• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Hvala vam forumaši valjda cmo neki kombajn naci koji nam ce se svidjeti.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Da df-a 3480 ili 3540 takvi manji sa 3m zahvata kose,da nema više od 3 000rs tak do cca 150 000kn,ako bi se našao dobar df 1080 možda bi i njega uzeo šogor ali bolje novijega jer ima motor 6cil. 110ks i to je dovoljno za 4 reda kukuruznog adaptera, đojstik na sicu,ai imaju klimu i neki imaju i sječku mada nam netreba.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Za 4 reda adapter je dovoljan i Fahr 1000 što se toga tiče :). Vec sam spominjao, ali kod mene čovjek s njim skida 100-150 rali kukuruza. Dobar izbor je taj noviji Df, ali koliko znam na njima je zitni heder 3.6m...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ili je ovaj traktor zgorel (mada mi ne izgleda tak) ili je gazda totalni baksuz i takvom bi ja zabranil da ima bilo kakvu mehanizaciju.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118

E takav nam se sviđa i na takve najviše i gledamo.

Za 4 reda adapter je dovoljan i Fahr 1000 što se toga tiče :). Vec sam spominjao, ali kod mene čovjek s njim skida 100-150 rali kukuruza. Dobar izbor je taj noviji Df, ali koliko znam na njima je zitni heder 3.6m...

Taj stari nedolazi u obzir,i samo df običnog fahra neče,kad se kupuje onda se kupuje nešto kvalitetnije i šta nije istrošeno ako je ikako moguče. Neče se kombajn odma sutra kupovat nego sad malo pregledavamo oglasnike,za sad gledamo malo bliže naše i bosanske oglasnike gdje nam je bliže za dovoz,ali ako se ništa nenađe onda se traži dalje austrija,njemačka.U planu je kupit kombajn ali nije isključeno da se još i pričeka do nagodine. Za sad samo df dolazi u obzir,i ti manji imaju 3m heder pregledo sam več dosta oglasa i svi imaju po 3m. 3.6m nam nedolazi u obzir prevelik je nemože zač u dvorište ai lakše ga je vozit po cesti i poljskim putevima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Gledaj ja sam uzeo Fahra 1002 i uščuvan je maximalno, iako je 79" godište. Dobro je što ćete više raditi s tim kombajnom, vjerujem da će i uslužno raditi. Ja za sad skidam oko 20 kj. žita godišnje, kombajn radi 3,4 dana i to je to.. razmišljam za par godina o kukuruznoj adaptaciji, ali budemo vidjeli sve... Koliko planirate skidati s njim godišnje??

Inače i meni se takvo nešto dopada... možda kad otplatim ovog 1002 za 5,6 godina uzmem takvog novijeg Df-a :).
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Htjeli smo ove godine uzet isto nekog fahra m900 ili m922,sve su bili neki istrošeni ai dost su skupi.Neplanira se taj kombajn mjenjat najmanje 10-15 god. ako će se kupit neki dobar. Godišnje bi radio cca 20 jutara žitarica i cca 10 jutara kukuruza ako bi se uzeo sa kukuruznim adapterom. Uslužno neznam dali bi se išlo ali vjerujem da bi se imalo kome ić. Jer tak je bilo i sa omotavačem prvu godinu niko a drugu godinu bi svi da im se omotava.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Da treba duže traziti. Gledao sam i ja dvije 900-tke i bile su rasturene, varene, itd. A ovog 1002 sam našao sa hiljadu i nešto sati :). Istina malo sam ga pretplatio, ali znam da imam potpuno ispravan stroj :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,250
Da, samo je neprimjenjiva na normalnom traktoru.
To ti je uski prednji most za 5243. Cijena jest mala.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
primjetio sam da je usko, ali sam stavio ao nekoga zanima, bar toliko vrjedi u dijelovima ako pasu na normalnu vucu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,250
Ne, ne pašu poluosovine. Glavčine bi moža i pasale na 5245 (i ponekog 6245).
Da najdem starog 3511, kupil bi to za zabavu prek zime :)

Nego PS, bu kaj od naše trgovine?
 

Najnoviji postovi

Na vrh