• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pasquali uređenje i izrada utega

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nekaj sam pozabil.
Čim prije ga otežaj. Možda ti pašeju utegi od Tomeka. Ja sam na prve kotače koji su 6,5-16 namontiral tomekove i preporodil se. Na zadnjima nemam, ali trebali bi mi samo u oranju, a Tomekovi mi ne pašu na felgu pa nism stavljal.
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Nekaj sam pozabil.
Čim prije ga otežaj. Možda ti pašeju utegi od Tomeka. Ja sam na prve kotače koji su 6,5-16 namontiral tomekove i preporodil se. Na zadnjima nemam, ali trebali bi mi samo u oranju, a Tomekovi mi ne pašu na felgu pa nism stavljal.

znam da ga trebam otežati,ali mislim da mi od tomeka ne pašu,ne znam dali bi se moglo nekako iskemijati da ih se upaše. Na felgama imam ova "pera" pomoću kojih se može promjenit širina traktora pa ne znam kako bi se zbog toga dali staviti utezi? Evo slike felge pa ako netko ima kakav prijedlog za utege dobro bi došlo...
 

Prilozi

  • 110129_134330.jpg
    110129_134330.jpg
    74.7 KB · Pregleda: 278
  • 110129_135805.jpg
    110129_135805.jpg
    72.9 KB · Pregleda: 331
  • 110129_135829.jpg
    110129_135829.jpg
    77.3 KB · Pregleda: 268

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
znam da ga trebam otežati,ali mislim da mi od tomeka ne pašu,ne znam dali bi se moglo nekako iskemijati da ih se upaše. Na felgama imam ova "pera" pomoću kojih se može promjenit širina traktora pa ne znam kako bi se zbog toga dali staviti utezi? Evo slike felge pa ako netko ima kakav prijedlog za utege dobro bi došlo...

Odličan traktorić i ni skup.
Na felge stavi po dvije okrugle ploče od po25mm zareži tako da unutarnja ulazi sa unutarnje a vanjska sa vanjske strane nosača .Bilo bi dobro da prilježu uz felgu radi blata. tako možeš skidat svaku posebno_Obje bi imale oko 65kg.Ako imaš utege od TV-a onda zavari"križ" i zašerafi utege na njega ali će stršit van.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fala Rajnski. Za 8 brzina jako dobar raspored.
Bertolini je dal neke prijedloge za utege, iako mi nije baš jasno.
Na novom traktoru ja ne bi ništ švasal.
Ostaje ti rješenje natrijed na one dvije rupe koje se spominju za zaštitu. Jest da je malo lošije rješenje nek na kotače, ali je jako jednostavno za izvest.
Najvažnije je da te dobro služi, s utegima ili bez.
Pozz.
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Fala Rajnski. Za 8 brzina jako dobar raspored.
Bertolini je dal neke prijedloge za utege, iako mi nije baš jasno.
Na novom traktoru ja ne bi ništ švasal.
Ostaje ti rješenje natrijed na one dvije rupe koje se spominju za zaštitu. Jest da je malo lošije rješenje nek na kotače, ali je jako jednostavno za izvest.
Najvažnije je da te dobro služi, s utegima ili bez.
Pozz.

Već sam razmišljao i o tome da naprjed gdje su te rupe stavim neki nosač i utege...
sad ne znam koliko bi mogao najviše kg utega stavit naprjed,a da nije loše za traktor,mislim da mu ne opterečuje previše konstrukciju??? ako netko zna...
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Fala Rajnski. Za 8 brzina jako dobar raspored.
Bertolini je dal neke prijedloge za utege, iako mi nije baš jasno.
Na novom traktoru ja ne bi ništ švasal.
Ostaje ti rješenje natrijed na one dvije rupe koje se spominju za zaštitu. Jest da je malo lošije rješenje nek na kotače, ali je jako jednostavno za izvest.
Najvažnije je da te dobro služi, s utegima ili bez.
Pozz.

Ma napisal sam da zavariš križeve.A mislio sam da se podrazumjeva redosljed.
Imaš rupe na kotačima.Po njima napraviš "križeve".Ofarbaš križeve.Zašerafiš utege od TV-a na njih. Sve skupa zašerafiš na korače.......i.Ako nemaš plazmom izrežeš lim od 25-35mm i napraviš uteg.
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Jako lijep traktorić, godinama sam ih gledao na gudovačkom sajmu. Dizajn haube je stvarno moderan..puno radnih sati ti želim!!!!
što se tiče utega, pokušaj nešto iskemijati kao što je prijatelj firemanpeter sa utezima sa unutrašnje strane kotača....
ne znam kakav je raspored mase na tom traktoru i koliko bi ti to pomoglo ili odmoglo da ga opteretiš samo na prednji kraj, pogotovo ako bi to "nosio" prednji kraj gdje je motor...mislim da je on puno teži na prednjem kraju, nego na zadnjem, tako je barem kod carrara 25% mase je na zadnjem kraju..
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Jako lijep traktorić, godinama sam ih gledao na gudovačkom sajmu. Dizajn haube je stvarno moderan..puno radnih sati ti želim!!!!
što se tiče utega, pokušaj nešto iskemijati kao što je prijatelj firemanpeter sa utezima sa unutrašnje strane kotača....
ne znam kakav je raspored mase na tom traktoru i koliko bi ti to pomoglo ili odmoglo da ga opteretiš samo na prednji kraj, pogotovo ako bi to "nosio" prednji kraj gdje je motor...mislim da je on puno teži na prednjem kraju, nego na zadnjem, tako je barem kod carrara 25% mase je na zadnjem kraju..

hvala na lijepim željama...
Ja isto mislim da je naprjed teži i ne znam da bi utezi naprjed pri oranju pomogli?
Evo jedna sličica iz prospekta gdje pokazuje da je opterećenje po osovinama 50:50, ali traktor ima iza malčer pa pretpostavljam da je taj odnos kada je podignut priključak?
A što kada ga spustiš na zemlju, opet nije jednako opterečenje na prvim i zadnjim kotačima...
 

Prilozi

  • 110203_141103.jpg
    110203_141103.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 439

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Da to je sigurno raspored mase 50:50 kad je opterećen priključcima..ne znam da li ti imaš konstantno uključenu prvu vuču??
Ja na Carraru kad isključim prvu vuču, zadnji kotači skoro pa "driftaju" jer je lagan,a i teže staje, jer koči samo na zadnje kotače, a kad je uključena prva vuča, mehanički je povezan pa staje normalno!! Orginalni utezi za zadnje kotače su 65kg, ali isto skupiii!!
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Da to je sigurno raspored mase 50:50 kad je opterećen priključcima..ne znam da li ti imaš konstantno uključenu prvu vuču??
Ja na Carraru kad isključim prvu vuču, zadnji kotači skoro pa "driftaju" jer je lagan,a i teže staje, jer koči samo na zadnje kotače, a kad je uključena prva vuča, mehanički je povezan pa staje normalno!! Orginalni utezi za zadnje kotače su 65kg, ali isto skupiii!!

Prva vuča je stalno uključena...samo se blokada može uključit i isključit..
Ma orginal utezi su skupi ko sam vrag...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Prva vuča je stalno uključena...samo se blokada može uključit i isključit..
Ma orginal utezi su skupi ko sam vrag...

Ja ti imam od tomo vinkovića original utege 4 komada po 50 kila. malo se pozabaviš šarafima i sve 5.
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Odličan traktorić i ni skup.
Na felge stavi po dvije okrugle ploče od po25mm zareži tako da unutarnja ulazi sa unutarnje a vanjska sa vanjske strane nosača .Bilo bi dobro da prilježu uz felgu radi blata. tako možeš skidat svaku posebno_Obje bi imale oko 65kg.Ako imaš utege od TV-a onda zavari"križ" i zašerafi utege na njega ali će stršit van.

Pozdrav svim forumašima
Da se nadovežem na ovu raspravu oko utega za mog Pasqualija...
Odlučio sam da ću praviti utege, od prilike kako je forumaš Bertolini predložio jer su orginal 200 eura po kotaču!!!! a od tome mi nepašu,a i kad bi ih nekako upasao skoro cijelom širinom bi virili van felge...
Našao sam jednu firmu u Slatini i jednu u Daruvaru gdje bi mi mogli izrezati pločevinu od 3 cm debljine tako u krug a cijena s rezanjem je 6-7 kn/kg.
Zanima me dali netko zna da bi negdje mogao naći jeftinije ili mislite da je to uredu cijena?

lijep pozdrav
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
200 kg tako misliš rezati? PA koliko buš to platil čovječe?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav svim forumašima
Da se nadovežem na ovu raspravu oko utega za mog Pasqualija...
Odlučio sam da ću praviti utege, od prilike kako je forumaš Bertolini predložio jer su orginal 200 eura po kotaču!!!! a od tome mi nepašu,a i kad bi ih nekako upasao skoro cijelom širinom bi virili van felge...
Našao sam jednu firmu u Slatini i jednu u Daruvaru gdje bi mi mogli izrezati pločevinu od 3 cm debljine tako u krug a cijena s rezanjem je 6-7 kn/kg.
Zanima me dali netko zna da bi negdje mogao naći jeftinije ili mislite da je to uredu cijena?

lijep pozdrav
A kaj mislite zakaj su utegi skupi?
..računaj da on naplati puni kvadrat od kojeg reže kotač ..osim ako nije neka kme,kme kombinacija .
Otpadno željezo je oko 1,70 kg
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
200 kg tako misliš rezati? PA koliko buš to platil čovječe?

A nemam baš previše izbora...ako budem plačao po toj cijeni i ako bude nekih 50 kg po kotaču još dok platim farbanje i majstora koji će to lijepo upasati računam da bi bilo oko 2000kn...skupo je,al šta je tu je. Orginal bi me izišli 800 eura, a 40 kg po kotaču...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
lijevan utezi i odljevci ti se kreču oko 20-25 kn/kg, tako da...
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
najbolje da ti kupiš od mene 2x50kg,duplo je jeftinije

Kupio bi ja , ali kako već rekoh ne pašu mi od tomice utege jer imam drugačije felge tako da će bit pravljenja...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
lijevan utezi i odljevci ti se kreču oko 20-25 kn/kg, tako da...

Očito da ja onda prodajem jeftino 4 komada za tomicu po 50 kg za 1200 kn?

Al nek bu...
 
Na vrh