• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pištolj/stroj za pjeskarenje ???

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Glavni podatak ne navodiš a to je kolikog je kapaciteta kompresor? Koliko ima litara (kubika) na minut ?
 

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
ne znam ne piše ali je moćan postiže 25 bara boca petsto litara.
 

ctx80

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
76
u fazi sam izrade pjeskare imam vijcani kompresor protoka 2200l/min koliki ventil da stavim na izlazu iz pjeskare
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Misliš diznu koju da staviš?
Maksimalno 6mm , čak je i to previše , 5 možda optilano ali to je malo za mjeskarenje , mali snop.
 

ctx80

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
76
ne mislim da velicinu ventila na izlazu iz boce kupio sam ventil od cola oce bit previse
deutz 2 cilindra je kompresor..ako neko ima zha prodat ulja koje ide u vijcane kompresore nek se javi
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nemože izlaz biti preveliki , sve zavisi od dizne.
Kažem ti iz iskustva , taj kompresor je mali za neko ozbiljnije pjeskarenje , sve ispod 3 kubika je malo.
Ja mislim da bez problema može i 46tica.
 

ctx80

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
76
hoćeš reć da ce ventil nikad nemoze bit velik ili da ce ovaj od cole bit previse?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Mi smo išli na col i radilo je , radili smo i sa 3/4 , a ako misliš da col stavljaš na pijesak onda je možda previše jer ga je teško malo otvoriti koliko ti treba pijesku.
Dole na mješaču nemože biti previše.
 

ctx80

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
76
dole na mjesac i mislim stavio sam dole za sad 3/4 al mogu uvijek promijenit
stavit hidraol u vijcani ili ne kolko je to pametno jer ovo ulje za to je dosta skupo
 

Patika

Novi član
Tu od
2 Pro 2013
Poruka
24
Pjeskara,samogradnja

Pozdrav
Krećem u gradnju pjeskare
Zanimaju me sugestije i prijedlozi znalaca,koji su to radili ili imaju neka iskustva s tim:icon_thumright:
Znam da za to treba vijčani kompresor,a posudu za pijesak bi sam napravio od starog bojlera.
Gdje povoljno naći kompresor i druge komponente.
Unaprijed hvala :icon_question::icon_question:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,756
Re: Pjeskara,samogradnja

Kakav te vijčani kompresor točno zanima od koliko kilovata, znam ti za jedan HAFI, samo je kompletan kompresor, ali ti nema spremnika, spremnik od 2 kubika je zadržan dalje u prvotnoj funkciji.
Elektromotor i automatika su bili nedavno stavljeni novi, za sve to ti postoje zapisi.
 

Patika

Novi član
Tu od
2 Pro 2013
Poruka
24
Pa koliko sam čitao i pitao kompresor mora bit 3-4 kubika,e sad koliko je to u kilovatima ne znam.
Pitam ovdje ko zna i ima neki pametan savjet koji funkcionira.
A koliko je taj tvoj kompresor i cijena,ako znas??? :)
 

Patika

Novi član
Tu od
2 Pro 2013
Poruka
24
A neka polu profi i da mogu nesto ozbiljnije pjeskarit neki manji kamion i tog tipa do poljoprivrednih priključaka i felgi .
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Sve ovisi koliko se ozbiljno time misliš bavit i koliko puno love uložit.

Najveci problem ako ideš na pjeskaru koja ce bit velikog kapaciteta ce bit ako ceš večinu vrema radit sitnije stvari kako to obično biva jer pred jakom mlazom je patnja držat neki manji predmet.
 

Patika

Novi član
Tu od
2 Pro 2013
Poruka
24
A cuj,posla ima,sad kako ce se to razvijat je tesko rec,oce li ili nece krenut,za sad bi trebalo.
A love bas neema za nešto ozbiljno jer koliko sam gledao to je dosta za sad dat,u početku.
Htio bi nesto za pocetak da mi se isplati i polako zaradi za neki ozbiljniji stroj.
Zato pitam i iskustva da znam na šta ciljat.
A i bit će svega za pjeskarit,teško se bazirat na samo određene stvari,pogotovo sad u početku .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Za diznu 6mm minimum je 2m3 , i to je mali ali ići će nekako.

Moja preporuka odmah uzmi ozbiljnu mašinu od 4-5 kubika sa diznom 8-10mm i deri. Mani se eksperimentisanja i igrarija.
 

Patika

Novi član
Tu od
2 Pro 2013
Poruka
24
A istina da je s nekim malim strojem to muka radit.
Bio sam kod gavana i gledao,al to je njegovo ozbiljno i vrijedi,ali i napravio posao .
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,756
Cijenu za sad ja ne znam, nije moj, trebao bi se raspitati; taj kompresor je radio u profi pogonu, nije to nekakva igračka. Morao bi pregledati i njegovu tehničku dokumentaciju, a za to treba uloviti slobodno vrijeme i sjetiti se između drugih obaveza. Sada stoji i čeka kupca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh