• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Išel ga je prijatelj gledati, ali mu je upal neki noviji po sličnoj cijeni pa je njega uzel.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@NEWHOLLAND, ali to je i dalje ursus :D: šalu na stranu, vjerujem da je dobar, ali pitanje je što će na kraju biti uopće. Jedan poznanik je nabavio rigoler, pa bi volio da to ipak bude u toj klasi 100-120 ks. Kako se ono kaže, što se babi htilo, to se babi snilo :) Razmišljao sam ja i o Landiniju, cca 70 ks, ali to već izlazi iz okvira budžeta. Jbg, morao sam svaka dva tjedna u Zagreb na terapije, istrošilo se, pojeo g.ovno s poticajima ove godine, kukuruzu je cijena kakva je... Sve bolje od boljeg.
Ne radim toliko zemlje da bi mi se na prvu isplatila takva investicija, a i pitanje je gdje ću biti iduće godine, ko živ - ko mrtav. Da uzmem 577 - dobijem rupu bez dna, možda i dublju od ove. Da uzmem Zetora - košta ko svetog Petra kajgana, da uzmem Ursusa - znaš i sam, jbg, pogotovo ti veliki, kakvi su. Susjed ima 4 velika Ursusa i s njima buše bunare, provlače kablove i slično, ali za neke ozbiljnije stvari imaju TD 90 ks. Ako bi ovo čudo bilo ispravno, možda bi ga i uzeo, pa se polako igrat. A sve mi se čini da će biti rus 82...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,935
@NEWHOLLAND, ali to je i dalje ursus :D: šalu na stranu, vjerujem da je dobar, ali pitanje je što će na kraju biti uopće. Jedan poznanik je nabavio rigoler, pa bi volio da to ipak bude u toj klasi 100-120 ks. Kako se ono kaže, što se babi htilo, to se babi snilo :) Razmišljao sam ja i o Landiniju, cca 70 ks, ali to već izlazi iz okvira budžeta. Jbg, morao sam svaka dva tjedna u Zagreb na terapije, istrošilo se, pojeo g.ovno s poticajima ove godine, kukuruzu je cijena kakva je... Sve bolje od boljeg.
Ne radim toliko zemlje da bi mi se na prvu isplatila takva investicija, a i pitanje je gdje ću biti iduće godine, ko živ - ko mrtav. Da uzmem 577 - dobijem rupu bez dna, možda i dublju od ove. Da uzmem Zetora - košta ko svetog Petra kajgana, da uzmem Ursusa - znaš i sam, jbg, pogotovo ti veliki, kakvi su. Susjed ima 4 velika Ursusa i s njima buše bunare, provlače kablove i slično, ali za neke ozbiljnije stvari imaju TD 90 ks. Ako bi ovo čudo bilo ispravno, možda bi ga i uzeo, pa se polako igrat. A sve mi se čini da će biti rus 82...


ko da sebe slušam...
ja isto ko "muha na drek" idem za nekim jeftinjacima jer upravo razmisljam da ako uzmem gov*o koje je jeftino i slozim ga za sebe,pa makar i ulozio neke pare,znat cu sto imam,a mogu dati 50 tisuca kn za "super" traktor i onda pojest gov*o od 20 tisuca kn, nakon kratkog vremena!
jedino sto sam skuzio da ispod 10 tisuca eura tesko je naci(ne i nemoguce) solidan traktor.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
@NEWHOLLAND, ali to je i dalje ursus :D: šalu na stranu, vjerujem da je dobar, ali pitanje je što će na kraju biti uopće. Jedan poznanik je nabavio rigoler, pa bi volio da to ipak bude u toj klasi 100-120 ks. Kako se ono kaže, što se babi htilo, to se babi snilo :) Razmišljao sam ja i o Landiniju, cca 70 ks, ali to već izlazi iz okvira budžeta. Jbg, morao sam svaka dva tjedna u Zagreb na terapije, istrošilo se, pojeo g.ovno s poticajima ove godine, kukuruzu je cijena kakva je... Sve bolje od boljeg.
Ne radim toliko zemlje da bi mi se na prvu isplatila takva investicija, a i pitanje je gdje ću biti iduće godine, ko živ - ko mrtav. Da uzmem 577 - dobijem rupu bez dna, možda i dublju od ove. Da uzmem Zetora - košta ko svetog Petra kajgana, da uzmem Ursusa - znaš i sam, jbg, pogotovo ti veliki, kakvi su. Susjed ima 4 velika Ursusa i s njima buše bunare, provlače kablove i slično, ali za neke ozbiljnije stvari imaju TD 90 ks. Ako bi ovo čudo bilo ispravno, možda bi ga i uzeo, pa se polako igrat. A sve mi se čini da će biti rus 82...

Do koliko novaca bi zi išo? Možda znam ko ima stroj za tebe...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
20-25, možda više, možda manje, kako uleti. Slobodno javi o čemu se radi, uvijek se može nešto smislit. I neka kompenzacija ili nešto, sve opcije otvorene :)

@komer, a svima nam je tako, svi presipamo iz šupljeg u prazno, samo je pitanje koliko korisiti od toga. Jedino znam da se ništa samo od sebe neće promjeniti, treba se angažirati oko svega, pa se može nešto i očekivati. Valjda će biti bolje ;) A to za 10 000 eura je točno, samo treba imati 10 000 eura. Mene još čeka polaganje breveta, a od ove godine moram si i doprinose plaćat, pa sto čudesa. Ako bude bilo za gorivo, bit će dobro.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Što se tiće dijelova za johan deere ima ih po slavoniji dosta po pikovima rashodovanih.Neki dan je moj jedan kolega kupio neki dio za prednju vuču za takvog johana,200 kn je platio polovno,i sada mu radi prednja vuča.To su dobri traktori,vrijedni i zahvalni ako imalo valja,onda još godinama se može s njime raditi,ali mane su mu što je potrošač veliki ako nemaš odgovarajuči priključak,spor po cesti,nizak,brzo nasijedna,ali za te pare da ti i ne valja,po kili na otpadu dobiješ te pare nazad.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
@NEWHOLLAND, ali to je i dalje ursus :D: šalu na stranu, vjerujem da je dobar, ali pitanje je što će na kraju biti uopće. Jedan poznanik je nabavio rigoler, pa bi volio da to ipak bude u toj klasi 100-120 ks. Kako se ono kaže, što se babi htilo, to se babi snilo :) Razmišljao sam ja i o Landiniju, cca 70 ks, ali to već izlazi iz okvira budžeta. Jbg, morao sam svaka dva tjedna u Zagreb na terapije, istrošilo se, pojeo g.ovno s poticajima ove godine, kukuruzu je cijena kakva je... Sve bolje od boljeg.
Ne radim toliko zemlje da bi mi se na prvu isplatila takva investicija, a i pitanje je gdje ću biti iduće godine, ko živ - ko mrtav. Da uzmem 577 - dobijem rupu bez dna, možda i dublju od ove. Da uzmem Zetora - košta ko svetog Petra kajgana, da uzmem Ursusa - znaš i sam, jbg, pogotovo ti veliki, kakvi su. Susjed ima 4 velika Ursusa i s njima buše bunare, provlače kablove i slično, ali za neke ozbiljnije stvari imaju TD 90 ks. Ako bi ovo čudo bilo ispravno, možda bi ga i uzeo, pa se polako igrat. A sve mi se čini da će biti rus 82...

Ne znam šta ti to znači ? Da to nisu izdržljivi traktori ili? Evo kod mene susjed koji se bavi isklučivo šumarstvom, ponešto stočarstvom, ima ursusa 1614. E pa sad ako taj traktor nije izdržljiv onda ne znam koji je, jer traktor je valjda 250 dana u godini isključivo samo u šumi. Što se tiče potrošnje, nema znatno veća nego mf od 130ks (vjerojatno zna računicu). Samo što mu se ursus toliko ne kvari, a dijelovi su jeftiniji. A cijene takvih modela su veoma povoljne. I po meni bolji izbor nego ovaj john deere.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nepouzdani, ne da nisu izdržljivi. Možda je do radnika, možda do traktora, možda do starosti, ali za većinu njih nisam čuo baš neke pohvale. Pogotovo za nove, za njih ništa dobro nisam čuo. Priznajem, nisam velike ursuse ni vozio, ali nisam nešto baš zagrižen za njih. Da ga netko ponudi za te novce, možda bi ga i uzeo, znam za jednog koji samo tanjura i vlasnici su zadovoljni. Interesantno, Poljaci velike Ursuse skroz ismijavaju po internetu, ali tipkovnica i papir trpi svašta.
Za male Ursuse nemam zamjerke, nedavno sam radio s jednim 335 i mali radi ko singerica, a sastavljan je od dva traktora, pogodila granata u zadnji kraj. Posebno me iznenadila brzina, provozo sam ga po leniji bez ičega, radio sam s njim prije, vuko grablje, kosilicu i slično, ali to je čudo brzo ko metak. A i 360 mi se sviđa, pogotovo zbog kardana. Ali, to je sve i dalje u kategoriji onoga što i sad imam, a treba mi nešto jače...

@MF 698 t, i ja se vodim za tim idejama, priključaka ima u okolici koliko god treba za posudit, nešto bi sam napravio, a sva zemlja mi je (za sada) u krugu od 3-4 km. Nek odradi ovo što imam i malo usluga, a kasnije ako budu došla bolja vremena, onda ću i o boljem traktoru razmišljat.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Da John Deere ne valja nebi ih kombinati pokupovali i nebi se ti traktori isplatili 20 puta niti tolko izdržali!
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne znam šta ti to znači ? Da to nisu izdržljivi traktori ili? Evo kod mene susjed koji se bavi isklučivo šumarstvom, ponešto stočarstvom, ima ursusa 1614. E pa sad ako taj traktor nije izdržljiv onda ne znam koji je, jer traktor je valjda 250 dana u godini isključivo samo u šumi. Što se tiče potrošnje, nema znatno veća nego mf od 130ks (vjerojatno zna računicu). Samo što mu se ursus toliko ne kvari, a dijelovi su jeftiniji. A cijene takvih modela su veoma povoljne. I po meni bolji izbor nego ovaj john deere.

Kaj hoceš reci da je ursus bolji od MFa ili sam krivo skužil?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Kaj hoceš reci da je ursus bolji od MFa ili sam krivo skužil?
Nisam rekao da je bolji, nego mu je održavanje jeftinije, tj. njegova računica. A gle imao je nekoliko i deutza, MF, ima zetora, univezala, da bi mu sad MF stajao u garazi (koristi ga jedino za oranje i rotodrljača), a ursus mu je glavni. Vjerojatno čovjek zna šta mu je jeftnije. Godišnje s svojim traktorima (ima ih 4) napravi oko 4000rh.

Edit: Dal je ursus bolji od MF u to se ne želim miješati, a vjerojatno i nije. Uglavnom htio sam reći da ursus nije toliko loš koliko ga drugi smatraju lošim.
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,526
Nemojte mjesat loncice. Izgleda da je ursusu jedini grijeh sto ima naljepnicu ursus a ne crystal. Ako kudite njega kudite i zetora. U 28 godina nikad nije ostao na njivi zbog kvara tako da prica da je jako los otpada. Istina da je glomazan i spor. Kod mene i kraju ih ima nebrojeno i ljudi su uglavnom zadovoljni. Manje s ovim novijim. 1614 je mana mjenjac 12/6 dok je kod 1224 ipak bolje uklopljen 16/8.
Za 5-6000 eura dobijes jak traktor sa zrakom, tegovima, kliznom kukom, mjenjacima sa strane, multipowerom, dobrim zetorovim motorom dok kod prastarog zapadnjaka je sve to upitno i tesko ces nac to na kupu i da je jos ispravno.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Za poravnat kraj međe ako jecsused vec posijao je odlican, al ne za te pare
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To je Zdravko, a on je blesav. Ja sam takav plug jednom platio 300 kn :)
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Taj Zdravko ima hrpu oglasa na njuškalu... Vidio sam da ima i normalnih stvari ali ima i krame svakakve...
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Točnije 651 oglas,možda tamo i ima koje kakvih krama,i ne vrijede te novce ali po procjeni radi se o vrijednosti robe par miliona kuna ipak je čovjek biznismen,jest da mu možda mjesečno dolazi po par tona boje:icon_mrgreen: al štaš možda kad se riješi svih skalamerija kupi ovo:icon_weed:
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=a220v4Pq8ew[/YT]

Šta bi se reklo po naški ili ti ingrid antičević "spejs šatl"
 

Najnoviji postovi

Na vrh