• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

patliđan

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
preporučam Classic F1 i Sharapovu....provjereno nezahtjevni a dobri...:(bear):
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Classic malo zakazao prošlu godinu jel ima neka zamjena? Naručio sam Epic za glavnu sezonu i Madonu za ranu ali nije došla. Trebao bi nešto što dođe prije sezone ajvara. To mi treba za prelazak na novu vjeru 2 eura kg ;)
Poz
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ako Epic nađeš - odmah javi .Uzimam ili cijeli ili ak nekome treba malo - popola.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Clasica sam danas vidjela u Virovitici,,jel deset grama - 170kn.Mislim da je to oko 2500sjemenki.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Nabavio sam Nadiu od Vilmorina, ali na sva pitanja oko dužine vegetacije, o nekim specifičnosti uzgoja.... odgovora NEMA ili dobijem odgovor što već znam...

tako da sada ni sam neznam kada ga posaditi da dođe skupa sa slonovim uhom na berbu...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zokii,to ti nitko točno neće reći - ako prvi cvijetovi ostsanu,prvi oplođeni podovi ne otpadnu,bude prije paprike došlo.Ti posadi petnaestog petog i nekako bude. Patliđan rađa stalno,ako ti prezori koji,otkineš ih,i budeš imao na vrijeme ostale kada počne paprika.A šta ćeš drugo.Ako ima tko sa pametnijim savjetom - valjda će iznjeti mišljenje.Ja nisam nikada vodila računa o dospječu,čim mi eranije stigao,prije sam ga prodavala kada sam ga radila na veliko.Ali,bila su to neka druga trgovačka vremena....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sad još reci gdje ga kod nas ima za kupiti.
Ja sam ga uzimala u CPM -u,ali oni riknuli,a i zadnjih godina ga baš i nisam sadila pa sam malo pogubljena.


Evo ti javna zahvala za sjemenje koje si mi poklonio - hvala @Kontam.Zatreba li ti što - a ti samo rekni - @johabica bude i nebo preokrenula da ti se oduži.:biggrin:
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
preporučam Classic F1 i Sharapovu....provjereno nezahtjevni a dobri...:(bear):

Darijus jesi li radio Sharapovu ja za ovu sezonu radim malu količinu čisto za probu i zanima me kako će se ponašati prošlu godinu sam sadio nehibridno sjeme i tako nisam imao ništa procvalo je ali ploda nije bilo vjerovatno do sjemena ili pak nečeg drugog.

Ovo je moja presadnica Sharapova od RZ-a i ide u sadnju za 15-ak dana.

 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa napisal sam da delam Clasic i Sharapovu...ove godine više Sharapove...:icon_e_wink:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Moja sirota Nadia..... malo joj je zima....ali drži se :eek::
 

Prilozi

  • DSC00100.jpg
    DSC00100.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 159

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Patliđani

Dragi forumaši
Spremam se u mirovina, a i inače volim povrtlarstvo, pa molim sve koji nešto znaju o brokuli ,sadnji,uzgoju,gnojenju,prihrani,zaštiti,vrstama sjemena,rokovima sijanja,sadnje, dozrijevanja i ne znam što sve ne još, da nađu vremena, pa da što više toga napišu, budući ću sada imati puno vremena da se bavim sijanjem, pa onda sadnjom, tako da me toga jako puno zanima, što za novo naučiti, a što za obnoviti znanje ili se prisjetiti,pa poboljšati uspjeh u rodnosti.
Našao sam na dosta mjesta o svemu tome, ali čini mi se da su starija od godine,čak i dvije tri, pa me zanimaju i novija saznanja i iskustva od svih Vas koji ih imate, a nije Vam teško pisati,pa pomoći jednom budućem umirovljeniku.
Ako netko želi može mi se obratiti i na e-mail """kbszeljko@gmail.com ##
Ja ću Vam svima biti do smrti zahvalan i želim Vam svima puno uspjeha u sijanju, sadnji,pa na kraju i branju plodova.

Željko
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Re: Patliđani

prijatelju ti očigledno ne razumiješ koncept foruma ,postavi konkretno pitanje ako imaš ,nemožemo pisat o svakom povrću sve iznova ,imaš već otvorene teme za svako povrće i po nekoliko tisuća postova pa listaj ,čitaj ,uči,i ako imaš nedoumica pitaj ,molim i moderatore da sve te teme spoje u jednu
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Pozdrav svima,

evo imam pitanje i htio bih koju informaciju o patliđanima, htio bi ih ove godine onako usput posaditi da vidim kako to raste :D CCA 100 - 150 komada na foliju, da vidim koliko ima posla oko toga, kako ga zemlja prima, prinos i cijena koja bude :D Inače imamo nešto kupusa + paprike.

Konkretno me zanima koji od hibrida uzeti i gdje ga uzeti, okolica Zagreba inače.

I tko ga je sadio, zanima me kako ste presadnice rješavali dali direktno u kontenjere ili u rasadnik pa u kontenjer? I koje je najoptimalnije vrijeme za u polje, da dođe kad treba :D

Eto, nada se da netko bude pomogao s kojom pametnom :D
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma nemoj si komplicirati život - uzmi šta nađeš - ja ću posaditi Epic, pred puno godina sam sadila Klasic, - svaki oima i dobre i loše strane.Klasok će roditi ko blentav ili neće uopće - sve ovisi i vremenu - hladan vjetar u doba cvatnje će skinuti sve cvijetove - Epik nije tolko osjetljiv. I neki insekticidi mogu poskidati cvijetove ako u cvatnji napraviš tretman, - nekada je to bio Bancol protiv zlatica.
Ali, scve u svemu, samo ti posadi i ne brini previše - na neke stvari se ne može utjecati, a ionako najčešće sve ispadne dobro.
Posij u dviesto devetku, pa kasnije presadi u šezdeset.Ako ti ne treba za ranu proizvodnju, možeš i iz 209 saditi u polje. Ali, pošto ti b udeš na foliju sadio, ipak to presadi u 60 ili 40 kontejnere kako bi biljke bile čvtste i ne pregore ti stabljike nakon presadnje - bude onda već vruće, može na čas to poleći po foliji i imaš problema. Jaka biljka će ostati uspravna, pogotovo ako posadiš predvečer.
Ako ti je za jesen, za sezonu ajvara, propusti prvi rok sadnje - prvi maj, pričekaj jedno petnaest - dvadeset dana.
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Možeš mi reći gdje si nabavila epic? i od koga? ma htio bih sad odmah staviti neki hibrid, jer da vidim kako se ponaša i kakv bude prinos. zato idem na manju neku količinu... Ali evo nemogu nigdje napasati ni na epic ni na classic a da je u nekom manjem pakiranju
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Onda uzmi sharapovu (Darijus ju je spomenuo na vrhu stranice) Ona je od Kadma i imaš pakiranje 100 sj za 49 kn.
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Jel tko sadio patlidan Nadia od Vilmorina i kako se pokazao? Jel bolji od Classica ili je to sve isto?pozz
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Ja ga sadim već dvije godine ,zadovoljan sam,dobro se zameće, krupni plodovi,sadim ga i ovu godinu,prošle godine kod većine je bilo loše zametanje plodova a kod mene bilo ok
 

Najnoviji postovi

Na vrh