• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Znači pošto sada znamo kako je traktor ford nastao,tko su mu mama i tata,pa tome se može rači da je kvalitetan traktor.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ja imam kompakta s perkins motorom, super je za moje potrebe, nemam ja nikaj protiv Vw benzinskih motora, al mislim da to previše troši, i benzin je skup, za razliku od plavog dizela. No možda ti kombajni s benzinskim motorom nisu toliko radili pa su zbog toga manje potrošeni..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
dobro, to stoji, samo ne bih radio usluge. možda u heljdi, ali to je još daleko. volio bih i ja da je perkins, mada nije problem ni ubacit s tamića motor. pričao sam s čovjekom, kaže da je motor ubačen prije dvije godine, da je kombajn ispravan, poluosovine nemaju lufta, ima i štelajuća sita, remenje dosta dobro... cijena je fix, a meni bi bilo još na tu cifru barem 2000 kn prijevoza u jednom smjeru, pa sad nisam baš siguran.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Koji to kombajn opisuješ, Claas ili Fahr? Sigurno bi bilo dobro ubaciti diesel motor, al ne znam kak je s brojem okretaja, kombajni 95% vremena rade pun gas, ako benzinac ima 4000 okr/min a diesel 2300, treba nekak tu razliku nadoknaditi, još nije tak u brzini kretanja, koliko je bitno za rad vršilice..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
claas, on mi se više sviđa. a i mlađi je 10 godina. da ne pričamo koliko bolje izgleda :D: inače ne preferiram direktnu kupovinu, osim ako je u pitanju kupovina na kile, pa mi je jedino problem što je daleko. inače ne bi puno razmišljao, uzeo bi claasa.
motor od tamića je 85 ks, pa ne bi trebao biti problem ubaciti reduktor, samo ne bih ni ubacivao ništa dok ovaj radi kako treba. na starim columbusima i europama je ili vw ili perkins.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je dobar motor malo farbe kita i ko novi pogotovo ako ima papire :icon_thumright:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Taj class je odličan stroj, ima susjed takovog, nijedan novijji kombajn se nemože mjeriti s njim u čistoći zrna. Njegov je dizelaš. Ima i dominatora 86, al ni blizu dobro ne čisti ko compact, meni uvijek s tim malim žanje. Dok kupio dominatora htio je prodati compacta 3500,00 eura ga cijenio al nije mu nitko to htio datpa odustao od proadje, a stroj u boljem stanju od ovog so oglasa, on si još i polukabinu na njega ugradio.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
claas, on mi se više sviđa. a i mlađi je 10 godina. da ne pričamo koliko bolje izgleda :D: inače ne preferiram direktnu kupovinu, osim ako je u pitanju kupovina na kile, pa mi je jedino problem što je daleko. inače ne bi puno razmišljao, uzeo bi claasa.
motor od tamića je 85 ks, pa ne bi trebao biti problem ubaciti reduktor, samo ne bih ni ubacivao ništa dok ovaj radi kako treba. na starim columbusima i europama je ili vw ili perkins.

Dali si gledao Europu?? Šogor ima na prodaju kombajn,motor je 4 cil. 75ks, bunker je 700-800kg,kosa je 220cm,hidraulični volan
P1050218.jpg
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Koliko vrijedi ovakva prikolica sve je ispravno ima dvije nove gume druge dvije su polovne ima feder plate.Ja bi je koristio u poljoprivredne svrhe



 

Najnoviji postovi

Na vrh