• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Dušu mu vadi, vjerojatno u šumi... Gledao sam kod njega 4340, po slikama, novo, novo, kad sam došao tamo, prvi kraj razvaljen, volan u banani ulje curi na tromblama vuče, dimi čudno plavo, a imao je 2000 sati.. tapacirunzi podrapani, gume od nečeg bezveze rezane po podu, od prvih guma sam je obris ripne ostao . bilo mi je žao samo vremena i goriva kaj sam išao.. najjači je pregovor oko cijene, cijena 11550 eura a ide za 11500 hahahahah a isto je tak imao lance zavezane okolo. Meni prodaje priče, koda nikad zetora nisam vidio :D: A i slagao je štošta prek telefona prije nego sam krenuo.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,339
O sreću ti i zetorom.
14600 eura..
Pa za tolko sam ja prije 3-4 godine Deutza AgroPrimu 6.16
prodal, koji je naspram ovoga traktor...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@željko koliko je to joj joj? Tih traktora su bili puni kombinati, samo slabo viđam da ih ima rashodovanih, ali ako bi uletilo nešto, koliko bi koštalo?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,224
Evo kak se šalta ta serija traktora,lijevi mjenjač su brzine i 1 i 2 se šatlaju bez kuplunga,2-3 s kuplungom i 3-4 bez kuplunga,desni mjenjač su grupe, šaltaju se normalno sa kuplungom


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=0gBfIxGscfE[/YT]
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
@željko koliko je to joj joj? Tih traktora su bili puni kombinati, samo slabo viđam da ih ima rashodovanih, ali ako bi uletilo nešto, koliko bi koštalo?
Kod sličnog popravak je bil više nego je ova cijena stavljeno sve original prednju vuču možeš isprobati dok ne radi podigneš prednji kraj bez struje je uključena i ako se neda vrtjeti i na kardanu nema lufta na kronerima (na to su bolesni ako je imal PH ili utovarivač) vuča je ok .
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Previše je to. Prvo ću prevrnut sve ekonomije, pa možda nešto i nađem. Postoje li neke alternative? Tipa, blokiranje određenih brzina i slično?
A prednja vuča mi ne znači previše, to je u biti pomoćna vuča, ali u ravnici mi to ne znači previše, s obzirom na snagu motora. Ako bude rus u igri, onda bi volio da bude s prednjom vučom, ali ovo...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
prednju vuču nista ne zamjenjuje,bez obzira na snagu. nema veze sto si u ravnici,uvjeti mogu biti gori nego u brdu. bez nje se,po meni,ne moze dovoljno iskoristiti snaga i masa traktora,pa moras vuci manji prikljucak,ili ici manjom brzinom,a to ne vodi nikud... ova serija ima onu vuču preko hidromotora,ako se ne varam,i uz sve ostalo,ja bih zaobisao takav traktor...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ako ti nevalja prednja vuča na takom traktoru taj traktor je po meni mrtav
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Da, vuča je preko hidromotora, pa na većini ni ne radi. Negdje sam čitao da su u orginalu trebali biti bez prednje vuče pa im je naknadno ugrađivana, tako da su ti traktori i konstruirani da im je snaga i težina oslonjena na zadnje kotače. Ovdje je zemlja relativno laka i ravna, znam za par traktora 80 ks+ kojima ne radi prednja vuča, a vlasnici ih ne žele popravljati jer im ne treba. Mene jedino brine veličina traktora, jer bi morao kupovati veće priključke, ali za prvu ruku bi se snašao.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pitanje šta je s tim mjenjacem i kaj se još bude izrodilo kasnije. Bješ od toga
 
Na vrh