• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pilane ili "kako to ameri pile trupce"

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
još nismo nabavljali.jel uz pilanu smo dobili još jedno 10 komada pila.nismo još kupovali.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ereEhTuBlwA&feature=player_embedded[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320


mataz mislim da je jeffy napisao u jednoj temi da nema potrebe da goniš traktor od 60-65 ks za potrošača kojem je dovoljno 15 ks!!!!!
ekonomičnost-isplativost
mišljenja sam da tu pilanu može goniti i mali 533 bez po muke a troši kud i kamo manje od mrcine na slici!!!!

P.S- gore slikani traktor odobravam jedino ako pi.ke padaju na takvu mrcino kad goni banzek:rolfer:

mene uredno svake dvi godine posiječuje frajer s "bosanskom" pilanom i goni ju sa malim fercem a da ne govorim koliko je banzek lakše goniti nego kružnu pilu promijera 100cm
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
one prve slike a i ostale, sta bi to bila neka pokretna pilana, sta to se mora tak piliti u sumi... ko nas su pilane u halama pa neznam :)
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
mataz mislim da je jeffy napisao u jednoj temi da nema potrebe da goniš traktor od 60-65 ks za potrošača kojem je dovoljno 15 ks!!!!!
ekonomičnost-isplativost
mišljenja sam da tu pilanu može goniti i mali 533 bez po muke a troši kud i kamo manje od mrcine na slici!!!!

P.S- gore slikani traktor odobravam jedino ako pi.ke padaju na takvu mrcino kad goni banzek:rolfer:

mene uredno svake dvi godine posiječuje frajer s "bosanskom" pilanom i goni ju sa malim fercem a da ne govorim koliko je banzek lakše goniti nego kružnu pilu promijera 100cm

mi inace tu radimo s imt 540,sam sto je on bio na poparvku ošla mu mašina i to na toj pilani u pol posla,a tu smo morali rezat neš je bilo hitno pa smo koristili 577,inace nekoristimo ga jel nema dovoljnu brzinu kardana sporiji je neg na 540.a i s rusom znamo snjim nam je najbolje,sam sto je on cjelo vrjeme u šumi pa je snjim rjetkost da radimo.a ovo za 533 neznam bas i 540 se pati al ide.
 
Posljednje uređivanje:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
ja ću staviti slike od svog wood mizera na proljeće kad to smontiram,još uvjek je zapakirana kako je došla. taman pred snjeg sam počeo kopat temelje za nadstrešnicu dje ću ju staviti pa me snjeg zeznuo.sad sam do proljeća bez brige.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ima tih malih pilana više vrsta Norwood.Pilous.Sera,Wood Mizer,Drozdowski,Harten berger.
pregledao ja to sve prirje nego sam kupio wood mizer ona mi se nekako najviše sviđa.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
aco koji model si uzeo wood mizera, koji motor, oprema, dužina postolja?

u fazi sam traženja pilane, našao sam nekoliko polovnih wood mizera, mislim da ću uzeti polovnu pilanu jer je nova bezobrazno skupa.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
aco koji model si uzeo wood mizera, koji motor, oprema, dužina postolja?

u fazi sam traženja pilane, našao sam nekoliko polovnih wood mizera, mislim da ću uzeti polovnu pilanu jer je nova bezobrazno skupa.

Uzeo sam lt 15 ,motor 7,5kw , dužina 8,10 ,sa kompjuterom al sam kupio u sloveniji dosta su povoljniji nego naši i sve ti rješe u istoj cjeni prevoz,carinu, montažu.Onaj pregimex ti isporuči na carinskom slkadištu. poslat ću ti svoj broj na pp pa se čujemo znam svašta o tome. našao sam povoljne i brusilicu i šrengalicu nove tako da se da proći dosta jeftinije.

ja sam ti danima bio po internetu i telefonu dok sam to kupovao svagdje je jeftinija nego kod nas.

neznam koliko misliš rezat al sa lt 15 5m3 za 8h mješovite građe cole tavalona gredice.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
aco koji model si uzeo wood mizera, koji motor, oprema, dužina postolja?

u fazi sam traženja pilane, našao sam nekoliko polovnih wood mizera, mislim da ću uzeti polovnu pilanu jer je nova bezobrazno skupa.

Evo pogledaj oglas pa nazovi, to je brenta od mojih ujaka, oni su kupili veču pa ovu prodaju jer imaju još jednu manju! Kolko me sječanje služi radila je do zadnjega uredu, tak je razmontirana i pospremljena!
http://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-drveta/pilana-luis-brenta-1250-oglas-774232
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467

Najnoviji postovi

Na vrh