• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ima ga naš forumaš Zombi,kolega iz susjednog sela. Traktor je zvijer 70ks kosi,prekreće,zgrče sa duplim zgrtačem,šprica 800l. vuče prikolice,samo šta baš nije za teške poslove dosta je lagan.Mala zvujer ide 50km/h za traksport dušu dao.

Da na te poslove sam i mislil pod sve,ima jedan covjek hurlija tog tipa,traktor leti po cesti,okretan je,za potrosnju neznam,sa njim kosi,sije,sakuplja sijeno,transportira ma nema tog posla za kojeg on nije namijenjen.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zakaj vas dosta tu na forumu pati za takvim fiatom? kaj je na njemu tak posebno da ga skoro svako hoče imati?

Zato kaj djelovi nisu nikaj skuplji nego za Zetora, a Fiat je bar 2 klase bolji traktor od zetora. Motor, mjenjač i mehanika opčenito!
Kvaliteta izrade neupitna, robustan i izdržljiv, udoban za rad!
I kaj je najbolje, sve je čista mehanika i to odlična mehanika.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
evo, nije njuškalo, ali je otpad. po koliko se isplati ovo uzeti? nije trulo, samo tako izgleda, a mnogih bi se muka spasio da to uzmem. samo bi cijevi i spirale uzeo, imam od nekog raspača koš, ostalo bi skrojio, motor ubacio i bog te veselio. bio bi glavni u ulici s time :D:
 

Prilozi

  • 20141016_113622.jpg
    20141016_113622.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 175

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Zakaj vas dosta tu na forumu pati za takvim fiatom? kaj je na njemu tak posebno da ga skoro svako hoče imati?

Imam takav traktor godinu i po i mogu reci da je zverka isto ima jedan dečko u susjednom selu fiata, hurlimana i renola ova dva su ljepša i mlađa al on najviše vremena provodi u fiatu, radi puno zemlje plus usluge kaže da je to traktor a ovi su šminka ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ima ga naš forumaš Zombi,kolega iz susjednog sela. Traktor je zvijer 70ks kosi,prekreće,zgrče sa duplim zgrtačem,šprica 800l. vuče prikolice,samo šta baš nije za teške poslove dosta je lagan.Mala zvujer ide 50km/h za traksport dušu dao.
Pa nije baš tak. Imam tome sličnoga (crvenoga, zračno hlađenoga) 12 let...ide 40...41 po GPS-u, tsk da o 50 nema ni govora.
I pri toj brzini ga nemreš kontorlirati pri punom gasu, jer mu je predirektan volan a i skače ko koza jer je prekratak.

Čudi me da more to sve delati, jer je jako lagan, pa ga i obična roto kosa diže.
Brži je, ali ga svaki Universal 550 ili 640 otpelja...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Zato kaj djelovi nisu nikaj skuplji nego za Zetora, a Fiat je bar 2 klase bolji traktor od zetora. Motor, mjenjač i mehanika opčenito!
Kvaliteta izrade neupitna, robustan i izdržljiv, udoban za rad!
I kaj je najbolje, sve je čista mehanika i to odlična mehanika.

Plus kaj je serija 90 vjerojatno najbolja ikad izrađena, plus kaj troši manje zetora... Nisam vjeroval dok nisam probal Fiata...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ZJ griješiš ovoga o kojem ja pričam skuter koji ide 50km/h nemože da dostić i traktor što ide brže manje skače dokazano jer ti rupu samo preleti a kad ideš polako onda u nju mora prvo zač pa izač iz nje.Pito sam gazdu kolko ide veli ide 50 i sam mi pričo za skutera jer se utrkivo sa njim sa svojim skuterom.Kaže da do 2200ok ide nekih 35-40 a poslije 2400ok ide do pedeset, sad neznam dali je reko da ide do 2600 ili čak do 2800ok.
Svjedok sam da radi puno poslova,rotokosu preko 2m nosi diskastu,špricu 800l,rasipač neki velki isto sigurno 800kg,je da ima napred 100-200kg utega od zetora ali svejedno mali je zvrk.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Plus kaj je serija 90 vjerojatno najbolja ikad izrađena, plus kaj troši manje zetora... Nisam vjeroval dok nisam probal Fiata...

zanimljivo mi je kak se svi vlasnici traktora (nebitno koje marke) kunu u malu potrosnju. neki cak i vade naftu iz rezervoara umjesto da nadolijevaju. a te price se mogu objesiti macku o rep... prava istina je drugacija. potrosnja je relativna stvar,i dva ista traktora u istom poslu mogu potrositi razlicitu kolicinu goriva. sve je dobro dok traktor sluzi za hobi...ja sve zetore mogu natjerati da popiju ko buldožer,i da isti posao naprave s 2 put manje goriva.

Dado- ima moj kolega novog agrotrona koji ide 50kmh, s ogibljenom osovinom i svim cudima tehnologije,ali kaze da je to neiskoristiva brzina,i da se opasno tako vozit,pogotovo ako je iza neki prikljucak ili prikolica. sve to šljaka na ravnom asvaltu,ali ceste su loše, i tesko je traktora kontrolirat pri toj brzini...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Gogo, ovo sa gorivom si u pravu..
A ovo kaj govore ljudi koji se bave uslugama branja kukuruza, zetve zita, da su to preveliki troskovi za gorivo i dok izracunaju amortizaciju i svoj rad da je to nikakva zarada, nek isto objese macku o rep..
Ja pobral neki dan 2 rali sa 17 litara plavca i tu sam potrosil 100 kn za gorivo, dok bi za tu uslugu lokalnom kombajneru platio 1000 kn.. Ej, pa kako tu nema zarade..
Jednom je netko rekao da su kombajn i berac strojevi koji prave novac i to je potpuno tocno, jedino je sad doslo to da vise nitko nista ne radi, a ovi koji jos zasad rade imaju vecinom svoje strojeve, pa nema bas posla za ove koji obavljaju usluge..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
cuj,zarade ima,ali onda se desi kvar na stroju,i opet veliki dio sezonske zarde potrosis. Imam kolegu koji se bavi samo uslugama,ima 5 kombanja,i dva traktora sa svom mehanizacijom. Otisla getriba na df-u,popravak 90 000kn,i sad sva zarada od branja kukuruza ide za to...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
zanimljivo mi je kak se svi vlasnici traktora (nebitno koje marke) kunu u malu potrosnju. neki cak i vade naftu iz rezervoara umjesto da nadolijevaju. a te price se mogu objesiti macku o rep... prava istina je drugacija. potrosnja je relativna stvar,i dva ista traktora u istom poslu mogu potrositi razlicitu kolicinu goriva. sve je dobro dok traktor sluzi za hobi...ja sve zetore mogu natjerati da popiju ko buldožer,i da isti posao naprave s 2 put manje goriva.

Dado- ima moj kolega novog agrotrona koji ide 50kmh, s ogibljenom osovinom i svim cudima tehnologije,ali kaze da je to neiskoristiva brzina,i da se opasno tako vozit,pogotovo ako je iza neki prikljucak ili prikolica. sve to šljaka na ravnom asvaltu,ali ceste su loše, i tesko je traktora kontrolirat pri toj brzini...

Taj traktor je jako brz 45 ide sigurno za 50 neznam,ali znam da kad ga vidim po cesti milina za oci i usi.I slazem se za brzinu,to je neiskoristivo,ajde ak se vozis po glavnoj cesti puno onda je ok.Ali za po selu i ovim puteljcima i 40km/h je previse a i opasno,pa vidite i sami kaj to je kad ides 40,a i kaj se s traktorom dogada jos ako si s teretom ili losijom prikolicom..., tak da brzina od 50 bez prednje amortizirane osovine bas i nije bajna:icon_e_sad:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
cak i s ogibljenom osovinom je rizik... kad je na traktoru valjak od 600kg s prednje strane,a iza 3 metra širok rotosem, to se njiše kao ludo,jedno na autoputu se mozes vozit 50km/h...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koda se s brzim traktorom nemože polako vozit!!!

A brza getriba je tu kad zatreba!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Neznam za 90, ali JCB ide sigurno 70.
E sad znam da Fendt ide 55 i pitao sam bratića koji vozi Fendta 412 i 716
kako je to i kaže đabe 55, kad skače već na 38 da se nemožeš vozit, a sa punim prikolicama
nejde više 45 i nemože više navuć, a i dalje skače.
 
Na vrh