• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje

  • Temu pokrenuo marija123
  • Datum prvog posta
M

marija123

Guest
Imam njemačkog oštrodlakog ptičara,već 8 godina i promijenio je dosad 4 kaveza i u svakom kavezu po najmanje 3 kućice.
Kućice su naime,mijenjane jer ih on uništava.One su drvene,jer mu ih mi radimo i mi ih nalakiramo,ali zadnje tri nisu nalakirane jer me strah da kad ih već grize i uništava da se ne otruje.Može li se to uništavanje ikako spriječiti?
Možda ovo izgleda glupo,ali meni je to muka jer sada se bliži zima i hladno je,a njemu kućica bez jedne strane i on se smrzava,a u kući mi neće stati jer,ne podnosim živinu u kući.Nadam se da ćete me razumjeti i nemojte mi govoriti da napravim novu kućicu jer to nije nikakvo rješenje,ta će završiti kao i sve ostale.
:D Hvala unaprijed i pozdrav!

Molim moderatore ako je i ovo krivi podforum da se ne ljute 8)
 
H

Hrvach

Guest
Molim moderatore ako je i ovo krivi podforum da se ne ljute 8)

:finga::finga: Dobar je podforum!
Probaj mu namazati kućicu s ljutim feferonima ili onom tekućinom od feferona. Ako to ne pomaže onda treba malo žešći postupak...
 
M

marija123

Guest
dali smo več hrpu savjeta ..nestali su

moderatori su izbrisali temu jer je bila u krivom podforumu.a nisam vidjela,jb*a..znam da mi treba stvarno neki dobar savjet,užasno mi je gledati ga gdje se smrzaje,a bit će isto sa svakom novom kućom.

e to s feferonima sam pokušala i nije upalilo.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
morat češ Cezara pozvat da riješi problem...
šaptač psima, jel... :D

da nije psu premal kavez?
zbog nečeg je živčan, i iskali se na drvenariji...
 
M

marija123

Guest
morat češ Cezara pozvat da riješi problem...
šaptač psima, jel... :D

da nije psu premal kavez?
zbog nečeg je živčan, i iskali se na drvenariji...


njegov kavez je oko 3m širok,visok 2,5 m,a dug 2 m,mislim da je to dovoljno,a imam jednu kucu u zalihi,no ne isplati mi je se stavljat u kavez dok ne znam sto cu,jer znam kako ce zavrsiti,a seta se svaki dan,sit je,ima ciste vode non stop,cijepljen,ide u lov svaku nedjelju kada je lov,jel.. neznam razlog? cak se i pari svake godine po 1-2 puta,no prvo polozi ispit prirodjenih osobina,no to je ocev pas,to me ne zanima,samo zelim da mu nije hladno i ako moze savjet.hvala vam na dosadasnjim savjetima,svaki je i vise nego dobrodosao :heart:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ja sam ti napisao sto napraviti,nek ti modovi copy/paste moj odgovor:D
 
H

Hrvach

Guest
drmr, ako misliš na ovo s feferonom to je stara fora, ja sam to radil s cipelama i uvijek je upalilo. Nisam vidio kaj si pisal u prošloj temi pa sam možda napisao isto, nemoj zamjeriti...
Marija daj mi reci jel ima neke posebne povode kad grize kućicu, npr prije jela, poslije šetnje ili ju grize kad mu dođe?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ja sam prije imao zenku NJemackog kratkodlakog pticara tako da je to isto. Takodje je imala sklonost drobiti drvo, posto je prvobitan kavez imao neke drvene dijelove sve je to potamanila i konstantno je izlazila van, kasnije je dobila zeljezni kavez, cim smo je zatvorili odma je provalila onu armaturnu mrezu, sve u svemu divlji psi, a od kucice je totalno istrugala dno. Da spasis kucicu koliko toliko iznesi ju izvan kaveza, znaci da bude sa vanjske strane. A ako ju pojede i iznutra ubaci joj metalnu bacvu za kucicu pa neka onda nju grize. Ja sam svoju rijesio na vrijeme, tako da je kucica prezivjela :D
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Imam njemačkog oštrodlakog ptičara,već 8 godina i promijenio je dosad 4 kaveza i u svakom kavezu po najmanje 3 kućice.
Kućice su naime,mijenjane jer ih on uništava.One su drvene,jer mu ih mi radimo i mi ih nalakiramo,ali zadnje tri nisu nalakirane jer me strah da kad ih već grize i uništava da se ne otruje.Može li se to uništavanje ikako spriječiti?
Možda ovo izgleda glupo,ali meni je to muka jer sada se bliži zima i hladno je,a njemu kućica bez jedne strane i on se smrzava,a u kući mi neće stati jer,ne podnosim živinu u kući.Nadam se da ćete me razumjeti i nemojte mi govoriti da napravim novu kućicu jer to nije nikakvo rješenje,ta će završiti kao i sve ostale.
:D Hvala unaprijed i pozdrav!

Molim moderatore ako je i ovo krivi podforum da se ne ljute 8)
a mi smo imali 15 godin njemackog lovnok terijera i nijedne noci nije spaval u kucici vec je imal svoja određena mjesta stala(po ljestva se penjal u potkrovlje),sjenik,geraza. sada imamo nekakvog d..k jazavcara koji isto nema kucice vec kadi mu odgovara,pusti ga po dvoristu i vidi gdje ce najvise provodit vremena pa mu tu stavi boks i kucicu,
pas je pametna zivotinja i ona nece boravit na mjestu koje mu ne odgovara.
 
M

marija123

Guest
nahrani psa pa neće jesti kućicu :?

pas da nema 3 puta dnevno hrane,ujutro punu zdjelu kostiju,popodne kupovna suha i navecer opet kosti,nebi prezivio 8 ipol godina.molim da se pametnjakovici koji nemaju svoj zivot ne javljaju na moje teme,hvala :heart:

@ranko,stvarno je divlji pas.stalno premjesta kucicu,unistava kavez,sve zivo unistava!sve mu smeta! ubacit cu mu bacvu pa nek nju grize :finga:

@AGRIPLUS65 to ti nije losa ideja,probat cemo i to,cim bude ljepse vrijeme,kisa je ovih dana.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Napisao sam ti na prosloj temi.
Sazidaj mu kucicu sa starinskom ciglom. Tako je kod mene.
Stavis dobru podlogu,izolaciju i to je to.
Nemoj se bojat da je psima hladno.
Moji vec godinama vani preko noci budu i zivi i zdravi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
od kuda tebi tolike kosti ..ako jedete tolko mesa onda ovaj od jada jedu kuču ..dajte i njemu mesa .
 
M

marija123

Guest
od kuda tebi tolike kosti ..ako jedete tolko mesa onda ovaj od jada jedu kuču ..dajte i njemu mesa .

od kuda??pa valjda jer je nas dosta u kući i ostane od ručka prošli dan,a uzmemo i iz mesnice.a moj pas nije gladan i nije u redu da se tako postavljate,ako imate već svoje mišljenje,zadržite ga za se.

@drmr to mi je isto super,dogovorit ću se još sa mojima,pa ćemo vidit :) hvala
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
od kuda??pa valjda jer je nas dosta u kući i ostane od ručka prošli dan,a uzmemo i iz mesnice.a moj pas nije gladan i nije u redu da se tako postavljate,ako imate već svoje mišljenje,zadržite ga za se.

@drmr to mi je isto super,dogovorit ću se još sa mojima,pa ćemo vidit :) hvala

Ovako ti je sa psima, smanji mu i reduciraj obroke 1 ili najviše 2 dnevno izbaci ostatke od ručka ili večere jer je to psima preslano i preljuto. Najbolja prehrana je izbalansirana pseća hrana prikladna uzrastu i namjeni psa. Pas ti vjerovatno ima psihičkih poteškoća odnosno svoje frustracije iskaljuje na kućici. Konji iz dosade njišu glavom lijevo desno i tako unedogled. Psa redovito šetaj i pusti da se istrči ako se vraća na poziv ako ne sidi na bicikletu i neka trči uz tebe. Iako si mišljenja da činiš sve najbolje za svog psa prevelikom brigom za njega činiš mu samo loše. Prvenstveno tvoj je pas živo biće koje ima svoje potrebe. Može jedno pitanje: Dali je kastriran? jer ako nije za njegovo ponašanje djelomično su krivi i hormoni. Kućicu svakako uradi od čvrščeg materijala. Pozdrav.
 
M

marija123

Guest
Ovako ti je sa psima, smanji mu i reduciraj obroke 1 ili najviše 2 dnevno izbaci ostatke od ručka ili večere jer je to psima preslano i preljuto. Najbolja prehrana je izbalansirana pseća hrana prikladna uzrastu i namjeni psa. Pas ti vjerovatno ima psihičkih poteškoća odnosno svoje frustracije iskaljuje na kućici. Konji iz dosade njišu glavom lijevo desno i tako unedogled. Psa redovito šetaj i pusti da se istrči ako se vraća na poziv ako ne sidi na bicikletu i neka trči uz tebe. Iako si mišljenja da činiš sve najbolje za svog psa prevelikom brigom za njega činiš mu samo loše. Prvenstveno tvoj je pas živo biće koje ima svoje potrebe. Može jedno pitanje: Dali je kastriran? jer ako nije za njegovo ponašanje djelomično su krivi i hormoni. Kućicu svakako uradi od čvrščeg materijala. Pozdrav.

e hvala na prijedlogu,ali moj pas nije takav da bih ga ja kastrirala a i prestar je za to,njemu je 8 ipol godina i on je njemački oštrodlaki ptičar,kojeg uzgajivači uzimlju za rasplod u mog oca.on je vani svaki dan,osim kad je kiša jer mi tada ne pada na pamet izvoditi ga.smanjit ću mu obroke,na ujutro i na večer,ujutro ću mu dat malo kostiju a navečer zdjelicu kupovne hrane,vode naravno,uvijek ima.kućicu će dobiti od čvrstog materijala i hvala vam puno na savjetima,svima koji su mi ga uopće dali,a ove druge izbjegavam jer su suvišni na mojoj temi i dižu mi živce bespotrebno,iako znam da je to šala,ova tema nije namjenjena za to.a pošto vidim da sam suvišna na ovom forumu uopće,neću davati savjete nikomu,nego ću se jednostavno držati svojih tema.
 
S

staffmen

Guest
psa hranis kostima??
kak ce pas pojest kost, od npr rebara svinjskih ili neke vece kosti? to mu je vise zanimacija nego obrok, a i tebi vjerojatno samo dodatna briga oko pokupljanja tih kosti kasnije.
jel bi se ti najela kad bi imali naprimjer pileci paprikas a tebi samo kosti ostanu?
Makar vjerujem da ti pod kosti mislis opcenito odpadci od vase hrane.
Cuspajzi, kozice od mesa, masnoce itd....-Al to ti nije dobro:supris::axe:
kolko dnevo suhe hrane mu dajes? (u gramima) i koje suhe hrane?
kaj se samog grizenja tice to ces ga tesko oducit.
druga stvar je raznosenje cipela ili jeđenje lešina (govana i raznih glupost), to se lako rijesi.-ponekad se treba i postavit na psa makra ti ga bilo zao, al to je za nejgovo dobro.
makar mozda psu samo fali tjelesne aktivnosti i mozda ne zadovoljavate njegove svakodnevene potrebe.

nego ak je vec tak opsjednut, napravite mu limenu kucicu, a između slojeva lima metnite izolaciju, tipa stiropor (i to barem 5cm), -ili staklena vuna:idea:?!
makar po ljetu bi mu moglo bit prevruce. Samo ju nemojte ofarbat u neku tamnu boju.:madmana:
 
Na vrh