• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Stvar je u tome ako hočeš kolko tolko pristojno i malo novije, trebaš izdvojiti oko, a i preko sto hiljada kn za njega, što u današnje vrijeme rijetko tko ima toliko para na hrpi, i tko ima, ludost je ulagati u nešta di ionak nema budućnosti.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Realno mali 539 do podne može potrošiti rezervar goriva ako ga se forsira, a tako i Zetor! svi govore kako je Zetor potrošač, ali ja to nisam primjetio! U oranju mi 549 na 1kj sa 10 cola plugom više potroši nego Zetor sa 12 cola plugom, svaki ima plug prema svojoj snazi, je da bi i za jednog i drugog trebao veći plug za 2 cola!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
U kojem poslu on moze tolko potrosit?
Ni u frezanju mi tolko ne potrosi
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tino ja sam se vodil time da ti imaš ferka. Da mi netko ponudi novog mf-a ili zetora uvjek bi odabral zetora, neznam zakaj ali tak je. :) Zakaj sam ja tolko fasciniran zetorima? Moji od nekad imaju traktore, imt, deutz, torpedo, holand, fendt itd itd, ali prvi put sam se zaljubil v traktor dok sam se kao klinac igral v novome zetoru mislim da je bil 5211 od oca našeg člana Igor peradar. Za mene je zetor zetor a sve ostalo su traktori ko za nekoga mercedes.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle ja da sam imal pare kupil bi zetora, ali pošto nisam imal sam kupil ursusa, bljedu kopiju zetora ali i on odradi posel. :D

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Zetor je najbolji traktor za siromašna tržišta: robustan, jednostavan i jeftin.
U bogatijim zemljama je manje cijenjen i zastupljen.
Imam dojam sa su najbolji bili u doba željezne zavjese, dok su današnji modeli upitne trajnosti, baš poput njihove zapadne braće.

Tino, Zetor ti je ravničarski traktor. Za vaše su brege Universali prikladniji.

Bučo, Universal 703, 803 je hrpa problema. Jedino ak imaš negdje jeftin Fiatov kamionski motor...
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
ZJ od našeg člana stari je vojno lice u mirovini tak da pare nisu bile problem ni u ono vreme dok sam ja imal 8-9godina. Gle bratič od mame mi je Stanko Škrobar iz Brezja, tko ga zna- zna čime raspolaže od mehanizecije i kaj je sve vozil, ali prva ljubav je prva ljubav. :D

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
703 ima ga jedan poznanik znam da radi puno s njim i nije imo kvarova meni se svida nije gabaritno velik a dosta jak za moje teske poslove odlican za sad gledam i pregledavam jer u planu je sljedece godine nesto jace uzimat u uzem krugu su zetor, same, fiat i univerzal kaji su problem kod tih 703 i 803??
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,483
Moj zetor (sestak) usporedujuci sa hollandom (iveco i fiat) ne trosi nesto posebno. Ali za tu litru ili dvije nikad nebi mjenjao neke druge stvari. Tako nebi ni zetora za torpeda mjenjao. A imam i njega. Sto je je stvarno trosi malo. Đaba ti mala potrosnja ako ti cure novci na drugu stranu.
Novog zetora nebi ni pogledao zbog nabrijane cijene naspram kompletne slike. Nekima se to sviđa meni ne i gotovo.
Birat traktor zbog nostalgije je glupost, a jos veca kudit druge zbog toga
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Ne velim nikaj. Svaki je dober dok ide.
Ja sam odrasel na 25-taku, a Štore 402 me izškoloval i priskrbel Samea.
Dobar je Zetor, ali ga je vrijeme pregazilo...kak i sve nas.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Moj zetor (sestak) usporedujuci sa hollandom (iveco i fiat) ne trosi nesto posebno. Ali za tu litru ili dvije nikad nebi mjenjao neke druge stvari. Tako nebi ni zetora za torpeda mjenjao. A imam i njega. Sto je je stvarno trosi malo. Đaba ti mala potrosnja ako ti cure novci na drugu stranu.
Novog zetora nebi ni pogledao zbog nabrijane cijene naspram kompletne slike. Nekima se to sviđa meni ne i gotovo.
Birat traktor zbog nostalgije je glupost, a jos veca kudit druge zbog toga

Kolega ne kudim ja nikakve traktore, meni se svi sviđaju, ali zetor ima posebno mesto i to je tak, isto kak nekome ima fendt, imt ili nekaj drugo.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,958
Bučo, na 703 su problem motori: preslabi za njegovu transmisiju.
Ak već možeš, između spomenutih, priušti si Fiata, makar i starijega. Nebuš požalil.
Ni Same Explorer ti nije loš izbor, samo nek je zračno hlađen. Ima bolji izbor brzina od Fiata, iako je Fiat robustniji.
 

WinTeRFeLL

Novi član
Tu od
19 Lis 2014
Poruka
8
@NEWHOLLAND - Sta torpedo se više kvari, ili su skuplji dijelovi ?

Da šta se tiče dijelova za torpedo, dal su donekle dostupni, tj. da ih ne trebam tražiti preko pola hrvatske ?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja glasam za same tiger 105, u 28 godina pajdo tomplal pred 2 godine lamelu a ima sati mali miljun.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,483
Nije da se kvari ali nije dobro pogođen. Govorim o 4506. Za ono sto meni treba 533 s fiatom je daleko bolji traktor. Bolja hidraulika, okretniji, bolji mjenjac, lakse siđem i popnem se...Kad bi mi trebao za sve od oranja do sjetve tu bi torpedu dao prednost zbog snage i tezine.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
703 ima ga jedan poznanik znam da radi puno s njim i nije imo kvarova meni se svida nije gabaritno velik a dosta jak za moje teske poslove odlican za sad gledam i pregledavam jer u planu je sljedece godine nesto jace uzimat u uzem krugu su zetor, same, fiat i univerzal kaji su problem kod tih 703 i 803??

703 je traktor za vuču prikolice i oranje,za ostalo mu je potrošnja malo prevelika po učinku,ja s njime nisam imal problem samo kaj teško pali kad je hladno ko i svi univerzali,ukratko to je čudovište od getribe i kotača.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja sam ljubitelj zetora,ali ne silom prilika. Neki hvale ono kaj imaju doma,jer je to jos djed kupil,jer drugoga nemaju,i moraju hvaliti ono kaj imaju. Ja sam svjesno kupil zetora,dok sam mogel kupiti i nest zapadnoga. Bili mi prosli tjedan kod kirša,i tak veli mladi gazda da su zadnji put u tvornici vidjeli razmontiranu valtru,a okolo hodaju inzinjeri u bijelim kutama,i kopiraju. I jos je rekao da zasad zetor nema u planu ici na nesto komplicirano,da se drze jednostavnosti. Onda smo pricali sa serviserom,kaze da je kompletan popravak ili remont getribe na najjacoj proximi do maximalno 15-20 tisuca kuna,a ima trostruki powershift,el reverzer,mijenjanje glavnih brzina bez kuplunga,i automatsko biranje brzina. Meni dosta i ja sam se opet odlucil za ubuduce.
 

Najnoviji postovi

Na vrh