• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
kad se raspodjeli ta snaga na te sve pogone, koliko to izađe po kotaču? 60% zadnji, 40% prednji? mislim da je to nepotrebno za tako mali traktor...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
od prednjeg diferencijala do tla ima malo više od 15 cm, šta će njemu prednja vuča a cijenu neću komentirati jer izgleda da se čovjek najeo ludih gljiva ali opet je moguće da se to i proda jer čudan smo mi narod
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Zabadava meni i osovina i kotači i reduktor kad mi je motor u k.... :(rofl):
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@tino, nemoguće :icon_fU: ako je istina da imaju sad te akcije za kupovinu traktora za mlade poljoprivrednike i ako ideš u srednju poljoprivrednu, probaj pogledati nešto novo, koliko sam čuo, imaju hebačke popuste...

je, 15 cm od diferencijala, ali diferncijal je na desnoj strani, pa kad uđe u brazdu, može sigurno 18 cm orat
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
itp ne računa se to tak nego ovak ako ima do diferencijala 15 cm na ravnom onda more orat 35 cm :eek::
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
@tino, nemoguće :icon_fU: ako je istina da imaju sad te akcije za kupovinu traktora za mlade poljoprivrednike i ako ideš u srednju poljoprivrednu, probaj pogledati nešto novo, koliko sam čuo, imaju hebačke popuste...

je, 15 cm od diferencijala, ali diferncijal je na desnoj strani, pa kad uđe u brazdu, može sigurno 18 cm orat

Za koje traktore je popust i koliki?:icon_eyes:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
jbg, tino, prekvalifikacija. a ti nino bi se sam trebao raspitati, neću ja skroz slat mailove i vršljat po netu :D: ako sretnem nekoga od ovih mladih, nadobudnih, pitat ću ih. spominjali su mi da je netko kupio new hollanda preko toga. ja sam mislio da je ruralni razvoj u pitanju, ali to još nije krenulo, a kakva je situacija, ni neće uskoro. treba pratiti sve te natječaje i davanja, ima tu love, samo treba biti uporan.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Itp, nije diferencijal na desnoj strani nego na lijevoj..
A i ta prednja vuca bi vise puta pomogla tome traktoru da je ima, nije ona bas skroz beskorisna..
Npr za branje kukuruza, meni se par puta dogodilo da moram urikverc, ali ni mrdnuti, a da je bila prednja mislim da bi islo..
Dobro, vi svi mislite da je 539 traktor za okretanje sijena i za ici u ducan po kruh, pa mu nije potrebna prednja vuca, ali on kod mene radi poslove od najtezih do najlaksih i treba ga prilagodavati da sto lakse obavi pojedini posao..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Premali su to kotači da bi bili od velike koristi. Na balavom bi još i pomogli, no u blatu malo.
No svakak to izgleda napravljeno bolje nego originalni 539 DV. U najmanju ruku sigurno bolje koči (dok je prednji pogon uključen).
Svaka pohvala meštru koji ga je složil.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ivane, ja sam zahebavao i za dubinu oranja, a ovo sa stranom je brzina u tipkanja... Nisam to htio reći. Stvar je u snagi traktora u odnosu na konstrukciju. Koliko dobiješ ks na zadnje kotače kad se snaga raspodijeli? Npr, tv 730 ima malo manje konja i s prednjom vučom funkcionira odlično, ali veličina kotača, konstrukcija i koncept traktora su sasvim drugačiji. O izgledu i kvaliteti radova ne bih, na izgled, fakat izgleda odlično, ali konačni efekt u radu je upitan. I koliko se sjećam, taj traktor je već neko vrijeme na prodaju, samo što ga nije bilo par mjeseci u oglasima ili ja nisam gledao tu županiju. 533/539 je savršen traktor i ja bih bio najsretniji kad bi mogao kupiti jednog s duplim kvačilom...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
I ja bi bil najsretniji kad bi imal šperu,dupli kuplung,539 motor i neke utege na kotacima :(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh