• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ja sam prije jedno 6 godina kupio fahr km 22 za 100 eura.kao osovine od bubnjeva smotane.a kupio sam zato sta sam imo ispravnu i reko nek bude za dijelove,a nikakvi novci a komplet je kosa.tako sam u medu vremenu je rastavio, majstori su od obicnog matrijala napravili osovine i normalno da su se smotale.onda sam nabavio od elektomotora osovine i dao tokaru da napravi po orginalu i vozilo je bez problema.tko se oce zezat i malo kemijat moze se sve slazit za malo novaca uz trazenje po otpadu ili slicno....
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
AJD me prosvjetlite!!! :)
Evo vam oglas, pročitajte i komentirajte.
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva...osa-claas-corto-270f-neispravna-oglas-7819777
Koliko bi mogla koštati ta osovina i taj zupčanik ako kosilicu prodaje za 500€, odnosno dal se to njemu ne isplati slagati???

Tu sam kosu nasao jos lani u oglasu.bojim se da ima jos nesto strgano na njoj cim je nije kupio nitko od svercera.prodam ti ja svoju deutz farovku prednju za iste pare.isto je tak malo strgano.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Evo za iste novce kao i zetor. Mozda i manje ako u onu cijenu nije uracunat pdv ili hoce kes.
http://m.njuskalo.hr/traktori/trakor-john-deere-6120-premium-oglas-9833554


kaj vi stvarno mislite da su to realne cijene? pa nema ni broja na koji se moze nazvat,vec je bilo puno rasprave o tome! mučka!
a i na zetoru utovarivac vrijedi 4500-5000e.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Istina je da su cijene zetora van svake pameti i jedino to mi smeta kod njih..

Ja bi reko nikad Zetor! :)
Kolega, makar imam doma 3 imt-a, sva 3 bi mjenjal za nekog solidnog zetora (tu mislim na ovu seriju xx20, xx40).. A znas zasto? Bas zbog te njihove udobnosti, velike kabine, male buke unutra i tako dalje.. Jako patim na udobnost u traktorima i da mi bude cim ugodnije raditi s njim.. Cisto me je strah dok pomislim da moram sad 10 jutara izorati sa 539.. Drocanje, buka zima, kaj da ti govorim dalje.. Imam imt-e doma ali ne volim ih bas, uf..
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Kaj se tiče oranja , imam doma 558 - 79. god i duplo rađe idem orat s njim nego s tastovim zetorom 6211 - 90. god ( češka org kabina )
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
kaj vi stvarno mislite da su to realne cijene? pa nema ni broja na koji se moze nazvat,vec je bilo puno rasprave o tome! mučka!
a i na zetoru utovarivac vrijedi 4500-5000e.

Kako bilo taj mali jd ni ne vrijedi vise i naso bi se za te pare. Zetor bi sa svojom jednostavnoscu i nedostatkom opreme trebao biti jeftiniji. A pola po oglasima su nekakve muljaze. U svakom slucaju i ja bi si uzeo zetora da si zamjenim fergusona koji je na izdisaju ako vec ne bude za kakvog novog. A slaba je jako ponuda 40-50 ks novih.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tu sam kosu nasao jos lani u oglasu.bojim se da ima jos nesto strgano na njoj cim je nije kupio nitko od svercera.prodam ti ja svoju deutz farovku prednju za iste pare.isto je tak malo strgano.

Koji model DF, koji zahvat??
Kaj si strgal, kolega???:icon_mrgreen:

Kupil bi sad prek zime nekakvu kosilicu, komplet ju rasturil, složil pa nek kosi od prolječa, a imala bude kaj :)

Istina je da su cijene zetora van svake pameti i jedino to mi smeta kod njih..


Kolega, makar imam doma 3 imt-a, sva 3 bi mjenjal za nekog solidnog zetora (tu mislim na ovu seriju xx20, xx40).. A znas zasto? Bas zbog te njihove udobnosti, velike kabine, male buke unutra i tako dalje.. Jako patim na udobnost u traktorima i da mi bude cim ugodnije raditi s njim.. Cisto me je strah dok pomislim da moram sad 10 jutara izorati sa 539.. Drocanje, buka zima, kaj da ti govorim dalje.. Imam imt-e doma ali ne volim ih bas, uf..
A znaš kaj ti budem ja rekel!
FIAT i još ti novac ostane v žepu! :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Dok budem kupoval, fiat bude sigurno, ali velim, radije bi imal zetora nego imt-a.. Jedino one zetore sa mjenjacem do volana ne mogu izmisliti, ti su mi gorji od imt-a.. A reci ti zakaj tak jako ne volis zetora? :icon_smile:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne radi se o tome da ja baš sad nekaj istinski mrzim zetora.
Jednostavno ti je to, taj traktor meni ne odgovara, ne paše mi na ruku i nogu i to ti je to, neznam ja to objasniti, isto kak i torpedo :)
Znaš i sam da vozam Belčeve zetore i kao transportni traktor nema greške, ali dok treba u polje s njim zapeti, fala lepa da je neznam kak velika kabina, ali kad se iza ništ ne vidi kak su ju zglumpali to je katastrofa!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ja sam mislil da je Ivan meni postavil to pitanje ,pa sam skoro isto kaj i Šanana napisal od slova do slova . Udobnost zetorova da posel ne .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Mislite u poslu loš ili što se tiče preglednosti!? Ja recimo imam dva IMT-a i Zetora, ljubitelj sam IMT-a više nego Zetora, al na Zetoru 13 godina nismo dirnuli ništa, naravno redovita izmjena ulja i to održavanje, ali sve ostalo je njegovo, jedino mi kod njega smeta loše paljenje u zimi, al ima neku grešku koju nikako da odklonim, uvjek ću kad dođe zima i onda dođe proljeće pa nikako! Ima u blizini kod mene jedan Zetor između 12 000-15 000 r/s i traktor i dalje radi, a radio je po šumi i svakako, sad lagano vuče na generalku, a također motor nije pipnut
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Malo je to bezveze kaj bas nije pregledno iza iz kabine kod zetora.. Ali, uvijek dok nekaj radim z imt-om razmisljam si pa el nisu te kabine mogli nekak bolje zatvoriti i zadihtati, el nisu mogli sloziti mjenjaca da ne krci tak jako dok mjenjas itd.. Eto, da je kabina kod imt-a malo bolje zatvorena, da se lakse salta i da svaki ima servo volan vec bi to bio bolji traktor ohoho..
 

ivek32

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
23
Obadva imam doma 7211 i imt 560 tu su negdje sa snagom. Necu hvaliti ni 1 ni drugi jer sam fan JD-a. Dakle imt je jos moj stari kupio 1980 i neke a zetor 1991. Samo cu reci da se traktor imt nemoze sa nikim uspoređivati jer je preglednost između onih blatobrana buka taj bezvezan prijenos.... bez komentara sam dok se sjetim da nesto trebam sa njim mrak mi pada na oci. Zetor ko zetor problemi u zimu paljenje ali s obzirom da ga usporedjujem s imt-om luksuz.


(Ovo je moje mišljenje, iskreno nisam mislio nikog uvrijediti sa ovom porukom to je samo moj stav.)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne radi se o tome da ja baš sad nekaj istinski mrzim zetora.
Jednostavno ti je to, taj traktor meni ne odgovara, ne paše mi na ruku i nogu i to ti je to, neznam ja to objasniti, isto kak i torpedo :)
Znaš i sam da vozam Belčeve zetore i kao transportni traktor nema greške, ali dok treba u polje s njim zapeti, fala lepa da je neznam kak velika kabina, ali kad se iza ništ ne vidi kak su ju zglumpali to je katastrofa!

ti si vozil zetora sa starom kabinom,koja se nije izmijenila od 80-ih. nazad najvise smeta na onom donjem prozorcicu onaj dio pleha na kojem je rucica za podesavanje visine poluge,to je i meni smetalo,al se priucis. a tam od 1998 i Super serije zekani imaju nove kabine,pomaknute prema naprijed,sa skroz drugacijim izgledom i kam vecom preglednoscu. mjenjac sa strane,ravan pod, ma milina. kakav imt,kakav JD,kakve p..ke materine! :) :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Preglednost zetorove kabine,naše,slovenske ili češke je jako dobra al češka ima malo zatvoreniji zadnji kraj al opet je preglednost puno bolja od večih serija imt-a.
Jel tko razmišljal koliko košta samo kabina za zetora nova najjeftinija?
Koliko koštaju reduktori i 10+2 brzine getriba koja je trajna i kvalitetna?
Kvaliteta materijala serije do99 god.
I onda vam je zetor preskup.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
E da imam love odma bi ga zel jer ima oba dva adptera i ak je još uvijek u radu to bi značilo da je ispravan makar ljudi mogu svašta napisati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ti si vozil zetora sa starom kabinom,koja se nije izmijenila od 80-ih. nazad najvise smeta na onom donjem prozorcicu onaj dio pleha na kojem je rucica za podesavanje visine poluge,to je i meni smetalo,al se priucis. a tam od 1998 i Super serije zekani imaju nove kabine,pomaknute prema naprijed,sa skroz drugacijim izgledom i kam vecom preglednoscu. mjenjac sa strane,ravan pod, ma milina. kakav imt,kakav JD,kakve p..ke materine! :) :)

Vozil (radil) sam od 2511, 3511, 4712, 4718, 5011, 5211, 6011, 6211, 6911, 7245, 7745, 4320, 6320, 6340, 7340 i Proksimu 80 clasic (valjda sam sve nabrojil po sječanju), znači tu je puno razno raznih kabina i tek na proksimi je nekakva normalno pregledna kabina od iza. A samo da se zna, proksima clasic je najblaže rečeno krš od traktora, nevalja apsolutno nikaj, čovjek je bude prodaval staru par godina i kupuje stare fiat traktore, el vam treba kaj govoriti više, znači traktor puno radi i puno se kvari, pa da su mu djelovi nezanm kak jeftini nije to to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh