• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@zetorproksima...
ovakvu Nodetku smo imali prije 8-9 godina i strašno je glomazna i preteška, dobra je, ali pretjerali su stvarno!
IMT 560 stara linija s hidrovolanom nije ju mogao nositi, pogotovo u brijegu, još kad su bile pune kutije to je bilo da popizdiš! Zatim ju je nosio drugi ujak sa TD 75 bez prednje vuče i onda je bilo malo bolje, no uglavnom prodana je nakon 2 sezone.

Kaj se tiće ove Gaspardo. Da imam novce istog bi trena otišao pu nju! To je stroj bez zamjerke!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Što mislite o ovim sijačicama koja je bolja?? Moj izbor bi bio Gaspardo.... Jel zna netko koliko je ona teška kad je puna gnojiva i sjemena?? Ja mislim da bi mi Zetor 6245 to morao nositi po brdima bez problema.

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sijacica-kukuruz-nodet-kuhn-4-reda-oglas-10541818

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sijacica-gaspardo-kukuruz-oglas-10554583

morao bi zeko nositi gasparda. pogotovo ako mu das koji uteg naprijed. kolega je s takvom radio 1 ili 2 sezone sa 560 starom linijom bez kabine ali s par utega naprijed. s tim da je sijao 100tinjak kj.

ta s oglasa je 2000. godina. dodaj koju kunu gore na tu cijenu i ja ti prodam 2004. godinu :icon_wink:
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
6245 mora nosit bez muke jer je5245 bez ijednog utega radio s njom u gadnom brdu.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Ovome se izgleda ne isplati uzgoj lješnjka jer već prodaje skroz novi traktor, znam po tome kaj je bil u poljoprivrednoj emisiji!

nije problem isplativost lješnjaka nego je traktor preslab. I mi imamo lješnjake pa smo išli pogledati kod njih postrojenje koje su nabavili preko IPARD-a
Traktor je preslab zbog brega...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ne s ovim radi traktor 90ks, kak onda sama balirka, ovaj stroj je samo teži jer ima i omotač još, a sama balirka je ista ko i svaka takvog modela bez omotača. Kod mene ti radi NH sa Taarupom, bez problema, Agroplus 100 sa DF kombinacijom je radio...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
morao bi zeko nositi gasparda. pogotovo ako mu das koji uteg naprijed. kolega je s takvom radio 1 ili 2 sezone sa 560 starom linijom bez kabine ali s par utega naprijed. s tim da je sijao 100tinjak kj.

ta s oglasa je 2000. godina. dodaj koju kunu gore na tu cijenu i ja ti prodam 2004. godinu :icon_wink:

Ti svoju prodaješ ili? Inače ovo mi je malo preskupo, ali najbolje bi bilo uzeti Gaspardo jer su one po meni najbolje sijačice, a čak i da kupim pneumatsku Olt sa dozatorima mislim da bi trebala biti ok za moje potrebe oko 20kj. godišnje. Evo još jedne jako dobre, ali za mene preskupe http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/prodajem-sijacicu-kukuruz-gaspardo-oglas-10666141.
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Zasto bi oltova bila ok samo za samo 20 kj godisnje. Znam ljude koji siju 500-600 jutara godisnje i kupili su nove oltove a imali su i za duplo zvucnije.
Lokalna zadruga koja sije 2000 kj godisnje okopavina sve radi sa oltovim.
Mi smo nasu kupili prije 6-7 godina od covjeka par mjeseci staru a posijala 10ak jutara s kutijama za gnojivo za 25000 kn. Od onda do sad saraf nismo promjenili a sije precizno kao i prvi dan.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
283
i ja sam u potrazi za "boljom" sijaćicom, da mogu sijat par godina bez šarafanju u sred sezone. sijem do 30 rali tak da mi je velka investicija ali ovo s mehaničkom više nejde.
te olt-ove su većinom stare ponovo pofarbane i prodaju se pod nove.
bilo ih je par ostalih tokom godine za ok cijenu i u ok stanju al su brzo pobjegle..
trenutno si gledam onu prvu gaspardicu ili ovu http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/neumatska-sijacica-backer-oglas-8109837
ta ima i kompjutor ali ga ne navodno pogazil s traktorom i bude ga popravil brzo.. kakve su te beckerice? nema ju niko u okolici da ju mogu pogledat. izgleda mi uredno iz 2006 je god, uvezena prosle godine.. ja bi rađe onu gaspardicu a stari napada za za beckera. velika je cijena a opet se može na sve naletit
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Zasto bi oltova bila ok samo za samo 20 kj godisnje. Znam ljude koji siju 500-600 jutara godisnje i kupili su nove oltove a imali su i za duplo zvucnije.
Lokalna zadruga koja sije 2000 kj godisnje okopavina sve radi sa oltovim.
Mi smo nasu kupili prije 6-7 godina od covjeka par mjeseci staru a posijala 10ak jutara s kutijama za gnojivo za 25000 kn. Od onda do sad saraf nismo promjenili a sije precizno kao i prvi dan.

Pa samo kad bi se našla dobra polovna za 20000-25000 kn ja bih je uzeo bez razmišljanja jer dijelovi se jako lako nabave ako nešto ode. Recimo ova je jako dobra http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sijacica-kukuruz-oglas-10550409, a previše traži za nju jer manje više toliko dođe nova
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
283
Na vrh