• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,963
Gogo, kad jedanput probaš nekaj bolje, teško da se buš vrnul na Zetora.
Jednostavnosti niš' ne fali, ali nije to niti neka vrlina.
Naravno, s načinom kakvim radiš, kupiš-radiš-prodaš, Zetor je idealan. S nekim drugima to baš i nebi išlo (teže se prodaju itd.).
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa,vozil sam i radil sa 40-50 traktora svih vrsta,od 30 do 200ks,tak da nisam laik. S kolko si ih ti radil,i kolko imas radnih sati u traktoru?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,963
Pa nisam ni rekel da si laik. No, iz tvojih priča se da zaključiti da ne postoji bolji traktor od Zetora. Na to sam mislil. To me podsjeća na pričo o VW-u i Stihlu, a na to sam alergičan.

Koliko komada? Valjda desetak. Ukupno sati? Neznam, ne puno, bar 1000-dvije. No, dovoljno da ocijenim kaj je kaj.
Ne velim da Zetor nije poradil na napretku, no daleko je to još od zapadne konkurencije, barem gledajući cijene novih.
Jedan od primjera: na Proximi Plus me smeta onaj glupi raspored brzina: naopačke u odnosu na ostale (prva natrag, druga naprijed...). Pa mogli su postaviti još jedan zglob, da stvar bude kak treba. Nisam videl niti jedan auto koji ima takav raspored brzina.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Mercedes 190 evo....od serijskih koje znam
KBqJF.jpg

Doduse, nije imal niti neke potrebe za prvom:D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,963
A ne, u krivom ste. I Same ima tak (5.brzinac): prva lijevo natrag, druga-treća...to je inače shema trkaćih mjenjača.
No, u višu brzinu se ide desno naprijed, pa onda ravno natrag...

Govorimo o Zetoru sa šest brzina na ručki:
Prva- lijevo natrag, druga lijevo naprijed, treća ...
Dakle:
2-4-6
1-3-5

Otprilike kak je i na starim Zetorima, s mjenjačem pod volanom bilo. Možda je tam i bilo OK, no na ovima koji imaju ručku na podu - nikak.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ok, onda smo se krivo razumjeli...:drink:

@Tino, kolko ja znam imal je tak samo 16 ventilac, oznake 2.3-16
Dok se danas sjetim kakva je to jurilica bila:(whew):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
A ne, u krivom ste. I Same ima tak (5.brzinac): prva lijevo natrag, druga-treća...to je inače shema trkaćih mjenjača.
No, u višu brzinu se ide desno naprijed, pa onda ravno natrag...

Govorimo o Zetoru sa šest brzina na ručki:
Prva- lijevo natrag, druga lijevo naprijed, treća ...
Dakle:
2-4-6
1-3-5

Otprilike kak je i na starim Zetorima, s mjenjačem pod volanom bilo. Možda je tam i bilo OK, no na ovima koji imaju ručku na podu - nikak.
Meni pase raspored brzina na proximi i uopće nemam problem s tim.. Isto kao na Z3511 kojeg imam doma i to je to..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,963
Da, ali je naopak od 6245 kojeg isto imaš doma, i to nije to ;)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa nisam ni rekel da si laik. No, iz tvojih priča se da zaključiti da ne postoji bolji traktor od Zetora. Na to sam mislil. To me podsjeća na pričo o VW-u i Stihlu, a na to sam alergičan.

Koliko komada? Valjda desetak. Ukupno sati? Neznam, ne puno, bar 1000-dvije. No, dovoljno da ocijenim kaj je kaj.
Ne velim da Zetor nije poradil na napretku, no daleko je to još od zapadne konkurencije, barem gledajući cijene novih.
Jedan od primjera: na Proximi Plus me smeta onaj glupi raspored brzina: naopačke u odnosu na ostale (prva natrag, druga naprijed...). Pa mogli su postaviti još jedan zglob, da stvar bude kak treba. Nisam videl niti jedan auto koji ima takav raspored brzina.

Nije da je najbolji,nego je najisplativiji,po meni. Kaj se tice trajnosti,mislim da su se manje vise sve marke poravnale,svi koriste komponente istih proizvođaca sa istoka,a plača se brend. Ali smo zabrazdili. Krenuli smo od td 75 i zetora. Ja bih dal glas zetoru,ako vec zbog niceg drugog,onda zbog bolje kabine.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@ZJ u uzem izboru su mi zetor, same explorer, fiat i univerzal ovaj 703 mi se svida dimenzijski i sluzio bi bas za teske poslove oranje vuca prikolica i ako bi uspio uzet roto branu a ferdu bi ostavio za sitne poslove al za sad jos gledam nadam se da sljedece godine budem nesto uzeo bio je jednom same explorer 60 na njuskalu i u par dana je otiso takav kad bi naso isto bi bio odlican!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,963
Ak Explorer, onda bar 70.
60-tka ima preteška kola za 3 cilindrični motor.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tak i gledam 90-tka mi prevelika 70-75 cini mi se da je manji dimenzijski jer moram gledat da nije kakva grdosija jer imam male parcele po brdinama zbog gabarita sam rusa otpiso a super su mi linije kaj su izasle oko 2000god zetore gledam oko 65 ks al svaki u boljem stanju debeli novci rade bi kad bi naso razvaljenog za manje pare pa da si ga slozim pa onda znam kaj sam slozio a ovak kad veli sreden za sebe pa se prodaje ne drzi mi vodu!!
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Same explorer 90 i nije baš neka prevelika grdosija. Dosta je okretan i nije pretežak. Jedino ako je tebi 90ks previše, e to je onda drugo.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nemože biti nikada pre jak traktor,može biti samo pre slab.Koliko je veči i koliko mu treba više mijesta za okrenuti,govorim o traktoru 70 i 90 recimo konja?Može terati RD,manji gruber,malčer 2,5 m,ćuda radi s ti traktorom od 90 ks,a 70 je več za dvije brazde dobar ali u idealnim uvijetima.i neče imati baš prostora sa snagom,večinom mu je sve naknap.Zetor je ipak bolji izbor od torpeda,i neznam zašto neki govore da je zetor potrošač,ja sam ih imao 5 i sada imam jednoga,i to u opče nije istina,naj veči su mi potrošaći bili IMT 577 i 560.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Tak i gledam 90-tka mi prevelika 70-75 cini mi se da je manji dimenzijski jer moram gledat da nije kakva grdosija jer imam male parcele po brdinama zbog gabarita sam rusa otpiso a super su mi linije kaj su izasle oko 2000god zetore gledam oko 65 ks al svaki u boljem stanju debeli novci rade bi kad bi naso razvaljenog za manje pare pa da si ga slozim pa onda znam kaj sam slozio a ovak kad veli sreden za sebe pa se prodaje ne drzi mi vodu!!

Ex 70,80,90 su ti skoro pa isti traktori, samo je u pitanju turbo i kod 90 i mooožda šire gume

http://www.konedata.net/Traktorit/SameExplorer55.htm

http://www.konedata.net/Traktorit/SameExplorer.htm

http://www.konedata.net/Traktorit/SameExplorer2.htm

http://www.konedata.net/Traktorit/SameExplorer2top.htm

http://www.konedata.net/Traktorit/SameExplorerClassic.htm
 

Najnoviji postovi

Na vrh