• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanja vezana za OPG

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Hoće li biti kakva predavanja u vezi toga za nas koji nemamo pojma o tome.Što je dopunska djelatnost?

Krivo sam napisao, mislio sam na dodatnu djelatnost. Ja sam zaposlen i imam opg, opg mi je dodatna djelatnost. A u opg-u mogu imat dopunsku djelatnost npr. usluzno malciranje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Mi koji imamo OPG malo veći od tih 3000€, a zaposleni smo? Ostaje sve kako je i bilo?
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
Svi sa vrijednosti OPG-a većom od 3000e će sada morati plaćat doprinose ( osim dopunske djelatnosti) i svake godine APPRRR-u podnosit izvješće koliki su bili prinosi po kulturama na OPG-u i prihodi od prodaje.
Znači ide se na gašenje svih malih opg-ova jer doprinosi će ubiti svaku isplativost....idiotizam. Kako za ugovor o djelu na bruto od 3001 EUR ne dobiješ godišnju obavezu doprinosa?

A Izvješće o prinosima je još jedan biser soc-komunizma. Koja je svrha toga? Slati će te papire u Brisel ili im treba razlog da zaposle još uhljeba koji će to čitati? Poticaj tak i tak nije za prinos....ili apprrr hoće glumiti poreznu? Gruntovnicu već glume...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gluposti oninizvode em glupibzakon je rascjepkao površine sami su na više vlasnika ti radiš to ne valja.
Sako malo nešto traže
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Zvao sam danas agenciju i rečeno mi samo da mi OPG spada u veliki6500e,rješenje će slati tokom iduće godine i to je to.Do sad si plaćam 600kn doprinose,a sad idem i na zaposlenje na pola radnog vremena.Za sve upite o porezu rečeno mi je da ne plaćam ništa,jer ne prelazi 85,000kn i naravno sve što sam pitao ništa mi niti nije konkretno rečeno.Kad sam pitao šta za mene znači što mi je OPG procijenjen na vrijednost iznad 3000e,rečeno mi je da ne znači ništa,osim što sam proglašen velikim OPG i da će slati rješenja.Eto pa ti sad reci.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Neće oni da reču poslat će oni porez i to ti je to sigurno
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Sad ga je....i. Kad smo otvarali OPG zbog jeb...og plavog dizela jer je loža bila 7 kuna a plavi 5 kuna nisam htio na sebe baš zato da me nebi dodatno oporezivali jer sam u radnom odnosu. Sad nakon toliko godina me dočeka sasvim nešta drugo. Baš traže svaki način da mali OPG-i nestanu i ostanu samo veliki igrači. Od sve ljubavi prema zemlji i strojevima ostat će mi samo da kroz koju godinu kroz prozor neke zgrade gledam kako neki stranac ore moju zemlju. 😡
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Neće oni da reču poslat će oni porez i to ti je to sigurno
Zbog tog sam i zvao i pokušao prikupiti više informacija,ali koga god dobio samo su rekli zovite ovog,pa onog i na kraju ništa nisam saznao.Znam toliko koliko pročitam na forumu ili vidim u nekom donešenim zakonu za kojeg kao laik trebam prevoditelja,jer sve one stavke me još više zbune.Zato ako netko od Vas zna više dobro bi došao svaki savjet.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam čuo šuška se isto ko i za ugovore i istina.
Navodno će i fiskalne kase uvest za prodaju na gospodarstvima i ostalo.
Pomalo oni nama deru kožu isto ko i nameti na prasce šta su uveli.
Zato i neznaju ništa
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Svakoga ce zvat iz apprrr i racunat vrijednost te ce objasnjavat sta i kako. Sve bi trebalo biti gotovo do 15.05.2020. dok ne zavrse prijave za poticaje.

Poanta je da si do sada npr. imao 10ha kukuruze, nijednu kokos, svinju ni kravu. Drzava ti je davala poticaj za tu povrsinu a ti nisi prijavljivao nikakve prinose ni prihode. Sada ce te pitat kud si sa kukuruzom.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
Hele pa to niti porezna ne radi a sada će apprrr utjerivati i pitati koliko si pobrao i gdje si prodao? Ma gluposti. Pa poticaj daje EU po svojim uredbama u kojima se nigdje ne spominje PRINOS i poticaj je potpora dohotku a ovi naši uhljebi samo izmišljaju neke balvane kako bi oni bili važni i kako bi imali posla nešto kontrolirati. Zato i jesmo u q. Neka mi netko pokaže članak gdje piše da ja nemogu ako mi se ne isplati kombajnirati uzeti malčer? Pa u kapitalizmu smo....
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Svaki dan izmišljaju nove namete za OPG. Sad je postala aktualna i obveza kemijske analize tla. Znači svaka potvrda i dozvola košta, konstantno izmišljanje nekih novih poreza, veterinari, žigovi, oglasni panoi, naknada za ovo i ono... Poticaje kao ne smanjuju ali rastu troškovi držanja OPG-a. Neprestano idu u smjeru samo da sebi i svojim uhljebima osiguraju plaće, a za gospodarstvo i njegov oporavak ne mare.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Hele pa to niti porezna ne radi a sada će apprrr utjerivati i pitati koliko si pobrao i gdje si prodao? Ma gluposti. Pa poticaj daje EU po svojim uredbama u kojima se nigdje ne spominje PRINOS i poticaj je potpora dohotku a ovi naši uhljebi samo izmišljaju neke balvane kako bi oni bili važni i kako bi imali posla nešto kontrolirati. Zato i jesmo u q. Neka mi netko pokaže članak gdje piše da ja nemogu ako mi se ne isplati kombajnirati uzeti malčer? Pa u kapitalizmu smo....

Tako je, poticaj je potpora dohodku ali nitko ne iskazuje dohodak. Ispada kako si ti rekao da svi svake godine izmalciraju kukuruzu ili ju bace u grabu.
Nece te apprrr kontrolirat, njima prijavljujes podatke a oni ako ce u nesto sumnjat ce slat ne znam jel rekla 5 ili 7 inspekcija, od porezne, poljoprivredne pa nadalje.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma slati će oni sad bi reko koliko ih ima niš ne rade samo leže i beru poticaj.
A zašto obavezna analiza zemlje radi čega
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Zbog tog sam i zvao i pokušao prikupiti više informacija,ali koga god dobio samo su rekli zovite ovog,pa onog i na kraju ništa nisam saznao.Znam toliko koliko pročitam na forumu ili vidim u nekom donešenim zakonu za kojeg kao laik trebam prevoditelja,jer sve one stavke me još više zbune.Zato ako netko od Vas zna više dobro bi došao svaki savjet.
Imam isti slučaj. Rekli su mi da se porezni zakoni nisu mjenjali, dakle ostaje isto ako se baviš samo poljoprivrednom proizvodnjom. Ako imaš dodatnu djelatnost, ulaźišu RPO i plaćaš veće doprinose.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Granica je 80.500kn a ne kako se spominje u topicu 85000kn... u to spada sve i poticaji i prodana roba na gospodarstvu.
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Auu po ovome budem smanjio proizvodnju i gotovo ko će njih začepit s porezom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Kolega postoji i pojam "paušalni godišnji dohodak" i on je u prvom razredu obračunava se u visini dohotka od 0- 85 tisuća kuna...
2018. Su u poreznoj govorili da će se granica pomaknuti sa 80500 na 85000kn,ali očito ništa od toga..da bi bio u toku moraš non stop pratiti poreznu i njihove novosti...uglavnom,ja sam paušalac i tromjesečno plaćam 500 tinjak kuna poreza..s obzirom da sam zaposlen u firmi,ukupni doprinosi za mirovonsko i zdravstveno od OPGa iznosi oko 3000kn godišnje i još oko 2000kn paušala godišnje..za 5000 kuna mirno spavam i ne brinem se da li će me tko za par godina "našiljiti" s kamatama,glavnicama i kojekakvim izdacima..
Onaj tko nije zaposlen ima malo drugačiju situaciju kao i onaj tko nije zaposlen i u pdvu je..
 

Najnoviji postovi

Na vrh