• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Patrik

B

Bobo

Guest
ursusc360 kaže:
na 2. stranici ste pričali o jajima, ja imam zelena jaja!


Svakako otidji kod doktora, jer to nije dobro...
 
J

jokapz

Guest
Bobo to su ti tanjurače srijemska mitrovica.... tak piše al još provjerim imam i ja take.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Bobo kaže:
ursusc360 kaže:
na 2. stranici ste pričali o jajima, ja imam zelena jaja!


Svakako otidji kod doktora, jer to nije dobro...

Nisam mislio na moja jaja nego kokošja!

Moja su normalna, ja nemam problema sa njima!
 
B

Bobo

Guest
jokapz kaže:
Bobo to su ti tanjurače srijemska mitrovica.... tak piše al još provjerim imam i ja take.


Hvala na informaciji! Kad vec pisemo kojesta po covjekovoj temi, daj mi reci jel imas kakvog iskustva u prepravljanju tanjuraca iz X oblika u V ili znas nekoga da je to i pokusao raditi? Znam da poznas dosta ljudi o nasoj okolici, a nasi ljudi su dosta skloni kemijanju, pa ono...
 
J

jokapz

Guest
Još nisam naletio na takog al raspitat ču se malo....
kak misliš osovine spojit?? il stavljat novu?? Mislim da tu ima kemijanja al hvala bogu zima je duga riješit če se nešta.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Ma pišite koliko oćete, slobodno, nije da ste na mojem terenu. ;)
 
B

Bobo

Guest
jokapz kaže:
Još nisam naletio na takog al raspitat ču se malo....
kak misliš osovine spojit?? il stavljat novu?? Mislim da tu ima kemijanja al hvala bogu zima je duga riješit če se nešta.

Ne mislim ih niti spajati... Kako u OLT-u prave tanjurace, tako bih i ja... Samo da mi je ramu nabaviti od OLT V tanjuraca, i ove osovine idu na njih bez problema. Po osovini 4 lezaja i to je to... Svakako bih morao praviti novu ramu, jer na X ramu nema sanse da se na bilo koji nacin namontira u V polozaj...

Ove tanjurace sam mogao dobiti jeftino, samo da sam bio uporan:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Ako vec nisu kod nekog na otpadu zavrsile...

Nesto takvo bih pokusao sloziti, naravno da su baterije podesivog kuta i da su sto blize traktoru moguce, jer imam osjecaj da bi neki imalo tezi prikljucak koji visi nazad dizao prednji kraj.
 
J

jokapz

Guest
hm mislim da 549 dosta težak prednji kraj jer imaš prednju vuču, al kad več praviš napravi ih malo teže jer lagana tanjurače slabo radi. Možeš na puno mjesta vidjet šta napravi teška tanjurača.
 
B

Bobo

Guest
Prednji diferencijal, felge debele brat bratu 4cm i jos u felgama utezi... sa OLT 24 diska kad idem na blagoj kosini okrenuti prednji kraj ode ravno, bez obzira koliko smotam i sto je prednja vuca ukljucena. 549 ima dulje donje poluge hidraulika pa prikljucci vise pritiscu zadnju osovinu, nego je to potrebno...

Pokusat cu nesto skemijat, pa kako bude. ako bude valjalo bit ce slika na forumu, a ako ne bude, necu nikome nista reci i to je to ;)
 
J

jokapz

Guest
nemug vjerovat da ga điže...... stavi mu utege...
Ja imam 24 diska OLT i jedne godine naslago 450kg utega. Sprašio 2 jutra strna i odjednom izgubio tanjurače puko mi ram.
Tata ih je danima popravljo i pojačavo sad idu al svaka baterija za sebe katastrofa.. Zato ti savjetujem da napraviš dobar i jak ram ;) ;)
 
B

Bobo

Guest
Nije 549 zamisljen za utege... stara linija je imala u dodatnoj opremi 6 komada i pucale su ljudima koljevke, jer je to bilo previse kad krene skakat... Nova linija uopce nema mijesto gdje bi mogao namontirati neki nosac... Vac sam ja to pokusao kemijati, pa kad sam saznao za pucanje koljevke, potpuno odustao, a bio i nabavio utege i sve...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Evo malo slika sa gospodarskog sajma u Žminju, 30.8.2008

Tuber 40, 40ks, 73400 kn sa pdv

DSC01751.jpg


DSC01752.jpg


Massey Ferguson 240, 107000 kn

DSC01749.jpg


DSC01750.jpg
 
J

jeronimo

Guest
Jako lijepo - i ovo je pametno da su odmah istaknute i cijene.
Patrik imaš kakvih slika od samohodnih kosilica ( vidim tamo na jednoj slici da ih ima ) . Zanimaju me rotacione ali i strižne .
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
fino fino, nema šta. Daj mi reci samo za ovoga MF...to je voćar-vinogradar...čini mi se da su digli cijene i to dobro :?: :!: :!: dali ima prednji karadan i utovarivač, i koliko izlaza za hidrauliku...
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
roko kaže:
fino fino, nema šta. Daj mi reci samo za ovoga MF...to je voćar-vinogradar...čini mi se da su digli cijene i to dobro :?: :!: :!: dali ima prednji karadan i utovarivač, i koliko izlaza za hidrauliku...


Točno roko, evo od oprema koja piše na onom papiru na vjetrobranu,
klima, 30+15 mjenjač powershutle + creep,electronic lift control, 3 izvoda za hidrauliku, veće gume...
ipak malo je skup je, ali to je cijena s PDV-om, a još povrat od države...
 
Na vrh