• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ovo nije tema za to, skrenuli ste, neka to netko premjesti kam spada, u Zetor temu!

Puno ljudi blebece ovdje gluposti!
A pojma nemaju, samo sire dezinformacije, pogotovo najmladi!

Zetorova taktika je jasna!

Posto su 90- ih godina lose prosli u suradnji sa JohnDeerom nastavili su smanjenim mogucnostima proizvoditi traktore!
Tako da su se bazirali na jednostavnosti i funkcionalnosti koja rezultira ekonomicnoscu i pozdanoscu!

Zetora biraju ljudi koji teze tim stvarima u poslu!

Nije zadnji krik tehnologije, niti ce biti u iducem desetljecu!

Naravno da Zetor ne odgovara onima koji su nauceni na komfor i elektroniku!
I takvi soferi masovno blate ovu marku, ali to je tak...

Malo iskusniji znaju da na svakom jacem gospodarstvu ima barem jedan Zetor ili npr. Rus, pravi stratezi i gospodari znaju zasto!

I molim vas, ne trpajte ga u rang sa SDF-om, AGCO skupinom ili JD-om...

Nema smisla!

On je posebna kategorija i tu je prici kraj.

GOGO, s Valtre kopiraju samo neki segment, nikako neki cijeli sustav..

ZetorProxima, lakse s izjavama..razmisli prije no sto pises, Ceska vecinom ravna?!

Zvat cu te ubuduce MOJA PROXIMA, kao u reklami za Zuju!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Šteta šta ovdje nemrem stisnuti hvala. BELEC7340 zbog takvih ljudi kao što si ti sam ponosan što imam Zetora.
Ako neko misli da se uvlačim sa ovim nekom nije istina ali ovo me doslovno dirnulo.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Netko ce misliti da je to zato sto imam dva Zekama doma, i trecim, djedovim, se cesto sluzim, i bit ce u pravu.
Zbog toga imam takav stav, ali to i je i realnost.
Rijetki, samo oni koji nemaju zdrav razum mogu opovrgnuti ovo.

Naravno da bih i ja volio jednog iz AGCO skupine kroz koju godinu, posebno za teze poslove.
No pitanje njegove isplativosti je druga stvar!

Vidim na terenu sto je s igracima koji su u vrijeme kapitalnih povrata uzimali traktore prema YT videima, slikama i prospektima.
Tako da, ako se mene pita, bolje Zetor i plug npr. nego novi Claas solo, naravno iste konjaze.

Jer realno, daleko smo mi od zapadnog svijeta gdje se rad na poljoprivredi cijeni.

Ovo su realne cinjenice.

Neka se nitko ne uvrijedi, ali mislim da nema potrebe tu siriti price o Zetoru kak si netko zamisli i sto je cuo od tko zna koga.
Isto je i za ostale traktore.
Forum s takvim izjavama, komentarima i na kraju cijelim pricama/ temama ode u krivom smjeru.

Eto, nisam dugo pisao, ali nekad malo procitam nesto, ali vecinom su tu notorne gluposti!

Cast izuzetcima, starijm clanovima vecinom koji su ipak iskusniji!
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Znao sam da ću uzbuditi strasti zetoroljupcima iako mi to nije bila namjera,ono što sam napisao je gola istina.I da imam i ja rusa 820 i fendta 309 CI i znam o čemu pričam,i da odgovorim na pitanje "koji je to traktor u istoj klasi teži od zetora"?Pa za početak Belarus mtz,ja sa 820 i stoll robust utovarivačem nosim paletu uree bez protuutega kao da je bala sijena,i strojometal sa svojim utovarivačima diže 1600 kg bez protuutega sa takvim rusevima.Ja nisam blatio zetore nego sam napisao da kada bi ih malo produžili i dodali još koju kilu bili bi izuzetni traktori,pa bih lijepo molio da se naučite čitati.I to što moraju kopirati valtru nije za pohvalu iako vi tako mislite,nije problem nešto kopirati nego je problem nešto sam smisliti i da to funkcionira.Imam 32 godine i za neke sam mlad a za neke star ali imam iskustva više nego neki "poljoprivrednici".Počeo sam raditi sa traktorom kada sam imao 14 godina i imam dobro preko 14000 sati u traktorima,radim skoro 100 hektara zemlje i većina toga se ore dva puta godišnje i to radim ja sam a mlađi u slobodno vrijeme pomaže pripremiti tu zemlju.Tako da bih molio pojedince da se suzdrže.Što god vi napisali to neće promjeniti činjenicu da su zetori kratki i nestabilni,i visoko težište još više pogoršava situaciju.Ti traktori jesu okretni ali su za ravnicu a ne za šume i brijegove,Imam osjećaj da čim netko spomene riječ Zetor i loše u istoj rečenici odmah svi dobiju napadaj panike.

I da netko slučajno ne pomisli da havlim fendtove zato što imam jednoga neka se vrati par stranica unazad i neka pročita što sam napisao o svom fendtu,ukratko čisti je promašaj.Bolje da sam uzeo još dva rusa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Belec-nisam ni ja rekel da kopiraju cijelu valtru,to bi bila ludost,jer ona predstavlja upravo suprotnu filozofiju od zetorove.
nema smisla govoriti da se pišu notorne gluposti,svatko vjeruje u ono kaj govori.
kolega Zetorproxima živi i radi u brdu s tri zetora,i kaze da je sve ok,a ja prije vjerujem njegovoj praksi nego necijoj teoriji.

Jesse-da je belarus teška kvrga željeza se i ja slažem,ali za šumu i brijeg je u najmanju ruku isti kao i zetor,pošto je relativno uzak i visok.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Da ja živim i dosta toga radim u brdu. I zato kazem da mi je 6245 najmanje stabilan i to se osjeti na vecim bočnim nagibima, dok na tim istim mjestima 3511 prolazi puno bolje jer mu je težište niže i nema kabinu.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Gogo, nisam mislio konkretno na vase komentare..
Vec opcenito o nekim bedastocama na forumu!
No to je sad manje bitno...
A sto se tice Valtre tu se razmemo.

Isto tak, nisam ni kolegu jesse- a prozvao.

A to da je Zetor nestabilan, o pa to je jasno ko dan!
Ja to najbolje znam, pogotovo jer je gore utovarivac!
Da ga dam u ruke nekom divljaku, taj cas odeeee Zeko!

To se da popraviti okretanjem kotaca straznjih, i stavljanja utega na iste.
Osobno, nemam namjeru raditi slicno.

Jos jedna njegova mana, ima ih jos :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,488
A koji je to novi traktor teži od Zetora u istim klasama?? Ja koliko znam modeli sdf-a su lakši za 500,600 kg od Zetora npr. 90 ks. Isto tako je i nh nešto lakši od Zetora.

Nh/case t5000/jxu je tezi oko 400 kg od proxime. A t5/farmall U jos dodatnih100 kg
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Znao sam da ću uzbuditi strasti zetoroljupcima iako mi to nije bila namjera,ono što sam napisao je gola istina.I da imam i ja rusa 820 i fendta 309 CI i znam o čemu pričam,i da odgovorim na pitanje "koji je to traktor u istoj klasi teži od zetora"?Pa za početak Belarus mtz,ja sa 820 i stoll robust utovarivačem nosim paletu uree bez protuutega kao da je bala sijena,i strojometal sa svojim utovarivačima diže 1600 kg bez protuutega sa takvim rusevima.Ja nisam blatio zetore nego sam napisao da kada bi ih malo produžili i dodali još koju kilu bili bi izuzetni traktori,pa bih lijepo molio da se naučite čitati.I to što moraju kopirati valtru nije za pohvalu iako vi tako mislite,nije problem nešto kopirati nego je problem nešto sam smisliti i da to funkcionira.Imam 32 godine i za neke sam mlad a za neke star ali imam iskustva više nego neki "poljoprivrednici".Počeo sam raditi sa traktorom kada sam imao 14 godina i imam dobro preko 14000 sati u traktorima,radim skoro 100 hektara zemlje i većina toga se ore dva puta godišnje i to radim ja sam a mlađi u slobodno vrijeme pomaže pripremiti tu zemlju.Tako da bih molio pojedince da se suzdrže.Što god vi napisali to neće promjeniti činjenicu da su zetori kratki i nestabilni,i visoko težište još više pogoršava situaciju.Ti traktori jesu okretni ali su za ravnicu a ne za šume i brijegove,Imam osjećaj da čim netko spomene riječ Zetor i loše u istoj rečenici odmah svi dobiju napadaj panike.

I da netko slučajno ne pomisli da havlim fendtove zato što imam jednoga neka se vrati par stranica unazad i neka pročita što sam napisao o svom fendtu,ukratko čisti je promašaj.Bolje da sam uzeo još dva rusa

E za ovo bi ja stisnuo zahvalu :icon_super:.Pogotovo u vezi kopiranja Valtre a i drugih marki,na koje se svi spoticu u zetorovu obranu pod izlikom:Kvare se!
Je kvare se zato jer je to sve novo i javljaju se greske,Zetor je pouzdan jer je ista tehnika ko i prije 20god.A kad hoce nesto poboljsati onda lijepo copy paste,i svi budu rekli kak je Zetor pouzdan,a Valtra se kvari:mur: Kaj se tice nestabilnosti,nisam bas primjetil na susjedovom 7011 da je nestabilan,a isto smo na bregima.Zetor je OK traktor,ali kak je i receno on je za sebe,nemres ga usporedivati npr.sa AGCO-m.Ali kad zeko stane,ako stane jer nema puno elektronike to se jeftino slozi,dok kod AGCO-a to nebude slucaj,nek bude pol zetora otislo,ali nemora biti puno ih radi sa tom tehnikom i kuferom elektronike bez problema.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kolega jesse, ovo kaj veliš za rusa ti sve toji. Moji imaju isto 820. Ujak veli da ima novce da bi još jednoga zel a ako bude kupoval novi traktor opet bude uzel rusa. Traktor se ne kvari, samo ide i ide. Sve mehanika i sve dela.

A kaj se tice Zetora, ne mogu puno govoriti jer niti nemam toliko iskustva s njima.Tu covjek u selu ima 3511S, 4712 i 6211. Veli da su 3511s i 4712 odlicni, a da se ovaj 6211 nije toliko dobar pokazal. Veli da je imal dosta probjema s njim. Sused tu ima 3511, taj je sav porazbijan i pomotan, ne održava se nikak ali samo ide i ide. U glavnom vidim da je Zetor na ovom forumu sveta krava i cim nekaj veliš protiv, odma se svi dižu na zadnje noge...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Nh/case t5000/jxu je tezi oko 400 kg od proxime. A t5/farmall U jos dodatnih100 kg
Ok, pogriješio sam u vezi nh-a i u vezi toga da je češka ravna. Ali znam da sam negdje pročitao na forumu da je nh t5 lakši od proxime, no nije bitno.
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
još par činjenica koje sam i prije spomenuo a i netko od vas je nedavno spomenuo.Isplativost zapadnih marki je sa sadašnjim stanjem nikakva,da budem jasan nisam rekao da ne valjaju iako bi se o fendtu dosta toga dalo ispričati,nego kažem da u sadašnjim uvjetima proizvodnje nisu isplativi.U davna vremena kada kada je hrvatska poljoprivreda bila na svom vrhuncu i seljak se noću u krevetu pokrivao novcima su prošla.Bila su i kapitalna,male kamate na kredite,poticaj za bikove 1900 kn,poticaj za zemlju se isplaćivao redovito,litra mlijeka 3,50 kn pa na to količinska premija,litra dizela 4 kune a urea 100 kuna i tak mogu do sutra nabrajati.Uglavnom to je sada gotovo,onda je seljak mogao biti svatko tko se sjetio.A danas samo najbolji opstaju i povečavaju proizvodnju,za to danas moraš biti neka vrsta umjetnika.Recimo samo da je od 60 000 proizvođača mlijeka ostalo manje od 10 000,i to sve govori.E i sad se netko sjeti kupiti novog john deere-a ili nešto slično,pa to je gubitak odmah u startu.Taj traktor mora raditi dvije smjene da se otplati i vjerojatno neće izdržati da se otplati do kraja,i tu na scenu nastupaju mtz-i i zetori.Jeftini su iako je zetor dosta skuplji od mtz-a a nije toliko bolji,jeftino odžavanje,djelovi na svakom čošku i sve možeš rastaviti sa francuskim ključem i čekićem.Ne možemo mi svi biti pametni a cijeli svijet lud,ljudi vide par videa na youtubeu sa fendtovima i john deere-ima i odma misle da cijeli svijet ima takve traktore.Još par činjenica koje nisam ja smislio,Mtz traktori čine 10% svjetske proizvodnje,što znači da je svaki deseti traktor u svijetu mtz.Kupuju ih i amerikanci samo se neće pohvaliti sa tim i staviti na internet .Kod nas je problem mentalitet i to onaj tipični balkanski,ljudi su preponosni da bi kupili jeftiniji traktor koji je odličan i jeftin za održavanje i radije će se uvaliti u kredit i kupiti zapadni plastični traktor koji je lijep i udoban samo da mu se netko nebi slučajno narugao.Mene je više sram izači sa svojim novim fendto na cestu jer svi ljudi znaju da je dva puta bio kalan a koštao je ko svetog petra kajgana nego se provozati u rusu kojem otvaram haubu jedino kad mjenjam filtere i ulje.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo tu je dokaz zašto svako pravo gospodarstvo ima nekog ursusa, zetora ili rusa. Dok pare lete na kalani fendt, rus zarađuje za njegov popravak. :D

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Mogu pohvaliti Rusa 82 da je stvarno jak, i radi on, komfor tak tak,
ali nemogu reći da sam bio prezadovoljan s njime kako većina tu govori.
Radio je malo ko i JD sada, u 7 godina je nabio samo 1700 sati, a u tih 7 godina
se je i podosta popravljalo, dok JD ništa. Za JD sam dobio kapitalna, i ako je to nekom problem što sam dobio, e sorry, svako ih je mogao iskoristit, zato sad netreba kukat.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ajde ne licemjerite , svak bi kupio novo kad bi mogao
krediti su izmišljeni da bi se u njih uvalili , kako nismo svi imuni na kladionice tako nismo i na kredite ..netko na žene ..večina na čašicu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolege po meni od MTZ-a 80 ne postoji lošiji traktor imam ga puno godina jad i bjeda od traktora :x:
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Kolege po meni od MTZ-a 80 ne postoji lošiji traktor imam ga puno godina jad i bjeda od traktora :x:
ovdje je riječ o mtz 820 koji je usavršena verzija 82-ojke,e sad ako sudiš nekom traktoru po njegovom prethodniku koji je možda i više od 30 godina star i čak ako i je održavan normalno je da se nekad nešto pokvari onda oprosti ali nisi u pravu
 

Najnoviji postovi

Na vrh