• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ofarbo sam ga proslu zimu,al slabo ga koristim,tako da je idalje ko nov,neznam dal je ove god radio 20h
Ima i alnaser i nov akumlator,ali negde gubi struju,pa sam privremeno otkacio akumulator
Nebi trebalo da duva motor pre3 god je radjena generalna,prosle jeseni menjano ulje u motoru i odtad nije kap potrosio
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
To se lako provjeri, kad vučeš konopac ili rukom okrećeš da klip sabija zrak čuje se kako šišti ili na auspuh ili filter zraka, ispod glave ako pušta toliko da se čuje prilikom cimanja onda teško pali.
Pod ventil zna doć prljavštine posebno ako se duže vrijeme motor ne pali i onda kad ga zavrtiš pušta. Ispod glave pusti ako nema nalijeganje na cilindar; obično zadimi ispod kad se pali.
 

soteska

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
13
Tačno to meni radi kad ga palim zimi; neče da upali (ili upali posle dugog vrijemena) i tad se dimi sa svih strani cilindra. Moj Pe 18 nije radijo možda 20 godina, a ovo sam proliječe možda napravio 20 sata (bes problema), a sada u zimi imam probleme sa paljenjem. Dali se ispalti otvoriti cilindar i isčistiti prljavištino? Ili je kakva druga fora?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
za početak poravnati glavu i cilindar pa namjestiti kopresioni prostor , možda poštelati paljenje i tak ..
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
pozdrav
ako ima netko za prodati frezu za pasquali 940 u solidnom stanju,priklop na 4 šarafa sa kardanom
sličan ja pe18
ponude na pp
hvala:icon_e_biggrin:
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Tomo Vinković

Pozdrav...mijenjao sam korpu i lamelu na tv-pe18,i sad mi malo visoko papuča kuplunga lovi...šta može biti problem? ili je to normalno?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
kažeš 23, pracne - srce lamele?
ili smanji na 20 21 ili razmjeri na licu mjesta, uglavnom poluga potisnog treba imat lufta kad zašarafiš motor, a opet da korpa stiska lamelu 3-4 mm. Kad sve podesiš otpuštaš korpu dok ne otpusti lamelu......tu mjeriš onih 3-4
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,551
Jedno pitanje! Kolega je kupio tomu pa mu curka na izlazu mjenjača, prije kardana. Mislili smo da ima neki semering između kanđe i kardana pa smo ga raspolovili tamo no posto su samo dva ležaja u pitanju predpostavljam da je semering negdje u mjenjaču pa i njega treba skinuti.
Evo par slika




Kad smo ga raspolovili iz mjenjača je iscurilo malo ulja. Pretpostavljam da nebi smjelo.
Pitanje je gdje je semering kojeg treba zamjeiti i jel problem? Pretpostavljam da mjenjač treba dolje. Jel treba obratiti pozornost na nešto?

I još par pitanja. Jel ima gdje za nabavit zupčanik volana(mali i veliki), i jel netko zna jesu križevi kardana standardni pošto si i oni loši?
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Nije ti to neki problem zamijeniti...semering ti je tu kod osovine sa polumjesecom...trebaš je izbiti van i onda ga zamijeniti...normalno je da ostatak ulja iscuri kod otvaranja...da trebaš rastaviti mjenjač,samo tu prednji dio,tu otvoriš gdje je ovaj četvrtasti poklopac i onda otkačiš ručicu mjenjača...inače se nemože izvući van...to dosta teško ide pa nemoj sa čekičem nego lagano lijevo desno mrdaj...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,551
Mislis na ovu osovinu označenu crvenom? A poklopac da skinemo označen narančastom?



Iscurilo je ulja tu kod kanđe, ako je semering iza nje onda nebi smjelo ista biti ulja tu na samom spoju, pošto mjenjač nismo uopce dirali.
To bi bio označeni semering 64?
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
da na to mislim...prvo skineš ovaj poklopac u narančastom,onda nutra otkačiš ručicu mjenjača(vidjet češ)zatim ide ovo cjelo naprijed dolje moraš izvaditi jer se neda drukčije osovina u crvenom izbiti i ima tamo gore u desnom kutu gdje se s odvoji šarafcigerom...ili kak želiš več,onda lagano lijevo desno mrdaj van...popadat če ti neki zupčanici al lako se skuži koji gdje ide....
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Imam pitanje...kako vaši PE-18 pale zimi? mojemu treba 2 puta po 10 sekundi verglanja...i onda se javi :)
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Moj s lošim akumulatorom od 55Ah vergla jedno 7-8sekundi ali već nakon 3 sekunde skoro upali tj. malo mu fali. A s akumulatorom od 75Ah pali već nako 3-4sekunde verglanja. Kad je baš hladno stavim malo ulja gore na glavi motora gdje ima kao gumeni čep i tu stanu odprilike 2kapi i onda dobro upali.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Ne stavljam naftu u starter jer uvijek polijem preko cilindra,čok je obavezan čim malo zahladi...inače kad stavim naftu pali ko mina nema veze temperatura jedino šta od dima ništa ne vidim :p inače akumulator je bomba:varta 60ah blue dynamic,pod zimu mislim na temp oko 3 stupnja

koliko vaši imaju kompresioni prostor? moj ima 1.6 mm,povadil sam sve brtve :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh