• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam lani pod dvije kvočke stavio i pod svakom se izvaljalo 5 od 8 jaja ali pošto imam inkubator mogu ih stavit više i manje brige.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Zasto samo po osam jaja jedino ako je sitna kvocka

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jer mi se činilo da je to taman,neznam pod jednu sam jedne godine stavio 12 i izvaljalo se samo 4 jaja.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ja inace pod domacu kokos stavim i do 20 kom i zna bit po 18 pilica

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U ja nemrem pod hrvaticu tolko stavit vire joj jaja van krila kad legne,12-13 kom je najtaman.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Kakva je to kokoš pod koju stane 20 jaja mora da je velika.Koga je pasmina?



Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Grahoraste kokosi

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ta to su velike i debele,a nesilica i hrvatica je puno manja i ima manje perja.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Pa zato sam i pitao o kojoj se vrsti radi inace je kod nas neko pravilo da pod takvu kokos ide 21 jaje

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Jos uvek kod mene nema nijedna da lezi...danas je jedna lezala na prazno gnezdo i nije ustala sve do malopre...mozda se i raskvoca....mozda su to signali....
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Ja sam moje kokoske koje su bile tako debele potamanio jer su teske i kada izlegu pilice puno njih pogaze a sada ove lakse kokoske skoro uvek sve pilice othrane. Mogu da pokriju i ove skoro 20 jaja ali uvek stavljam 11-15 zbog toga sto mi meso nije bitno jer ih drzim iz hobija i lakse mogu da cuvaju manje pilica. I nikad ne odvajam pilice od kvocki jer pilici uce od majki sve pa i da kvocaju kad porastu.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Lazar ako vam kokoske ne budu kvocale po meni vam je najbolje da nabavite nekoliko patuljastih kokinkina. Ja ih imam i one su najbolje kvocke. Ne stane pod njih puno jaja oko 10 od domacih kokosaka ali kvocaju i po 3-4 puta u toku godine, a i jako su lepe kao ukras.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Imam pitanje za članove iz Srbije...
Vi imate Somborsku kaporku, a mi Posavsku kukmastu kokoš...u biti to je ista kokoš...kod nas posavski ima malo i ne bi bilo loše donjet neku novu krv....
Sad mene zanima kakva je mogućnost poslati jaja poštom?? Možda zna i netko drugi od forumaša?? Kako jaja putuju preko granice?
Možda vi u Srbiji znadete tko ih drži? Mene zanima pšenično zlatna (crvena) boja i grahorasta...

Hvala
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Preporučujem srpski forum poljoinfo koji i sam koristim.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Sta kazete na ovo maticno jato
6001d4052f07c0e4cf282184237b9c70.jpg

6a12c4e47b2d326262d085acdbc48665.jpg


Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Mislim da je to matično jato za brojlere hibrid coob ili ross,a može biti isin hibrid.U dobrom je stanju kolko vidim po krijesti,nogama i opernjačenju.Nisam neki stručnjak ali pročitao sam literaturu o tovnim hibridima kao i nesililcama.Koje misljenje trebas ?Dali češ nabavljat?

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh