• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nisam bio sam uporan na telefonu ali nitko mi se nije javljao, ici cu sad jedan dan ponovno probat....

Mirek imaš u šoru dobar traktor,renola 155.54 94 godina sa klimom i drugom opremom,a traktor ti je sigurno dobar i ispravan,imaš ga na njuškalu kod kostelca u kutinici.Prednost ti je kod toga traktora što sigurno znaš da je ispravan jel ga možeš probati,probaš orati recimo,ako te zanima odi vidi ili da odem ja s tobom kod njega.Ne sada da ti ja falim taj traktor zato što ga i ja imam,nego stvarno je dobar.:tractor:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo moje mišljenje! Za mene apsolutno ne opravdava niti jedan model svoju prenapuhanu cjenu!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa dobro za 26000 € kakvoga bi kupil Fendta a ne zetora :icon_scratch:

Ja volim zetora ali nikada nebi tolike novce dao za njega,kupio bi kvalitetniji traktor,ali isto tako ako kupujem za male novce nikada nebi kupio imteja,a zetora uvijek.Imao sam par imteja i nikada više to zlo u dvorište nadam se neču dovesti,potrošači su a nisu vrijdni.560 nije mogao vuči jednoredni berač u mokrom,slab je,tuši se,a kada sam prekopćao na zetora 6211 nije bilo problema,grebe,kopa ali se ne guši i brao sam sa njime,a da ne spominjem druge poslove.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
AJD me prosvjetlite!!! :)
Evo vam oglas, pročitajte i komentirajte.
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva...osa-claas-corto-270f-neispravna-oglas-7819777
Koliko bi mogla koštati ta osovina i taj zupčanik ako kosilicu prodaje za 500€, odnosno dal se to njemu ne isplati slagati???

iz iskustva, za stariju bočnu roto kosu class samo remenica dođe cca 500 eur, jedna osovina sa konusnim zubčanikom gore iz prijenosa koje nemaš što vidit - staviš je u đep i nosiš, 800 eur...

edit: zaboravih napisat - ova osivina što sam rekao 800 eur je cijena u njemačkoj bez poreza. kod nas nije dobavljiva...
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa realno i 800 eura stane u džep! Ma preskupo je sve, a posebno tako djelovi od neke marke! Al takvi kvarovi su valjda rijetki pa moraju biti nabite cjene da mogu šta zaraditi jadni..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma ni sa ostalim NAVIKANIM markama nije ništa bolja situacija oko cijene dijelova,a zašto je toliki uvoz roto kosa iz zapadnog svijeta,znadu oni koliki im je vijek trajanja,:icon_hang::icon_hang:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ma ni sa ostalim NAVIKANIM markama nije ništa bolja situacija oko cijene dijelova,a zašto je toliki uvoz roto kosa iz zapadnog svijeta,znadu oni koliki im je vijek trajanja,:icon_hang::icon_hang:

vjerovao ili ne recimo na ovoj što smo mi rastavljali i još par njih koje sam vidio rastavljene sve komponente su ko nove osim ležajeva. svi ležajevi su razderani.
sad recimo da mi treba ja bi komotno kupil neku rabljenu zapadnjačku iz starije proizvodnje, komplet ju rastavil, promijenil sve ležajeve i deri. Čak i ova prednja u dijelovima mislim da bi je za ne velike pare uspil složit (sam napravim osovinu)..
 

Najnoviji postovi

Na vrh