• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Vidim , da se ovdje NE razlikuju kamionske i traktorske prikolice, za kamionsku ako ju vuće traktor prema mom skromnom znanju treba E kategorija, plača se cestarina za nju, a prema zadnjim informacijama slijedi nam cestarina i na traktore i traktorske prikolice..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
I po cemu to ne razlikujemo jedne od drugih?
Kao da je prenamjena kamionske u traktorsku nemoguca misija...
Ako ce se placat cestarina za jedne i druge eto ti jos jedne razlike manje
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
I po cemu to ne razlikujemo jedne od drugih?
Kao da je prenamjena kamionske u traktorsku nemoguca misija...
Ako ce se placat cestarina za jedne i druge eto ti jos jedne razlike manje
Samo se ti tiješi...odi na tehnički pregled pa češ čuti cifru za atest od kamionske u traktorsku i šta sve moraš preinačit...
No možda ja neznam..samo se pravim pametan..ali ipak kolegu koji kupuje prikolicu upučujem da detaljno provjeri sve činjenice.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ne radim na tehničkom niti na homologaciji pa neznam cifre, kamionska nema nedostake nego previše vrlina, od dopuštene,brzine,nosivosti do dvokružnih kočnica. Sve ovisi kakav traktor vuče prikolicu, noviji koji idu preko 40 km/h mogu vući kamionsku..svi ostali samo s jednokružnom kočnicom( što znači kad stisneš kočnicu na traktoru istovremeno koče sve osovine na prikolici, dok kod dvokružnih svaka osovina za sebe) što bi značilo prevrtanje traktora pri naglom kočenju. Nije ovo tema za to..samo sam skrenuo pozornost kupcima kamionskih prikolica koje misle vuči traktorom...ali ti me vučeš....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Ja mu preporucam kamionsku iz svima nama poznatih razloga. Za papire i reg me nije briga...valjda zna i sam sta mu nosi kupovina takve prikolice
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja bi pretpostavil da je jugošvaba u pitanju, od ujaka tast ima tomicu onog crvenog z niti 200rh, čovek je v njemački i kupil ga je nekad sam zato jer je mislil z njim vrta i gorice delati, a nazadnje je vure natukel ujo s njim jer si kosilicu vozi s njim.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ako je stvarno istina kaj piše onda traktor sigurno vredi dosta novaca, samo ne tolko kolko je on napisal. Ako ima te sate to je ništa.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ili je to ili nije korišten jer je bio loš. Iskreno, nisam vidio ni jedan mali torpedo u lošem stanju i nije mi bilo jasno zašto dok nisam sjeo u prvog. Onda mi je sve bilo jasno. Neprkatični, nezgrapni, skučeni, raspada se na pogled. A uz to su i kratki.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Cijena atesta za preinaku kamijonske u traktorsku je 700kun mora imati trokut za spora vozila i osnake za duga vozila i naravno signalizaciju.Ako se radi promjena kočnica sa zračnih na hidrulične napiše se izjava da si sam radio to jest OPG i pečat opg. tako je meni rečeno u institutu za vozila u Velikoj Gorici
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jaoj,ako je to taj na kojeg mislim,bio sam kod njega,održavanje strojeva mu je :icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 

Najnoviji postovi

Na vrh