• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Evo u gospodarskom listu nova krone presa i omotac u jednom preko 40000€.
A sta je nebi prali vodom. Nije na njoj elektronika od pc-a. Sve sto je bitno je u kucistu u traktoru. Vani su samo senzori i potenciometri sto imaju strojevi 30 godina stari pa sljaka.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
To ti odmah ravna i reže brazdu, korisna stvar, radiš dvije radnje u jednom, u teškoj zemlji mislim da nema neku veliku svrhu! Ovdje kod mene ima jedan na oltu 3 brazde tako nešto slično tome, samo poore i može odmah sijati.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma neke se hebe s takvim strojem, za 20.000€ biram kakvoga traktora hoću do 100 ks!!!!A ova jedan šugava balirka nemre koštati koliko i traktor koji ju goni!!!


Čuj da sam imalo mislio 2006-te god bila bi neka kombinacija... Jedan traktor sve radi... Imaš po oglasnicima brdo novijih balirki i sve se vrte oko 10-15 hiljada €, plus dobar omotač i evo ti cifre, a onda ti treba još jedan traktor za omatanje...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ma neke se hebe s takvim strojem, za 20.000€ biram kakvoga traktora hoću do 100 ks!!!!A ova jedan šugava balirka nemre koštati koliko i traktor koji ju goni!!!

Eh,kakve sad veze ima balirka s traktorom??..
Cijena je prihvatljiva za takav stroj,puno izgleda ali to se ne kupuje da bi se radilo par bala godisnje,nego da se čim prije otplati takav stroj..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ipak ta balirka ima siroki pickup,nozeve, strasan stroj koji u jednom danu napravi brdo posla,i vjerojatno kvalitetnije nego neke druge balirke.to je dosta bitno kad su vremenski uvjeti losi,i kad netko radi tisuce bala... druga je stvar sto je to za nase prilike preskup stroj...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo jedna zgodna priča od mog deda i mene :) :) ujedino i razlog zakaj sam napisal da se za 20.000€ kupi cjeli traktor, a ne neki priključak, u ovom slučaju ona balirka.

Gogo, pričam ja dedu za onaj tvoj dvobrazni okretač kaj prodaješ i govorim mu kak je takov tip pluga idealan za Same, znači da ide svuda i u svakakvim uvjetima i to s največom colažom i tak mu objašnjavam neke stvari i velim mu na kraju da je cena 4000€ i veli on meni na kraju ovak:
Pa kak jedan plug more koštati 4000€, kad za 4000€ kupim traktora, koji ima kotače, motor, getribu, hidraulik i sve ostalo i s kojim delam sve ostalo, a ja njemu pa reko taj plug ima 4 brazde, hidro cilindar, creva, svu opremu, crtala, predplužnjake i kotač i tako vršimo mi usporedbe i barem se dobro nasmijemo svi skupa :) :) :)

On je 70 god i preteško mu je dotumačiti neke stvari i nemre se on pomirit s tim kak traktorski priključci moru koštati više od traktora koji ih tjera :)
Kupil je čovjek 4 nova traktora i hrpetinu priključaka, ali veli da nikad niej bilo ovakvo ludo vreme u poljoprivredi kakvo je danas.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Mireek;992449 [url kaže:
http://www.njuskalo.hr/traktori/prodajem-traktor-mtz-82-oglas-3933829[/url]

Traktori su ok.Nakon dugo vremena su upalili od prve.Treba zamijeniti brtve i hladnjak.Ostalo je ispravno osim limarije..rad u sumi je nepredvidiv.Dijelovi u MAD.povoljni..cca 10k/kn za sve i traktor je nov.Cijena jednog je 14,4k/kn,spustena,zbog limarije.
(vlasnikov opis)
Molim komentare..narocito oko cijene popravka..
Kolege @savo i @muha ima li smisla takvo nesto popravljati?
Thx
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
uhh,dobar je! da sad nemam drugih planova,ja bih dao te novce. a i sati i odrzavanje bi se dali lako provjeriti posto imam puno rodbine i prijatelja u onom kraju...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Evo jedna zgodna priča od mog deda i mene :) :) ujedino i razlog zakaj sam napisal da se za 20.000€ kupi cjeli traktor, a ne neki priključak, u ovom slučaju ona balirka.

Gogo, pričam ja dedu za onaj tvoj dvobrazni okretač kaj prodaješ i govorim mu kak je takov tip pluga idealan za Same, znači da ide svuda i u svakakvim uvjetima i to s največom colažom i tak mu objašnjavam neke stvari i velim mu na kraju da je cena 4000€ i veli on meni na kraju ovak:
Pa kak jedan plug more koštati 4000€, kad za 4000€ kupim traktora, koji ima kotače, motor, getribu, hidraulik i sve ostalo i s kojim delam sve ostalo, a ja njemu pa reko taj plug ima 4 brazde, hidro cilindar, creva, svu opremu, crtala, predplužnjake i kotač i tako vršimo mi usporedbe i barem se dobro nasmijemo svi skupa :) :) :)

On je 70 god i preteško mu je dotumačiti neke stvari i nemre se on pomirit s tim kak traktorski priključci moru koštati više od traktora koji ih tjera :)
Kupil je čovjek 4 nova traktora i hrpetinu priključaka, ali veli da nikad niej bilo ovakvo ludo vreme u poljoprivredi kakvo je danas.

Zato ne treba slušati starije jel oni samo pričaju kako su oni nekada radili,tehnika je jako puno napredovala,drukčije se sad moraju neke stvari raditi ako hočeš prosperirati u poljoprivredi.Kada mene vide ti starci sa plugom okretačem kako orem sve na jednu stranu,bez kanalu,čude se glupostima,po njihovom bi tu trebao imati barem pet slogova,pa pneumatska sijačica nije tako dobrao kao mehanička koju su oni kupili novu,a kada vide moje usijeve i svoje opet se čude,pa kako da oni nemaju tako dobre usijeve a sve znaju,zato neki savijeti se mogu poslušati od njih ali iskustvo je naj bitnije u tom poslu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
I onda ideš kupiti neš od takvog čovjeka koji nabije cijenu zbog sentimentalne vrijednost duplo više nego kaj zapravo vrijedi, al šta je je, sijačica ili tak nešta staro 30 godina bolje očuvana neg nečija stara 5 god...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To je politika , prodaju ti jeftino traktor s kojim možeš jedino na pivu a onda te oderu za priklučke ..tako svi rade u svim granama gospodarstva .

vaš velečasni
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Kad sam tražio zetora, tražio sam baš ovakvog, ovaj je idealan, osim cijene, ne vredi tolko :( http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-3320-901-radnih-sati-oglas-10357655

Da prokomentiram...
Odličan primjerak, možda malo pošprican gdje gdje no sve u svemu stanje tvorničko!
Tih 900 r.s. kao i da nema...taman!
Nedostatak su mu izlazi hidraulike, no to je nekih 200 evra troška i to je to!
Nadam se da i gornja poteznica ide s njim...

Za ovo bi istog časa bih dao 9500 evra i vozim ga doma...
Model je odličan, s time da bi dobio zadnje uske gume za međurednu i to je to!

Kompletirao bih si Zetor ergelu svi na isti kalup, a opet drugačiji...i naravno svi ispod 2000 r.s.
Za obradu do 40 ha površina u ratarsko-stočarskom poslovanju bi odradili sve na vrijeme i bezprijekorno...

Moje mišljenje :)
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ali mora se priznati da skladno djeluje, daleko ljepši i "puniji" nego klasični
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
kako god da su se pokazali po meni je to mali stroj a puno love.10 godina sjediš u hladu a ja odradim posao:cool2:
 

Najnoviji postovi

Na vrh