• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
A s kojim traktorom bi to radio ?
Meni se čini jako očuvana ,iako ja nemam rotodrljaču niti sam imo prilike radit s njom,tak da neznam ali ako mu se sviđa ,ne vidim razlog da ju ne kupi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
to je netko samo s kistom ofarbao,neka slabasna getribica,a 12 baterija... nije bas nesto,za te novce...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Susjed ima imt-ov plug 2x14 i vuče ga sa zetorom 6340,jednom sam ga gledao u oranju,poslije kombajna i znalo mu se par puta zaštopat,al nije to strašno 5 puta na 2 jutra je zanemarivo.
Kupi si ti 3x12 ili još bolje štelajući neki 3 brazde i nemaš brige.Nabaviš si napred utege na proximu i samo gas.Jedino ako oreš duboko 35-40cm ali to je po meni trganje strojeva i veča potrošnja goriva bzvz tak duboko orat.

Ne orem toliko duboko, orem negdje dubine kao i ti možda malo dublje. Ako bih uzimao 3 brazde onda bih uzeo novog Olta, a trenutačno ništa od toga jedino mi možda uzeo ovako nešto za oranje na jesen.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel se stopa tebi takav plug ikad??

Hoće se zaštopati ako crtala nisu dobro poštelana, ali to mora biti jako puno mase (kukuruzovine) koja se zaorava.
Taj plug mora imati dobre deflektore i crtala da bi lijepo zaoravao!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Hoće se zaštopati ako crtala nisu dobro poštelana, ali to mora biti jako puno mase (kukuruzovine) koja se zaorava.
Taj plug mora imati dobre deflektore i crtala da bi lijepo zaoravao!

Pa razmišljam da si uzmem tako nešto jer vidio si kako moj Olt posavac ore gdje ima puno mase jednostavno se štopa i ostaje puno mase vani. Ne znam koliko je moj visok, ali mislim da bi sa ovakvim plugom puno ljepše orao, a Olt bi išao za 6245 i budem malčirao kukuruzovinu obavezno ove jeseni jer se puno ljepše i brže ore samo moram kupiti kardan jer sa 6245 i malčerom 2.20 ne ide brže od 2 spore.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
to je netko samo s kistom ofarbao,neka slabasna getribica,a 12 baterija... nije bas nesto,za te novce...
Gogo zakaj slaba getriga ? Radil sam sa više tipova rd nisam vidio potrganu getribu za moju zemlju najbolja rd sa šiljcima koji stoje u koso (po meni lely najbolja ) jedino na jednom gaspardu pukla osovina na getribi tj osovina od baterije potrošio sam dvoje šiljke i rd još radi bez greške oko 20god .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Kolko vidim po tablici,taj je iz francuske,,,a svi znamo kakvi su tamo strojevi
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Takvu identičnu sam ja imao,dasku ima za ravnanje,na getribi rućica sa dve brzine,bočni limovi,te pare definitivno vrijedi,i lagana je za nositi,kupuj i uživaj u radu sa njom,jedan trag na brazdu i iza pripremljeno za sijetvu.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Sve ti to zavisi od zemlje kakvu imaš, ako je ilovača zaboravi 60 konja i 2,5 metara rotodrljaču. I u normalnoj ti je knap. Druga stvar, koliko ti je težak traktor koji će ju nositi. Težina stroja ti je oko 700 kila, znači da trebaš dobre utege naprijed. Treće, naj bolje ti je isprobati stroj da li jedno s drugim ide, prije nebudeš znao. Važan detalj ti je i stanje poljskih puteva u tvom kraju, a to budeš vidio i sam kad budeš išao sa rotodrljačom po njima.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Planirao sam kupit frezu od 2m i vidim da nema nijedna dobra ispod 10000kn,a vidim da ima dobrih RD za 1000€ i čitam na forumu da je RD bolja od freze,a u mom kraju nema skoro niko rd da je vidim u radu.Što se tiče zemlje mislim da je srednje teška jer npr traktor od 75 ks vuče plug 3*14 .I da je ona rd sa prošle što sam stavio u krugu od 10-15km od mene vjerojatno bi je kupio.
 
Posljednje uređivanje:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kaj velite za ovoga?
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-fiat-oglas-11230310
Izgleda solidan traktor, mada cini mi se da nema nista od opreme, tipa reverzer, brza getriba i tako to, nema cak ni radna svjetla, ni euro kopcanje..
Da ga pusti jos za 1000 eur mislim da bi to bila dobra trgovina..

ovisi u kakvom je stanju mašina i getriba, al ako je to relativno dobro, cijena mu je realna, samo su ti utezi i gume koje ima (koje su u jako dobrom stanju) vrijedne 3 soma eura

ako pogledaš ostale fiate malo, teško da ga bu čovjek dal ispod 10.000 €
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Mf 158 kupuj tu roto drljaču i preporoditi češ se u pripremi zemlje.U slučaju da ti se ne sviđa uvijek češ te novce dobiti za nju.Ja prpremam sada za kukuruz sa RD i samo jedan trag i iza mene je spremno za sijetvu,nema gubljenja vremena,a priprema vrhunski odrađena,vlaga sačuvana,nema boljeg stroja za to.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Osobno imam rotodrljaču Maschio od 2,5 metra, ali za sjetvu kukuruza dajem prednost sjetvospremaču. U pitanju je samo vrijeme pripreme, uvjerio sam se da mi je prijatelj sa sjetvospremačem puno brži u pripremi od mene, radili smo istu veličinu parcela jednu do druge. Obje parcele su imale zatvorenu zimsku brazdu tako da je on odmah udario po gasu, dok sam ja išao laganini, 4,5 km/sat.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vergas zašto nepoteraš malo tu rotodrljaču??? Nemoraš ti pustit 20cm rotodrljaču u zemlju,daš ju pliće recimo 10-15cm i ideš 1 brzinu brže. Ja idem sad za kukuruz 8km/h.
Dok ti ideš jednim prohodom,sa sjetvospremačem se mora ić po dva puta neko mora i tanjurat. Zato rotodrljača je daleko brža u pripremi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh