjece dok je vegetacija u mirovanju sve sto porusis u vegetaciji do zime ti je na pola trulo i samo si upropastio drvo. Bolje ti je sacekati studeni pa onda narusiti i loziti sirova nego sad rusiti drvo vjeruj mi, koliko sam skuzio da nisi s kontinenta nego primorje ako ostavis drva u istri tek toliko da ostanu na zraku dok prodje jedna bura ona su vec za lozenje !
 
K

Kajo

Guest
Stare oplate za šalovanje

Kolege, je li ove stare oplate za šalovanje imaju kakvu vrijednost, koja je to vrsta drva i jesu li za loženje ili za upotrebu ?

Hvala ! :D
 

Prilozi

  • slika1.JPG
    slika1.JPG
    38.5 KB · Pregleda: 121

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
po moje su za skladištenje i povremenu upotrebu u građevini.

Ne isplati se na tome uništavat pila a nemaju neku kalorijsku vrijednost da bi se na tome mogal grijat...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
to nisu oplate več mislim jelove fosne, a ako ih ne koristiš za betonažu i sl. vrijednosti tu nema a za ogrijev ti nitko s imalo mozga neče to rezati s motorkom ili banzekom
 
Na vrh