• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Patrik

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Evo ,pozdrav i od mene.
Zovem se Patrik Sandomenigo i dolazim iz Labina u Istri.Imam 18 godina i trenutno idem u elektrotehničku srednju školu.
Ja i moja obitelj bavimo se proizvodnjom lavande na nekih hektar,stime da sljedeće godine idemo na proširenje.Neznamo još količinu.Druga djelatnost je eko uzgoj kokošjih jaja.Nije to ništa veliko,oko 100 kokoši,ali dosta za moju okolicu gdje prodajem.Od mehanizacije imam IMT 539 kojeg je stric prepisao na mene jer kod njega nije bio baš u dobroj kondiciji.Trenutno radim na njegovom boljem izgledu.Imam i frezu TPS Labinprogres( od strica, stariji model,ali i ona će u penziju) budući da je fabrika u mojoj blizini.Ako imate kojih pitanja,slobodno pitajte.Rado ću odgovorit.
Slike ću nabavit uskoro,pa da vidite moje imanje.
Pozdrav.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
koliko grmova lavande imaš, koliko su stari, koja sorta i koliko imaš prinos cvijeta u prvoj berbi...pozdrav i samo naprijed :D
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Imamo oko 3500 sadnica, stare su oko 6 godina,neznam kako da ti odgovorim za količinu,šta godinu nakon što smo ih posadili ili?Mi beremo samo jedanput u godini.

Piliče kupujemo 1 dan stare pa ih doma uzgajamo,tako da nemaš straha.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Patrik kaže:
Imamo oko 3500 sadnica,stare su oko 6 godina,neznam kako da ti odgovorim za količinu,šta godinu nakon što smo ih posadili ili?Mi beremo samo jedanput u godini.

Piliče kupujemo 1 dan stare pa ih doma uzgajamo,tako da nemaš straha.

ma ne brine me da ćeš mi biti konkurencija :D ...da cijelu Hrvatsku stavimo pod lavandu ne bi zadovoljili potrebe našeg a kamoli stranog tržišta.. :D :D samo sadi što više možeš...

ma što se tiče količine mislio sam na količinu cvijeta nakon berbe,vidim da su dosta stare pa me zanima dali je 1kg/sadnici...niti ja ne berem dugi urod,ostavljam ga na njivi-većinom, ali ako ima koja bolja to ponesem...
 
G

ggaspari

Guest
Bok :)
Možeš stavit koju sliku lavande?
Čini mi se da si rekao da imate oko 3500 komada, kolika ti je zarada godišnka ( cirka naravno)
Di se točno nalaziš? Ako je moguće došao bi koji week end da vidim kako ti izgleda kampanja :)
pozdrav!!
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Stavit ću slike čim odem na polje.
Neznam baš cifru,to moji roditelji bolje znaju,pitat ću.
 
G

GROF

Guest
PATRIK! POZDRAV IZ MOJE LIKE I SRETNO TI...!., DEDA TI JE ZAKON!

...ŽELIM TI I OVE GODINE DOBRU BERBU!!!
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Za ovo "deda" misliš li na mog fergusona ili djeda koji je stvarno živio u Lici.Šta ga poznaješ?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
V

Vujo

Guest
Ljepo ljepo samo naprijed nego vidim i kod vas ima puno neobradive zemlje ko i ovdje kod nas pozdrav !!!
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Pa da,neki su lijeni,neki nemaju mehanizaciju,a i kamenja sve još više zezaju.
 
V

Vujo

Guest
kod nas je isto tak ali blizina grada ljudi rade ,prodali gradilišta pa sad uživaju kad nestane love ode opet gradilište
pa onda nije ni važno kaj je zapušteno kad je 1m/2 oko 100eura
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Tako ti je to uvijek,rađe prodati nego nešto na njoj raditi.Ali i to se mora inače nikad nebi kupio potrebnu zemlju.Šta ti Vujo radiš?Koji traktor/e imaš?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Evo jednog filmića.
Akteri-
-ja
-Imt 539
-zubatica
[youtube:3ggysy0h]P5tVUC8WtLk[/youtube:3ggysy0h]
 
B

Bobo

Guest
Zubaca, drljaca, u nekim krajevima i krimler...

Sjetvospremac je druga stvar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh