• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pa ova nema ni dozatore, a vjerovatno ni hidro markere.
Kod nas je doskoro nova sa kutijama za djubrivo bila 7 i nesto hiljada, neznam da cijena nije sta skocila, a kada se odbije podsticaj i pdv izadje jos kud i kamo jeftinije, tako da je ovih 6500e za polovnu svakako previse.

Evo ako neko hoce unikatan Steyr sa Fendovim motorom :icon_rofl:
Originalnom stanju i tako dalje :icon_axe:
Sta sve ovim svercerima nepadne na pamet :mur:
Na kraju za iole upucene ljudi ispadaju smjesni
Inace vec smo prije posjecivali ovoga covjeka, tada je Casea prodavao pod Steyra, jeste bio Case ove serije 94 sa Steyr dijelovima, ali ipak je Case CS94
Inace za pohvalu je to sto se malo usavrsio, sada nije ofarbao i gume dok je farbao feluge

http://www.njuskalo.hr/traktori/ste...dinstven-hr-reg-1-g-fendt-motor-oglas-8934444
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja imam CARARO sa svim dozatorima i odlična je sijačica,teška,dobro leži na zemlji i jako precizna,a nisu previše skupe.

E pa meni i treba sijačica za težu zemlju znači da ide dobro u zemlju kao stara oltova mehanička da zrno ode duboko. Mana ovih Gaspardo je što im kućice samo poskakuju na težoj zemlji i zrno ne može otići duboko to sam se uvjerio i ove godine kad sam posudio Gaspardo dvorednu. Inače ja imam prastaru oltovu mehaničku dvorednu i neprecizna je ,a i dosta je neprecizno bacati po brazdi umjetni sa rasipačom to je puno bolje kad sijačica baca sve u jednom. Ovako nešto ti imaš http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/pneumatsku-sijacicu-oglas-7941865? Zar nije bolje da ovi nagazni točkovi budu gumeni da bolje zatvore vlagu? Koliko je teška? Jel 4 reda? Koliko stane umjetnog u dozatore?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
E pa meni i treba sijačica za težu zemlju znači da ide dobro u zemlju kao stara oltova mehanička da zrno ode duboko. Mana ovih Gaspardo je što im kućice samo poskakuju na težoj zemlji i zrno ne može otići duboko to sam se uvjerio i ove godine kad sam posudio Gaspardo dvorednu. Inače ja imam prastaru oltovu mehaničku dvorednu i neprecizna je ,a i dosta je neprecizno bacati po brazdi umjetni sa rasipačom to je puno bolje kad sijačica baca sve u jednom. Ovako nešto ti imaš http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/pneumatsku-sijacicu-oglas-7941865? Zar nije bolje da ovi nagazni točkovi budu gumeni da bolje zatvore vlagu? Koliko je teška? Jel 4 reda? Koliko stane umjetnog u dozatore?
To je moja sijačica.Ja to tako kupim,radim sa strojevima i prodajem ih,kada prodam kupim drugi i tako u krug probavam svaki stroj po malo.Što se tiče kotača bolji bi bili gumeni ali i ovi su dobri.Teška je od prilike prazna 450 kila,a gnojiva ide u nju 250 kila.Kada ju pustiš na zemlju i kreneš sijati ne skaču baterije u zdrak kao na oltovoj,jel kod mene ima teške zemlje,tvrde,i zato je dobra takva teža sijačica.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ipak ima malkice farbe na gumama.nije dobro piktraku nanišanil hahahahaha

Znao sam da ce to neko reci da, da mu je ipak malo promaklo :icon_biggrin:
Ali zanemarivo u odnosu na prosli put :(wait):
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
To je moja sijačica.Ja to tako kupim,radim sa strojevima i prodajem ih,kada prodam kupim drugi i tako u krug probavam svaki stroj po malo.Što se tiče kotača bolji bi bili gumeni ali i ovi su dobri.Teška je od prilike prazna 450 kila,a gnojiva ide u nju 250 kila.Kada ju pustiš na zemlju i kreneš sijati ne skaču baterije u zdrak kao na oltovoj,jel kod mene ima teške zemlje,tvrde,i zato je dobra takva teža sijačica.
A veliš da je gaspardijova lagana a ima 690kg:mur:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
A kaj da ja za svojega napišem onda 10000 kn ???
 

Prilozi

  • Fotografija00401(1).jpg
    Fotografija00401(1).jpg
    24.1 KB · Pregleda: 192

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Jesu deflektori sa leoparda? Kako odraduju svoj dio posla?

Nisu s leoparda to je ručni rad , a rade istu funkciju kao i predplužnjaci . Zaoravao sam kukuruzovinu iza kombajna , znalo je biti kukuruzovine do grede pluga ali su sve pospremili pod zemlju .
 

Najnoviji postovi

Na vrh