• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Definitivno Olta :). Ja imam takvog i plug je stvarno jak, orao sam s njim i s 90 ks plugom. I čupali smo s njim panjeve, preko 50 komada :). I puno je bolji za težu zemlju od Imt-a jer bolje prevće brazdu i dobro radi i na nižim brzinama.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Definitivno prije olt nego imt, imaju ga ujak i stric, u laganoj i teskoj zemlji cuda radi, nazalost, moj stari kupil imt, radi i on dobro, al se raspadne:mad:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112

Ja bim sad napisal nekaj kaj bum vjerojatno požalil....

Jel si razmišljal možda o "malom" trobrazdnom 10 cola? Mislim s obzirom da imaš 60 konja traktor s duplom vucom.

Ako vuce ovaj što ne bi i ti?

 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Razmišljosam o 2#14 al toje na mojoj zemlji puno a 3#10 mislim daje previše. Bilobi patnja traktora:
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
U teskoj zemlji dupljak 60 ks ima kaj raditi i s dvije brazde 12", a ovaj zekan na slici u teskoj zemlji moze zapiciti plug i tak cekati da dojde sused potegnut ga van
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Ajd da smo se napokon oko nečega složili,Olt uzmi jer je neusporedivo bolji od imt-ovih plugova.Imao sam oba i ono što mogu reći za imt je da je daska previše ravna i ne preklapa brazdu nikako,oranje izgleda kao nekad dok su sa kravama orali.Dok za razliku olt preklapa odlično i jako je čvrst,što kaže kolega možeš panjeve čupati sa njim.Ja imam stari dvobrazdni olt 10 cola koji stoji u koprivama i sa njime sam čupao cigle iz starog gradilišta, jednostavno neuništiv plug
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj koprive bolje rastu kad je plug u njima? :icon_mrgreen:
Pa stavi sliku, možda ga netko kupi.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
U svakom slucaju Tinda uvijek je bolje kupiti kamijonsku prikolicu nego traktorsku.Ako nemas zdrak na renolu,stavis uljne kocione celindre,ja sam to na svojoj naprvio,koci odlicno,a sigurno imas izlaz za uljne kocnice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh