• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jel ima netko slike izrađenog platoa na PE-18? Onak dimenzije 1m širine, 60 cm dubine i recimo 50 cm visine? i da možda ne treba napraviti kopčanje u tri točke?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Ja sam to vako preračunao:
Spori 750
Brzi 1175
1175-750=425/2 = 212,5
1175-212,5= 962,5
Dakle na nekom srednjem gasu u brzom hodu "trebalo" bi biti oko 950-970 okretaja cca


daj pojasni tu svoju formulu nekako mi je nejasna
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Broj obrtaja motora X*0,25 spori i obrtaji motora X*0,39 brzi.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
ssucur, hvala, moram samo smisliti kako imati kiper jer ovaj je fixan, no na šini već ima "pante".
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Zamisli ovo kao šinu.:icon_e_wink:
20529671.jpg


20529672.jpg
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Di su pak tu panti za kipanje? Inaće dobra solucija kako izvesti....

Da li je debljina lima 3mm dost jaka? naravno da bi i pojačao ispod... jer ako je plato širok 1 m i visok 0,5m te dubok 0,6 m to iznosi skoro 2 m2 lima bez bočnih stranica, a tabla lima 3mm od 2 kvadrata ima 48 kg. kad još dodam bočne stranice i konstrukciju koja nosi.... hmm... doći ću onda minimalno na 80 kg bez pardona što je preteško za pe 18 kad se još u nutra baci 200 kg zemlje, šljunka itd... :frown:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Panti su ispod.
Za mali traktor-mali plato.:icon_biggrin:U svakom slučaju više u širinu, a manje u dužinu.:icon_winkle:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Debljina 3 mm je sasvim dovoljna i ja imam istu debljinu.Samo rubove pojačaš sa plosnatim 5x30-40mm i za malog tomu u vrg glave dosta jako.Dimenzije kutije napravi tih dimenzija koje si napiso a kačenje što bliže zadnjim točkovima.:icon_thumright:
image
image hostPrva slika je kutija od kolege koji kipa sa malim vitlom a druga je moja koja kipa preko hidraulike i lanca da podvoji podizanje.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Di su pak tu panti za kipanje? Inaće dobra solucija kako izvesti....

Da li je debljina lima 3mm dost jaka? naravno da bi i pojačao ispod... jer ako je plato širok 1 m i visok 0,5m te dubok 0,6 m to iznosi skoro 2 m2 lima bez bočnih stranica,

To bi prije bilo 1,1 m2 nego 2 m2
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,103
imam pitanje za cjenjene forumaše
ima traktorić pasquali 940 koji je jako sličan pe 18
zanima me koje ulje stavljate u zadnji diferncijal
u uputstvima mi piše da zimi ide neko tal. ulje 90,a ljeti140
pretpostavljam da je to naše hipenol
znači zadnji dif.ima dva kardana,nema mjenjača(sinhroniziran je sa prednjim)i ima pumpu hidraulike unutar zadnjeg dif.
pomagajte
hvala
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,103
i ja sam mislio staviti hipenol 90,ali neznam kako se hidraulika bude ljeti ponašala
imam još jedno pitanje danas sam ispustio ulje i ispod su dva čepa za ispuštanje ulja,na onaj zadnji magnetni je ulje lijepo iscurilo,ali na onaj prednji konusni nije išlo ni kapi,onda sam gledao unutra je kao začepljen kao da mu izlaz ulja brani ona ručica s kojom se uključuje zadnji kardan jer kad je mičem lijevo desno, mrda se unutra u rupi.kako da ispustim ulje iz tog dijela,tu je i pumpa hidraulike?
hvala:icon_neutral:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
i ja sam mislio staviti hipenol 90,ali neznam kako se hidraulika bude ljeti ponašala
imam još jedno pitanje danas sam ispustio ulje i ispod su dva čepa za ispuštanje ......
Nema odvojen rezervoar za hidraol?

Taj konusni drži nešto unutra, pažljivo provjeri vidiš li utor unutra, jeli na mjestu i polahko zašarafi
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,103
nema odvojeni rezervoar
nema unutra nikakvog utora,nego je ravna površina
znači kad pomičem ručicu za uključivanje kardana za frezu onda se taj dio pomiče,probao sam ga sa šarafcigerom malo podignut,ali ide jako malo,jedva da se mrdne,ali to ulje iz toga dijela ne izlazi,a volio bi to ispustit jer je ulj dosta prljavo i ima malo kondenzacije,pa da mi ne "zaprlja novo ulje":icon_e_surprised:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Lijepi traktorić, super sređen....

Anlaser je zakon, koliko kW i koja marka? :(talk):
 

Najnoviji postovi

Na vrh