• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

Victoria08

Novi član
Tu od
21 Tra 2015
Poruka
13
uzgojitelj lijepe su koke,ali moja preporuka da si nabaviš i koke koje su za meso.
Ja imam 4 marans koke,i na proljeće planiram riješiti sve nesilice i nabavit nove maransice,možda i koju ovu australsku.
Razlika između jaja marans koke i nesilice je nebo i zemlja.
 

Rot1

Novi član
Tu od
8 Ruj 2015
Poruka
6
Meni poceo da navraca jastreb.
Samo nadjem gomilu perija i nekoliko kosti.
Malo sam gledao po americkim forumima kako ih love
Sutra cu praviti oovakvu klopku,stavi se unutra kokos ili golub ,jastreb udje za kokoskom ili golubom i ne moze iyaci nazad od ovih siljaka
sl3klopkaPinosava.jpg
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
A šta češ onda sa jastrebom? Ostat češ bez kokoši a jastreba nesmiješ ubijati jer je zaštićena ptica.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Meni poceo da navraca jastreb.
Samo nadjem gomilu perija i nekoliko kosti.
Malo sam gledao po americkim forumima kako ih love
Sutra cu praviti oovakvu klopku,stavi se unutra kokos ili golub ,jastreb udje za kokoskom ili golubom i ne moze iyaci nazad od ovih siljaka
sl3klopkaPinosava.jpg

Nabavi si psa čuvara ili stavi mrežu iznad dvorišta gdje su kokoši, ali nemoj ubijati zaštićene ptice jer nisu bez razloga zaštićene zakonski!!
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Bok svima..novi sam ovde...moze li mi neko objasniti to sa kvascem sto se daje kokoskama da kvocaju? Interesuje me..imam 12 koka a jos uvek nijedna ne kvoca...Hvala unaprijed..
 

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Kvasac se kao mrvi i doda im se u prehranu tj.srot, ali ja sam skuzio nesto sta netrebas nista raditi a kvocat ce se.Kokosi normalno nesu jaja i kad pada mrak vide da su jaja na mjestu i pojavljuje im se nagon za kvocanje znaci na tebi je da kupis jaja kad padne mrak i uvjek ostavis jedno jaje u gnjezdu, tako ce one vidjeti da ne kupis a jaja stoje i pojavljuje se nagon!!
P.S. sam sam to skuzio po svojima a imam hrvatice i zasad mi jedna patuljasta lezi na jajima 11 dana
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Kokosi ce se naleci kad budu htele. Probao sam to sa kvascem i ni jedna se nije nalegla. Nalegla se jedna koja uopste nije jela kvasac. Obicno pocnu da kvocaju u ovo vreme.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Za kvocanje je bitna pasmina -soj koji je zadržao prirodne nagone te hrana(nikako koncentrat) i ostavljanje jaja u gnijezdu kao što kaže kolega manfred123.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Nije toliko bitno sta jedu. Ja mojima ne dajem svakako nikada koncentrat ali znam ljude koji daju i opet im kvocaju kokosi. One se nalegnu kad im dodje, obicno u ovo vreme. Ja nikada ne ostavljam jaja na gnezdu a opet legnu i u toku godine se skoro sve nalegu ali nikad ne nasadim sve, nemam mesta.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Pa verovatno utice na zametak. Po meni je taj koncentrat otrov. Nije realno da pile koje jede koncentrat (domaci pilici) sa oko 4 meseca kokice pocinju da nose, dok ja mojima od pocetka ne dajem koncentrat niti soju i treba im oko 9-10 meseci da pronesu. Sporo je ali zdravije...
 

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Sve ovisi za sta se drze.Zeli li se drzat za nesenje jaja onda koncentrat i nesilice,no ako zeli za jaja no pritom i meso i kvocanje onda treba dati na pocetku samo stimulativno
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ovisi o tezini pileta ali na primjer pile od 2.5kg ima 400grama odpada
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Moze li mi neko reci da li se kokoske mogu prisiliti na kvocanje?Ovo sa kvascem ne uspeva....
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Lazar to sa kvascem ni meni nije uspelo. Kokos se nalegne kad bude htela. Ja sam mojima davao desetak dana kvasac jer sam hteo da se u isto vreme nalegu jer mogu da spojim vise uzrasta pilica, ali nista se nije desilo. Sad imam nasadjenu jednu kvocku a dve su vec izvele pilice a nisu jele kvasac, jednostavno im je doslo.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Moja se nijedna ne zeli nalezat....Ne znam koji je problem u pitanju...
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Sada je kokoskama vreme da pocnu sa lezanjem. Nije kod svake to isto. Meni se neke nalegu sada, neke u avgustu neke i u decembru. To je njihova dobra volja. Samo strpljenje..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni su počele kvocat ili ti postale su kvočke 3 koke hrvatice i jedna kukmasta,ali ne stavljam pod njih jaja nego u inkubator.
Jučer i danas mi se izvaljalo 20piceka Hrvatice od 39 metnutih jaja.
Ostalih 19 jaja mi nije ni bilo osjemenjeno,oplođeno.
Ja sam u globalu zadovoljan.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh