• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanja vezana za OPG

Chaky

Novi član
Tu od
24 Stu 2019
Poruka
8
Ovu vodis svaki dan sta prodas .. a ovdje ces nac godisnju evidenciju i te dvije vodis i drzis doma ak ti ko dode i to je to. (ovo je meni raceno za one koji nisu u sustavu poreza na dobit znaci 80 tisuca kuna i manje a za ove ostale neznam )Obavijest o elektroničkom podnošenju Evidencije o poljoprivrednoj proizvodnji i prodaji vlastitih poljoprivrednih proizvoda (OPG-a i SOPG-a) te Evidencije o pruženim uslugama na OPG-u putem AGRONET-a - Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju
Obavezno u Agronetu unijetu koliko ste proizveli u 2020 i koliko ste prodali to što ste proizveli. Rok je do 5 mjeseca u tekućoj godini za prethodnu godinu. To vam je sve propisano u pravilniku o upisu OPG-a iz 2018. godine.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Svi moraju analizu koja je parcela preko hektara.
Idu ta predavanja sad čiste gluposti.
Vidim da ko god je bio ne predavanjima da su ljuti.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Htio bih prebaciti opg sa oca na sebe, posto zemlja koju obradujem nije vlasnicki cista moram zadrzat oca kao clana a opg je otvoren prije2010. U sopg se spominje samo nositelj, znaci da bih izgubio povrsine koje nisu u vlasnistvu? Naravno moram i smanjiti vrijednost opg u mali.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Moral buš delati ugovor o zakupu s ocem i plaćati porez na najam.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Znaci bolja opcija zadrzati opg, zadrzati oca koji je u mirovini kao clana i onda nemam problema sa zemljom za prijavu poticaja?
 

Tinab1509

Novi član
Tu od
25 Velj 2021
Poruka
2
Pozz
Nova Sam pa me zanima dali netko zna što mi je sve potrebno za otvaranje OPG-a?
Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Znaci bolja opcija zadrzati opg, zadrzati oca koji je u mirovini kao clana i onda nemam problema sa zemljom za prijavu poticaja?
Ako možeš, svakak.
Ja nisam mogel, jer imamo premalo zemlje, pa sam "po sili zakona" moral izbaciti članove, majku i oca, koji su "većinski vlasnici" zemlje, te sad oni moraju plaćati porez na najam iste meni bez naknade.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Je li netko već ispunio i odnio Evidenciju o prodaji proizvoda mi malo pomogne ako može na pp?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
A došlo mi je kao da se do 15.5. mora predati, malo sam gledao, malo mi je dvosmisleno neke stvari, pa bi samo da me neko provede malo po tome da ne zeznem i da ispunim, da skinem brigu.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Danas bili u savjetodavnoj.
Pa neki novi cirkusi traže da se sve kupuje preko računa.
Od materijala i ostalog na r1.
Pa i strojevi da idu na opg.
Neznam što sad oni misle s time.
 

Najnoviji postovi

Na vrh